فیلتر بر اساس برند:
فیلتر براساس قیمت:

ترازو دیجیتال تشخیصی

ترازو تشخیصی که به ترازوی هوشمند نیز معروف است، به ترازویی گفته می شود که ویژگی اندازه‌گیری موارد دیگری در بدن با استفاده از وزن بدن را قادر است انجام دهد. این اطلاعات را در سیستمهای دیگر ذخیره کند و برنامه ی مشخصی بابت کنترل وزن و المان های دیگر بدهد. به طور خلاصه، با استفاده از ترازو دیجیتال تشخیصی الامان های BMI، درصد چربی بدن، توده عضلانی، وزن بدن بدون چربی و المان های دیگری را نیز تشخیص دهد.

ترازو دیجیتال تشخیصی

ترازو دیجیتال تشخیصی به غیر از وزن چه چیز اندازه می گیرد؟

ترازو دیجیتال تشخیصی ، به ترازو وزن کشی، عوامل دیگری را نیز با دریافت یک سری اطلاعات اولیه از وضعیت جسمانی شخص، اندازه گیری می کند.

BMI: یا همان شاخص توده بدنی، مقداری است که وضعیت سلامت جسمانی فرد به صورت عمومی را نشان می دهد. این عامل نسبت وزن به قد شخص است. فاکتور BMI در ترازو دیجیتال تشخیصی با محاسبه نسبت ” جرم (KG) / ارتفاع (متر)” اندازه گیری می شود. اگر BMI کمتر از 18.5 باشد، کمبود وزن، 18.5 تا 24.9 سالم و 25 به بالا اضافه وزن برای شخص در نظر گرفته می شود.

این معیار معایبی هم دارد. در صورت که بدن شخص از معیار عمومی فاصله داشته باشد، این فاکتور با وضعیت سلامت کلی شخص مطابقت نخواهد داشت. مثلا افرادی که عضلانی هستن ممکن است در دسته افراد دارای اضافه وزن قرار گیرند، یا افرادی که استخوان بندی ظریفی دارند، می توانند در دسته کمبود وزن دسته بندی شوند. با این حال همچنان این عامل به عنوان یک فاکتور عمومی کاربردی در بسیاری از سنجش ها و همچنین دستگاههای ترازو دیجیتال تشخیصی مورد استفاده قرارمی گیرد و قابل اتکاست.

  • درصد چربی بدن: این شاخص نیز ک عامل کاربردی برای اندازه گیری وضعیت و اندازه جربی ذخیره شده صروری و غیرضروری در بدن شماست. اکثرا برای آقایان میزان چربی بدن نرمال در محدوده 18-25 درصد و برای خانم ها محدوده 25-31 درصد است. میزان چربی کمتر برای تناسب اندام و ظاهر زیبا کاراتر است اما در نظر داشته باشید که میزان چربی کمتر از 6% برای آقایان و کمتر از 11% برای خانم ها، خطرناک است و سوخت و ساز بدن را از وضعیت عادی خارج کرده و می تواند عواقب خطرناکی داشته باشد.
  • توده عضلانی: این شاخص برعکس شاخص قبلی یعنی میزان درصد چربی بدن است و سنجش ان در ترازو تشخیصی به شناسایی و اشراف بر میزان توده عضلانی موجود در بدن کمک می کند. افرادی که قصد دارند، چربی بدن را کاهش داده و با تئده عضلانب ان را جایگزین کنند، اندازه گیری این فاکتور می تواند اطلاعات دقیق تری برای تنظیم برنامه ورزشی و غذایی بدهد.
  • وزن بدن بدون چربی(توده بدون چربی): این مقدار شاید در نگاه اول شبیه به فاکتور توده عضلانی به نظر برسد، اما این عامل ترازوهای تشخیصی در اصل برای اندازه گیری، وزن بدون توده چربی و با احتساب وزن استخوان و حجم اب موجود در بدن است. دقت و عملکرد این فاکتور در دستگاه ترازو دیجیتال تشخیصی، نزدیک به واقعیت است و توسط فرمول کلی که فرم معمول بدن انسان دارد، محاسبه می شود، و در نتیجه این ترازو به شما در تشخیص عمومی وضعیت سلامتتان کمک بیشتری می کند.

خرید ترازو تشخیصی

انواع ترازوهای تشخیصی با برندهای مختلف، کیفیت متفاوتی ممکن است داشته باشند و بهتر است در خرید این نوع ترازو از برندهای متفرقه خودداری کنید. کیفیت سنسورهای داخل دستگاه ترازوی تشخیصی بسته به قیمت ترازو دیجیتال تشخیصی از هر برند، می تواند متفاوت باشد.

