فیلتر بر اساس برند:

شیردوش 

شیردوش از جمله وسایل مورد نیاز مادران است که در هنگام تولد نوزاد، در شیردهی و مراقبت از کودک و مادر، نقش پررنگی دارند. شیردوش به مادرکمک می کنند تا میزان شیر در بدن خود را در سطح نرمال نگه دارد. همچنین زمانی که مادر لازم است برای مدتی از نوزاد دور باشد، به کمک شیردوش می توان شیر مادر را ذخیره کرد و با آن کودک یا نوزاد را تغذیه کرد.

شیر دوش

این دستگاه در دو نوع شیر دوش برقی و شیر دوش دستی در فروشگاههای تجهیزات پزشکی، داروخانه ها و سیسمونی ها در دسترس هستند و در دوشیدن شیر به مادر کمک می کنند. شیردوش به مادرانی که شاغل هستند، یا به استراحت و کمک در شیر دادن کودک نیاز دارند و یا میزان شیر تولید شده در بدنشان بیشتر از نیاز کودک است، با استفاده از این دستگاه می توانند شیر خود را دوشیده و در شیشه شیر ذخیره کنند تا کودک در زمان نیاز از آن استفاده کند.

در موارد خاص نیز استفاده از شیردوش برای مادران مورد استفاده دارد. از جمله:

1) مادر در هنگام شیردادن کودک در نوک سینه احساس درد شدید داشته باشد.

2) در برخی مادران التهاب نوک پستان مانع از شیردهی مستقیم به کودکان می شود.

3) مشکلاتی که کودک نتواند مستقیما از نوک سینه تغذیه کند.

4) مادر شاغل است و نتواند در زمان لازم به کودک شیر دهد.

5) مادر پس از زایمان در بیمارستان بستری باشد و نیاز به مراقبت ویژه داشته باشد.

6) استفاده از دستگاه شیردوش، غدد تولید شیر مادر را تحریک می کند و باعث افزایش تولید شیر در مادر می شود.

مزایا و تفاوت انواع شیردوش

عملکرد شیردوش برقی و دستی هر دو به یک صورت است و برای دوشیدن شیر مادر از یک پمپ که از یک سمت به مخزن شیشه شیر و از سمت دیگر با کاپ مخصوص روی سینه مادر قرار می گیرد، تشکیل شده و تفاوت بین شیر دوش برقی و شیر دوش دستی کار کردن پمپ به صورت دستی و یا به صورت خودکار است.

شیر دوشی دستی:

در مدل دستی مادر دستگاه را روی سینه خود نگه داشته و با فشردن پمپ آن شروع به دوشیدن شیر می کند و پس از جمع آوری درون ظرف شیشه ای شیر دوش دستی، آن را به شیشه شیر کودک منتقل می کند.

سایز دستگاه شیر دوش دستی مادر، کوچک و جمع و جور است و نحوه عملکرد آن شباهت بیشتری به مکیدن نوزاد یا کودک دارد. استفاده از آن پیچیدگی ندارد و تنها کافی است مادر پمپ آن را فشار دهد تا شروع به دوشیدن شیر کند.

دستگاه شیردوش دستی بر روی یک سینه قرار می گیرد و به صورت همزمان می توان به کودک نیز شیر داد.

دستگاه صدای کمی دارد و در شب یا هنگام شیر خوردن نوزاد نیز قایل استفاده است.

در نهایت قیمت شیر دوش دستی از شیر دوش برقی کمتر است و همچینی برخی مادران در استفاده از آن احساس راحتی بیشتری دارند.

شیردوش برقی:

پمپ شیر دوش برقی با برق یا باتری کار می کند و سرعت بیشتری در دوشیدن شیر مادر دارد. مزیت اصلی در شیردوش برقی، قدرت مکش آن و استفاده همزمان بر روی هر دو سینه است که هم در زمان و هم در دوشیدن بیشتر کمک می کند.

از مزایای شیر دوش برقی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1) قابلیت تنظیم: شیر دوش برقی با داشتن قابلیت تنظیم مکش می تواند مشخصا برای سینه هر مادر تنظیم شود و از فشار بیش از حد و رسیدن آسیب به سینه مادر جلوگیری کند.

2) شست و شوی بهتر: تمامی اجزای شیر دوش برقی قابلیت جدا شدن از هم دارد و برای شست و شوی بهتر و جلوگیری از تجمع مانده شیر و آلودگی در هر یک از اجزای دستگاه، به راحتی می توان آن ها را از هم باز کرد و به صورت مجزا شست و شو و ضدعفونی کرد.

3) کارایی دستگاه: عموما کارایی و قدرت دستگاه شیر دوش برقی از نمونه دستی آن بیشتر است و دستگاه بسته به نوع و برندش تعداد دفعات مکش متفاوتی در هر دقیقه دارد. پس بسته به میزان شیردهی سینه مادر، در هنگام خرید شیردوش برقی، باید به قدرت دستگاه نیز توجه کرد.

در نهایت قیمت شیردوش برقی از قیمت دستگاه شیر دوش دستی بیشتر است ولی از محبوبیت بیشتری برخوردار است و برای اکثر مادران عملکرد مناسب تری نسبت به نمونه دستی آن دارد.

شیر دوش

چگونه از شیر دوش استفاده کنیم؟

قبل از استفاده از شیردوش برقی و یا دستی، ابتدا از نحوه عملکرد مدل خریداری شده آگاهی کامل داشته باشید و با مطالعه دستورالعمل و دفترچه راهنمای دستگاه، اطلاعات کافی پیش از استفاده کسب کنید.

1) ابتدا دستها و سینه را با آب گرم بشویید.

2) اجزای شیر دوش مادر را به هم متصل کنید و دستگاه را برای استفاده آماده کنید.

