فیلتر بر اساس برند:
فیلتر براساس قیمت:

ترازو عقربه ای ( ترازو مکانیکی )

ترازو عقربه ای یا همان ترازوی مکانیکی یکی از انواع ترازوی وزن کشی است که در خانه ها یا مراکز درمانی یافت می شود و برای تشخیص و اندازه گیری وزن افراد مورد استفاده قرار می گیرد. ترازوی عقربه ای اولین نسل از ترازوی وزن کشی است که با صفحه نمایشگر کار می کند و نیاز به قرار دادن میزان یا مقیاس در کفه دیگر نیست. در اصل این دستگاه ترازوی وزن کشی عقربه ای، برای اولین بار جایگزین نسخه قدیمی خود که در یک کفه سنگ میزان و در کفه دیگر، اجسام قرار می گرفتند شد و تحول بزرگیدر سرعت بخشیدن به فرایند وزن کشی در انواع کسب و کارها شد. ترازو وزن کشی عقربه ای نیز با جایگزینی باسکول، فرایند وزن کشی افراد را ساده تر کرد تا نمونه های ترازو مکانیکی عقربه ای با مقیاس کوچکتر و با قابلیت جابجایی ساده تر، جایگزین نمونه های سنتی شوند.

ترازوی عقربه ای با ابعاد مختلف، برای کسب و کارهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند بازه وزن کشی آن بسته به کارایی آن متفاوت باشد.

ترازو عقربه ای

ترازوی عقربه ای و مزایای ترازو مکانیکی

ترازوی وزن کشی عقربه ای بدون نیاز به باتری و آداپتور یا برق کار می کند، و با ایستادن بر روی آن وزن شخص مشخص می شود. به همین علت قیمت ترازوی وزن کشی عقربه ای ارزان تر از نمونه ترازوهای دیگر است و بدون نیاز به قطعات الکترونیکی می تواند کار وزن کشی را انجام دهد و قیمت تمام شده مناسب تری دارد.

 • 1) برای اینکه ترازوی عقربه ای بهتر کارکند، آن را بر روی صفحه صاف و محکم مانند سرامیک بگذارید و از قرار دادن ان روی سطوح نرم یا فرش خودداری کنید.
 • 2) قبل از شروع به وزن کشی با ترازوی عقربه ای، ابتدا مطمئن شوید که عقربه ترازو روی عدد صفر قرار گرفته است، و از کالیبره بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید. سپس روی کفه ترازو مکانیکی ایستاده و از تکان خوردن یا حرکت کردن روی ترازو مکانیکی وزن کشی خودداری کنید.
 • 3) گاهی اوقات با ضربه وارد شدن به ترازوی وزن کشی عقربه ای یا جابجایی دستگاه ممکن است عقربه در حالت اولیه روی صفر تنظیم نباشد. با استفاده از درجه یا همان پیچ کالیبراسیون که در پشت دستگاه واقع شده است، اقدام به کالیبره کردن صفر دستگاه ترازو مکانیکی پیش از وزن کشی نمایید.
 • 4) به دلیل عملکرد فنی ساده ترازوی عقربه ای نسبت به ترازوهای دیجیتال، کیفیت قطعات به کار گرفته شده داخلی ترازوی مکانیکی وزن کشی، می تواند تعیین کننده کیفیت دستگاه باشد. کیفیت ظاهری نیز بسته به اندازه دستگاه، جنس پلاستیک یا فلز در بدنه بیرونی دستگاه، و کیفیت صفحه شیشه ای و عقربه دستگاه تعیین کننده نهایی قیمت ترازو عقربه ای وزن کشی خواهد بود.
 • 5) از دیگر مزایای ترازو مکانیکی نسبت به نمونه دیجیتال آن، مقاومت در مقابل رطوبت است. در محیط ها یا مکان هایی که رطوبت موجود در هوا بالاتر از حد نرمال است، ترازوی عقربه ای، ماندگاری و عمر طولانی تری نسبت به نمونه های دیجیتال دارد. در مکانهایی مانند استخر استفاده از ترازو عقربه ای وزن کشی بیشتر از نمونه دیجیتال پیشنهاد می شود.
 • 6) در مکان هایی که میدان مغناطیس دارد، ترازوی دیجیتال به دلیل استفاده از سنسور، دچار خطا و اختلال در عملکرد می شود. لذا استفاده از ترازو مکانیکی وزن کشی قدیمی نسبت به نمونه ی پیشرفته ترش، بیشتر توصیه می شود و کارایی بهتری دارد.

