فیلتر بر اساس برند:
فیلتر براساس قیمت:

دستگاه بخور صورت

امروزه بحث مراقبت از پوست صورت و نگهداری از آن در برابر تمامی آلودگی ها و خطرات محیط بیرون و داخل خانه چالشی است که مرد و زن نمی شناسد. در دنیای امروز، عوامل محیطی زیادی هستند که سلامتی صورت و پوست صورت شما را به مخاطره می اندازند، از جمله هوای آلوده، استرس، فشار کاری، تغذیه نامناسب، سبک زندگی ناسالم و عوامل بسیاری که پوست بدن و بخصوص پوست صورت شما را تحت تاثیر خود قرار می دهند. یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش ها برای سالم نگه داشتن صورت و از بین بردن آلودگی های آن، استفاده از دستگاه بخور صورت است، که با آبرسانی و تمیز نگه داشتن لایه های رویین و زیرین پوست، به سلامت آن کمک می کنند.

دستگاه بخور صورت

بخور صورت و مزایای آن

بخور صورت خانگی روشی ساده برای نگهداری و مراقبت از پوست صورت است و تنها با استفاده از یک دستگاه بخور صورت یا یک ظرف آب در حال جوش و حوله گرم قابل انجام است ولی مداومت در استفاده از آن تاثیر چشمگیری روی پوست ما می گذارد و به شفافیت و طراوت پوست صورت کمک می کند.

 • خاصیت آرامش بخشی: استفاده از دستگها بخور صورت و آبرسانی به صورت، استرس و اضطراب روزانه را از بدن خارج می کند و حس آرامش و سرزندگی را به شما بازمی گرداند.
 • پاکسازی پوست: استفاده از دستگاه بخور صورت، باعث باز شدن منافذ صورت، تنفس پوست و خارج شدن آلودگی از ان می شود.
 • کاهش جوش و آکنه: باز شدن منافذ پوست باعث خارج شدن سلول های مرده و باکتری ها از داخل منافذ و پاکسازی لایه زیرین و رویین پوست می شود و از شکل گیری جوش ها و آکنه ها به دلیل بسته بودن منافذ پوست جلوگیری می کند.
 • آبرسانی پوست: دستگاه بخار صورت با آبرسانی به پوست و افزایش چربی طبیعی پوست، از شکستگی و خشک شدن آن جلوگیری می کند.
 • افزایش گردش خون: بخور صورت با افزایش و تسریع گردش خون در صورت، پوست صورت را باطراوت می کند و به بازسازی هر چه بهتر سلول های پوست صورت کمک می کند.
 • تحریک کلاژن سازی: بخور صورت با افزایش گردش خون در پوست، فرایند تولید کلاژن و الاستین در پوست را بهبود می دهد و به جوان ماندن پوست کمک می کند.
 • از بین بردن جوش سرسیاه: تجمع چربی در زیر پوست عامل اصلی ایجاد جوش های سرسیاه است و استفاده از بخور صورت باعث پاکسازی و جلوگیری از تجمع چربی زیر پوست می شود.

دستگاه بخور صورت

فواید بخور صورت برای انواع پوست

پوست صورت افراد با هم متفاوت است. پوست صورت می تواند خشک، چرب یا معمولی باشد. برای حفظ و نگهداری هر یک از انواع پوست روش ها و دستورالعمل های متفاوتی وجود دارد که با بکارگیریی در دستگاه بخور صورت، می توانید مطلوب ترین نتیجه ممکن را در مراقبت پوست خود تجربه کنید.

پوست چرب: برای پوست چرب لازم است که چربی های اضافی پاکسازی شده و چربی تولید شده در پوست کنترل شود. پس از استفاده از دستگاه بخار صورت، می توانید از ماسک صورت مخصوص پوست چرب و داروهای پوستی مخصوص پوست چرب استفاده کنید. همچنین اضافه کردن محلول های گیاهی به دستگاه بخار صورت هم می تواند تجربه بهتری در پاکسازی ایجاد کند. بخور گیاهی نظیر بخور گل ختمی و بابونه، سبوس غلات، همیشه بهار، بومادران، رازیانه رزماری و انواع دیگر.

برای نمونه بخور بابونه و گل ختمی یکی از بهترین محلول های بخور صورت است که تنها کافیست مقدار کافی از این دو گیاه را به دستگاه بخور صورت اضافه کنید و به مدت 10 دقیقه اجازه دهید در دستگاه باقی بماند. سپس یک پارچه ضخیم روی سر خود بیاندازید و صورت خود را روی دستگاه قرار دهید تا بخار به تمامی سطح پوست صورت شما برسد و صورت خود را با سرانگشتانتان ماساژ دهید.

استفاده از ماسک صورت بعد از بخور هم می تواند به لطافت و طراوت بیشتر پوست شما کمک کند.

پوست خشک: پوست های خشک ترشح چربی کمتری دارند، در نتیجه زودتر از انواع دیگر خشک می شوند و ترک می خورند. برای جلوگیری از خشک ماندن پوست آبرسانی و چرب نمودن پوست حیاتی است. انواع بخور صورت برای پوست خشک اضافه کردن گیاهانی مثل جعفری، ختمی، خرفه، گل گاو زبان، بابونه و گیاهانی که به کنترل چربی روی پوست کمک می کنند، در دستگاه بخور صورت می توانید استفاده کنید.