اگر تشخیص المان های ذکر شده برای تنظیم برنامه غذایی و رژیم شما مهم و حیاتی هستند و در برنامه ریزی، نیاز به دقت بالاتری غیر از وزن بدن دارید، بهتر است به جای خرید انواع ترازو، خرید ترازو تشخیصی را در دستور کار خود قرار دهید.

ترازو دیجیتال تشخیصی

قیمت ترازو دیجیتال تشخیصی

معمولا، قیمت ترازو دیجیتال تشخیصی از قیمت انواع دیگر ترازوی دیجیتال بیشتر است، بنابراین در هنگام خرید ترازو دیجیتال تشخیصی از کیفیت ساخت و قطعات استفاده شده در دستگاه اطمینان حاصل کنید تا نتایجی که از ترازوی تشخیصی دریافت می کنید، قابل اتکا و استناد باشد.

برای خرید اینترنتی ترازو تشخیصی دیجیتال می توانید از فروشگاه های کالای پزشکی معتبر که دارای مجوز فروش تجهیزات پزشکی هستن اقدام کنید، تا خرید ترازوی تشخیصی خود را با اطمینان کامل انجام دهید.

ترازوی تشخیصی یک وسیله اندازه‌گیری است که از فناوری دیجیتال برای اندازه‌گیری و نمایش وزن استفاده می‌کند. این ترازوها به طوری طراحی شده‌اند تا علاوه بر اندازه‌گیری وزن، اطلاعات دیگری مانند ترکیب بدنی (مانند درصد چربی بدن)، BMI (شاخص توده بدنی) و حتی برخی موارد مرتبط با سلامتی را نیز نمایش دهند.

ترازو دیجیتال تشخیصی

عملکرد ترازو دیجیتال تشخیصی :

  • ۱. اندازه‌گیری وزن: شما به راحتی می‌توانید بر روی ترازو دیجیتال تشخیصی ایستاده و وزن خود را اندازه‌گیری کنید. وزن شما به صورت دقیق در واحد‌های مختلف مانند کیلوگرم یا پوند نمایش داده می‌شود.
  • ۲. اندازه‌گیری ترکیب بدنی: برخی از ترازوهای دیجیتال تشخیصی قادر به اندازه‌گیری درصد چربی بدن، درصد عضلات، و درصد آب بدن شما نیز هستند. این اطلاعات می‌توانند به شما در مورد ترکیب بدنی خود و وضعیت سلامتی کمک کنند.
  • ۳. محاسبه BMI: ترازوهای تشخیصی معمولاً قادر به محاسبه شاخص توده بدنی (BMI) نیز هستند. BMI نشان‌دهنده تعادل بین وزن و قد شماست و می‌تواند به تشخیص وضعیت وزن شما کمک کند.
  • ۴. نمایش اطلاعات سلامتی: برخی از ترازوهای دیجیتال تشخیصی ممکن است اطلاعاتی مانند ضربان قلب، فشار خون، و دمای بدن را نیز نمایش دهند. این اطلاعات می‌توانند به مانیتورینگ سلامتی کمک کنند.

با کمک ترازوهای دیجیتالی تشخیصی، شما می‌توانید به طور دقیق‌تر و جامع‌تر از وضعیت سلامتی و وزن خود آگاهی پیدا کنید و به مدیریت بهتر وزن و سلامتی خود بپردازید.

چرا قیمت ترازو دیجیتال تشخیصی از ترازو دیجیتال ساده بیشتر است؟

قیمت ترازو دیجیتال تشخیصی به دلیل ویژگی های اضافه که در دستگاه قرار گرفته است، می تواند از نمونه های دیگر ترازو دیجیتال بیشتر باشد. ویژگی هایی نظیر شاخص های BMI، فاکتور تشخیص توده چربی، توده عضلانی، وزن بدن بدون چربی و موارد دیگر باعث افزایش قیمت این نمونه ترازو از دیگر نمونه ترازوها می شود.

برای خرید ترازو تشخیصی به چه مواردی دقت کنیم؟

برای خرید ترازو دیجیتال تشخیصی، کیفیت ساخت دستگاه، برند، گارانتی و کیفیت سنسورهای بکار گرفته شده دردستگاه، می تواند در کیفیت نهایی ترازو دیجیتال تشخیصی موثر باشد.