برای استفاده از ترازو وزن کشی عقربه ای به چه مواردی دقت کنیم؟

 • 1) بهترین زمان وزن کشی با ترازو عقربه ای در هنگام صبح و قبل از صرف غذاست، که نزدیک ترین مقدار به واقعیت را نشان می دهد.
 • 2) هنگام وزن کشی با ترازو وزن کشی عقربه ای، لباس زیاد نپوشیده باشید و ای بیش از اندازه مصرف نکرده باشید. عدم رعایت این موارد منجر به خطا در اندازه گیری می شود و میزان نمایش داده شده با واقعیت متفاوت خواهد بود.
 • 3) همیشه در وضعیت جسمانی نرمال خود اقدام به وزن کشی کنید و در شرایطی مانند بعد از صرف غذا و یا ورزش که میزان وزن شما با حالت طبیعی بدن متفاوت است، از ترازوی وزن کشی عقربه ای استفاده نکنید. این کار تنها از لحاظ ذهنی شما را سردرگم می کند. بهترین زمان برای وزن کشی مداوم، یک زمان مشخص مانند اول صبح است و در نوبت های بعدی نیز در همان زمان مشابه وزن کشی انجام شود.

خرید ترازو عقربه ای

در هنگام خرید ترازوی عقربه ای، ابتدا بودجه ای که در نظر دارید برای خرید ترازو وزن کشی عقربه ای صرف کنید را در نظر بگیرید، سپس گزینه هایی مانند کیفیت بدنه، برند، شرایط گارانتی، میزان تحمل وزن ترازو مکانیکی و عوامل دیگر را در انتخاب خود دخیل کرده و بهترین و مناسب ترین ترازو عقربه ای را برای خانه یا محل کار خود خریداری کنید.

برای خرید ترازو مکانیکی همچنین می توانید از وبسایت های فروش تجهیزات و لوازم پزشکی نیز اقدام به مقایسه و انواع ترازو مکانیکی و خرید مناسب خود کنید.

ترازو عقربه ای

قیمت ترازو عقربه ای

قیمت ترازوی وزن کشی عقربه ای ارزان می تواند بسته به تولید داخلی یا خارجی بودن ترازوی عقربه ای متفاوت باشد. پیشنهاد ما برای خرید  ترازوی وزن کشی عقربه ای ارزان توجه به کیفیت ساخت ان است.

تعدادی از عوامل وجود دارد که بر قیمت ترازو عقربه ای تأثیر می گذارد، از جمله:

 • دقت: ترازو وزن کشی عقربه ای در دقت متفاوت هستند. برخی از ترازوهای عقربه ای فقط به یک گرم دقت دارند، در حالی که برخی دیگر می توانند تا 0.1 گرم دقت داشته باشند. ترازوهای دقیق تر گران تر هستند.
 • اندازه: ترازو های عقربه ای در اندازه های مختلف موجود هستند. برخی از ترازوهای عقربه ای کوچک و جمع و جور هستند، در حالی که برخی دیگر بزرگ و حجیم هستند. ترازوهای بزرگتر گران تر هستند.
 • برند: برخی از برندهای ترازو عقربه ای وزن کشی نسبت به سایرین محبوب تر هستند. ترازوهای عقربه ای از برندهای محبوب معمولاً گران تر هستند.

ترازوهای مکانیکی عقربه‌ای نوعی ترازو هستند که برای اندازه‌گیری وزن اشیاء و افراد استفاده می‌شوند. این ترازوها با استفاده از مکانیسم‌های مکانیکی و عقربه‌ها به اندازه‌گیری و نمایش وزن می‌پردازند. آنها اغلب در اندازه‌گیری‌های خانگی و کاربردهای عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ترازو عقربه ای

نحوه عملکرد ترازو مکانیکی عقربه‌ای به این شکل است:

 • ۱.  ابتدا شیء یا ماده مورد نظر خود را بر روی سطح ترازو قرار می‌دهید.
 • ۲.با استفاده از مکانیسم‌های ترازو، وزن اشیاء با وزن معادل در سیستم تعادل ترازو تعادل می‌یابد.
 • ۳. عقربه‌ها در صفحه ترازو به تدریج حرکت می‌کنند و وزن اشیاء به دقت در واحد‌های مشخص (معمولاً گرم یا کیلوگرم) نمایش داده می‌شود.

ترازوهای مکانیکی عقربه‌ای معمولاً دارای ساختار ساده‌تری نسبت به ترازوهای دیجیتال هستند اما به دلیل استفاده از مکانیسم‌های مکانیکی، ممکن است نیاز به تنظیم و تعمیر دوره‌ای داشته باشند. این نوع ترازوها به دلیل ظاهر سنتی و مکانیسم‌های مکانیکی خود هنوز در برخی محیط‌ ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ترازو عقربه ای