3) سر شیردوش برقی یا شیر دوش دستی را روی سینه قرار داده به طوری که ظرف یا کاپ آن به نوک سینه نچسبد.

4) حال در مدل دستی شروع به پمپ کردن کنید و در برقی دکمه شروع به کار را فشار دهید. به مدت 10 الی 15 دقیقه دوشیدن شیر را ادامه دهید و تا زمانی که در سینه احساس درد نکرده اید آن را متوقف نکنید.

5) چنانچه در موقع دوشیدن دچار درد می شوید از مدل شیردوش های سوییچی استفاده کنید. استفاده از شیردوش برقی سوییچی و با تغییر نوسان، درد شما کمتر می شود و میزان شیردهی نیز به مرور افزایش پیدا می کند.

6) اگر نیاز دارید شیردوش را همراه خود ببرید، حتما در یک جعبه یا کیف نگهداری کنید تا از آلودگی به دور باشد و قبل از استفاده نیز آن را بشویید و از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کنید.

قیمت شیردوش

قیمت شیر دوش برقی به چند عامل مختلف بستگی دارد. برخی از این عوامل عبارتند از:

1) برند و کیفیت شیر دوش: برندهای معروف و معتبر معمولا قیمت بالاتری نسبت به برندهای ناشناخته و کم کیفیت دارند.

2) تعداد و نوع سرعت‌های مکش: قیمت انواع شیردوش که دارای تعداد و نوع بیشتری از سرعت‌های مکش هستند، معمولا قیمت بالاتری دارند. این سرعت‌ها به مادران اجازه می‌دهند که شیر دوشیدن را با راحت‌ترین حالت انجام دهند.

3) تعداد و ظرفیت لوله‌ها و ظروف شیر: شیر دوش‌های برقی که دارای تعداد و ظرفیت بالاتری از لوله‌ها و ظروف شیر هستند، معمولا قیمت بالاتری دارند. این لوله‌ها و ظروف به مادران اجازه می‌دهند که شیر را به راحتی جمع‌آوری و نگهداری کنند.
4) قابل حمل و قابل شارژ بودن: شیر دوش‌های برقی که قابل حمل و قابل شارژ هستند، معمولا قیمت بالاتری دارند. این شیر دوش‌ها به مادران اجازه می‌دهند که در هر جایی که باشند، شیر دوشیدن را انجام دهند.

5) جنس و نوع مصالح: جنس و نوع مصالح مورد استفاده در ساخت شیر دوش نیز می‌تواند تأثیرگذار باشد. برخی از شیر دوش‌ها از جنس پلاستیک های ضد حساسیت و با کیفیت برای تحمل حرارت بیشتر، ساخته می‌شوند که می‌تواند قیمت آن‌ها را بالا ببرد. همچنین، برخی از شیر دوش‌ها از جنس پلاستیکی هستند که قیمت کمتری دارند.

3) کیفیت ساخت: کیفیت ساخت شیر دوش قیمت آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. شیر دوش با کیفیت بالاتر معمولاً قیمت بالاتری دارد.

4) محل تولید: محل تولید شیر دوش نیز می‌تواند قیمت را تحت تاثیر قرار دهد. برخی از شیر دوش‌ها توسط شرکت‌هایی در کشورهای مختلف تولید می‌شوند، که می‌تواند قیمت را تحت تاثیر قرار دهد.

5) هزینه‌های توزیع و تبلیغات: هزینه‌های توزیع و تبلیغات نیز می‌تواند قیمت را تحت تاثیر قرار دهد. در صورتی که هزینه‌های توزیع و تبلیغات بالا باشد، شاید شرکت تولید کننده قیمت بیشتری برای هزینه‌ها و سود به دنبال داشته باشد.

در نهایت، باید توجه داشت که قیمت شیر دوش می‌تواند بین فروشندگان و فروشگاه‌ها متفاوت باشد و به‌علاوه، تخفیفات و تعداد سفارشات نیز می‌تواند قیمت را تحت تاثیر قرار دهد.

شیردوش یک دستگاه کارآمد برای مادران است که نیاز به تغذیه صحیح نوزادان و کودکان را مهیا می سازد. این دستگاه‌ به مادران کمک می‌کنند تا شیر خود را به صورت موثر جمع‌آوری کرده و برای تغذیه کودکان خود استفاده کنند. در بازار، دو نوع اصلی از شیردوش وجود دارد: شیردوش برقی و شیردوش دستی.

استفاده از شیردوش به مادران این امکان را می‌دهد که به راحتی و با کنترل بیشتری به نوزاد خود شیر دهند و تغذیه نوزاد خود را مدیریت کنند. همچنین این دستگاه‌ می‌توانند در مواقع خاصی نظیر درمان التهاب نوک پستان و کمک به مادران شاغل بسیار مفید باشد.

فروشگاه تجهیزات و کالای پزشکی بارلیدا تامین کننده برترین تجهیزات و کالای پزشکی از معتبرترین برندهای تولیدکننده پزشکی می باشد که می توانید به صورت اینترنتی انواع شیر دوش برقی و شیر دوش دستی را مشاهده، بررسی و خرید نمائید.

قیمت شیردوش به چی بستگی داره؟

قیمت شیردوش به قدرت موتور و مکش دستگاه در نوع برقی آن و قدرت پمپ و وکیوم دستگاه در نوع دستی بستگی دارد.

خرید اینترنتی شیردوش مطمئن است؟

قبل از خرید اینترنتی شیردوش برقی و دستی، از معتبر بودن وبسایت تامین کننده مطمئن شوید و برای اطمینان از کیفیت خود دستگاه نیز، نظرات کاربران، شرایط گارانتی و مزایای مدل ها را بررسی و مقایسه کنید.