بخور استوخودوس یکی از محلول های موثر در انواع بخور صورت با پوست خشک است و می توانید خود این گیاه و یا عصاره آن را داخل دستگاه بخار صورت بریزید و از آن استفاده کنید.

پوست معمولی: پوست نرمال سطح چربی متعادلی روی پوست دارد و مانند پوست های خشک و یا چرب نیاز به مراقبت متداول ندارند. اگرچه مراقبت هر چه بهتر از آن باعث طراوت و جلوگیری از فرسوده شدن پوست می شود.

برخی از گیاهان مناسب برای استفاده در دستگاه بخور صورت در کنار آبرسانی می تواند، نعنا، نعنا همراه بابونه، آویشن، بابونه با گل همیشه بهار، بابونه با گل رز، برگ بو با اسطوخودوس، میخک و رزماری و … باشد.

مدت زمان لازم برای انواع بخور صورت روی انواع پوست توضیح داده شده نیز به شرح زیر است:

پوست چرب یا حساس مدت زمان بین 5 تا 8 دقیقه

پوست نرمال مدت زمان بین 10 تا 15 دقیقه

پوست خشک مدت زمان 15 دقیقه

دستگاه بخور صورت چگونه کار می کند؟

دستگاه بخور صورت دارای یک مخزن آب بوده و برخی از مدل ها مخزن جداگانه برای اضافه کردن محلول های ترکیبی با آب دارند تا بتوانید انواع بخور صورت را انجام دهید و باعث ماندگاری و سالم نگه داشتن مخزن در طولانی مدت می شود. قطعه ای جداگانه نیز روی دستگاه قرار می گیرد که با قرار دادن صورت بر روی آن می توانید بخار را به صورت متمرکز به صورت منتقل کنید.

عملکرد دستگاه بخار صورت ساده است و پیچیدگی عجیبی ندار ولی با این حال استفاده از دستگاه، بازدهی بخور صورت را به میزان زیادی نسبت به روش های مرسوم قدیمی، بهبود می دهد.

خرید دستگاه بخور صورت

برای ماندگاری دستگاه بخار صورت خانگی و استفاده طولانی مدت از ان بهتر است محلول های جانبی را در ظرف مخصوص تعبیه شده در دستگاه بریزید و از ریختن مواد به صورت مستقیم در خود دستگاه خودداری کنید.

تا حد ممکن از آب مقطر و یا جوشیده سرد درون دستگاه بخور صورت استفاده کنید. آب خوراکی دارای املاحی است که پس از استفاده مداوم باعث ایجاد رسوب داخل مخزن و قطعات داخلی دستگاه می شود و عمر دستگاه را کاهش می دهد.

دستگاه بخور صورت

دستگاه بخور صورت خانگی

برای خرید دستگاه بخور صورت خانگی، ابتدا از کارایی مدل آن و ویژگی های متفاوت اطلاع پیدا کنید، سپس بسته به بودجه در نظر گرفته شده برای خرید دستگاه بخور صورت، نسبت به خرید انواع بخور صورت خانگی اقدام کنید.

دستگاه بخور صورت سالنی

برای خرید دستگاه بخور صورت سالنی ابتدا شرایط سالن خود را در نظر بگیرید و از بین مدل های موجود در بازار اقدام به خرید بخور صورت ایستاده یا بخور صورت پایه دار کنید. برای اطلاع بیشتر از ویژگی ها و یا ابعاد این دستگاه می توانید از وبسایت های رسمی فروش دستگاه بخور صورت یا انواع کالای پزشکی و بهداشتی، اقدام به بررسی ویژگی های دستگاه کنید و خرید خود را مطمئن تر انجام دهید.

قیمت بخور صورت

قیمت بخور صورت به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • برند: برندهای مختلف بخور صورت قیمت های متفاوتی دارند. برخی از برندها گران تر هستند زیرا ویژگی های بیشتری دارند یا از مواد با کیفیت بالاتری ساخته شده اند.
 • نوع بخور صورت: بخور صورت در انواع مختلفی موجود هستند، از جمله بخور صورت های دستی، بخور صورت های رو میزی و بخور صورت های ایستاده. هر نوع بخور صورت قیمت متفاوتی دارد.
 • ویژگی های اضافی: برخی از بخور صورت ها دارای ویژگی های اضافی مانند پخش کننده عطر، تایمر خاموش شدن خودکار و تنظیمات بخار هستند. این ویژگی ها قیمت بخور صورت را افزایش می دهند.
 • کیفیت ساخت: بخور صورت ها از مواد مختلفی ساخته شده اند. برخی از مواد با کیفیت بالاتر از سایرین هستند و قیمت بالاتری دارند.
 • گارانتی: بخور صورت ها معمولاً با گارانتی عرضه می شوند. طول گارانتی قیمت بخور صورت را افزایش می دهد.

دستگاه بخور صورت

بخار صورت چه تاثیری روی پوست صورت دارد؟

یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش ها برای حفظ طراوت و نشاط پوست استفاده از بخار صورت است که منافذ پوست صورت را باز می کند و از الودگی ها و سلول های مرده زیر پوست را تخلیه می کند.

انواع بخور صورت کدام است؟

دستور العمل انواع بخور صورت برای پوست های خشک، چرب و نرمال موجود است و از گیاهان با خاصیت دارویی مخصوص انواع پوست، توصیه شده است.