فیلتر بر اساس برند:
فیلتر براساس قیمت:
فیلتر بر اساس اندازه:
  • S (1)
  • M (1)
  • L (1)

مچ بند طبی

مچ بند طبی یکی دیگر از انواع ساپورت ارتوپدی است که برای مراقبت و حمایت از مچ دست، کاهش درد و التهاب و بهبود عملکرد حرکتی مچ دست استفاده می‌شود. نگهدارنده طبی مچ می‌تواند در شرایط مختلف پزشکی، از جمله آرتروز، تاندونیت، سندروم تونل کارپال ، آسیب‌ های ورزشی و برای پس از عمل جراحی مچ مفید می باشد. در ادامه به بررسی انواع نگهدارنده طبی مچ دست، قیمت مچ بند طبی، شرایط خرید مچ بند طبی و نحوه استفاده از آن‌ خواهیم پرداخت.

مچ بند طبی

مچ بند طبی دست چیست؟

نگهدارنده طبی مچ دست همانطور که گفته شد یکی از انواع ساپورت های ارتوپدی در تجهیزات پزشکی است و به صورت گیره‌ای یا باند گیره‌ای روی مچ دست قرار می‌گیرد و با فشاری که در این ناحیه روی عضلات و مفصل مچ دست ایجاد می کند، کمک می کند تا به مچ دست فشار بیشتری وارد نشود و به مرور زمان بهبودی کامل خود را به دست آورد. همچنین به واسطه جنس پارچه ای که در مچ بند به کار رفته، گرمای این ناحیه را بیشتر کرده و با افزایش گردش و بهبود خون رسانی به بافت‌های آسیب دیده، به بهبودی عارضه سرعت می بخشد و سبب کاهش التهاب و تورم و افزایش قدرت و انعطاف پذیری دست می‌شود. همچنین استفاده از مچ بند طبی دست قبل از پیش آمدن عارضه، با جلوگیری از حرکات نامناسب یا زائد مچ، از آسیب های احتمالی در این ناحیه در انجام فعالیت های پر خطر، جلوگیری می کند.

انواع مچ بند طبی دست

انواع نگهدارنده طبی مچ دست بسته به عملکردی که در طراحی آن در نظر گرفته شده است، در بازار موجود است و استفاده از آن در بهبودی آسیب مشخص شده کمک می کند. برای مثال:

· مچ بند ساده:

این نوع مچ بند از جنس کش و نئوپرن تولید می شود و تنها برای محافظت از عضلات مچ و کمتر کردن فشار در هنگام حرکت مچ مورد استفاده قرار می گیرد. بسته به جنس آن همچنین با گرم نگه داشتن عضلات گردش جریان خون را در این بخش افزایش می دهد و کوفتگی ها و بهبود صدمه هایی که به مچ دست وارد شده را سرعت می بخشد.

· مچ بند آتل دار:

این نوع مچ بند از جنس نئوپرن طراحی شده و با آتل هایی که در دو طرف مچ درون آن قرار گرفته، از حرکت بیشتر و نامناسب مچ دست و وارد شدن صدمات بیشتر جلوگیری می کند.

· مچ بند آتل شست:

این نوع مچ بند دست طبی با توجه به شریطی که طراحی شده باعث می شود دور مچ دست فیکش شده و با آتلی که روی شست قرار داده شده، از حرکت نامناسب مچ و شست جلوگیری کرده و در بهبود کامل عوارضی که در شست دست ایجاد شده کمک می کند.

مچ بند طبی

· مچ بند RSI :

این نوع مچ بند یک سوراخ برای قرار گرفتن شست دست داشته و با طول بیشتری که نسبت به انواع دیگر دارد، به دور مچ دست می پیچد و با گرم نگه داشتن و فیکس کردن مچ، باعث بهبود عضلات و عارضه پیش آمده در مچ دست می شود.

· مچ بند ورزشی:

این نوع مچ بند طبی – ورزشی با حمایت از مچ دست در فعالیت های سنگین و ورزش هایی که به مچ دست فشار زیادی وارد می کنند، مانند تنیس، تنیس روی میز، اسکواش و دیگر ورزش هایی که مچ درگیر است، از عضلات و مفاصل مراقبت می کند و احتمال بروز عارضه را به کمترین میزان خود می رساند.

· مچ بند پس از عمل:

این نوع مچ بند عموما پس از عمل جراحی مورد استفاده قرار می گیرد و با فیکس کردن کامل ساعد، مچ و تمامی انگشتان دست، از حرکت دست و مچ به کل جلوگیری می کند و تا زمان بهبودی زخم ها و بخش های جراحی شده مورد استفاده قرار می گیرد، تا هیچگونه حرکت و فشاری در مچ وارد نشود.

نحوه استفاده از مچ بند طبی دست

برای استفاده صحیح و بهینه از نگهدارنده طبی مچ، لازم است به یک سری نکات توجه داشته باشید تا بهترین کارکرد از مچ بند دست گرفته شود.
· قبل از استفاده از مچ بند، دست خود را تمیز و خشک کنید.
· مچ بند را به گونه‌ای روی دست قرار دهید که منطبق با شکل و اندازه مچ شما باشد.
· بند طبی را به قدر کافی محکم کنید تا حس حمایت و راحتی داشته باشید. اگر مچ بند خیلی شل یا خیلی سفت باشد می تواند به درستی کار نکند یا خون رسانی را مختل کند.
· مدت زمان استفاده از مچ بند را با پزشک یا فیزیوتراپ خود هماهنگ کنید. معمولا برای شرایط حاد، استفاده مداوم از مچ بند توصیه می‌شود، اما برای شرایط مزمن، استفاده محدود یا متناوب از مچ بند بهتر است.
· هنگام استفاده از مچ بند، دست خود را در حالت طبیعی و راحت نگه دارید. از حرکات ناگهانی یا سخت اجتناب کنید.
· هنگام خارج کردن مچ بند، آرام و با دقت عمل کنید. اگر درد یا تورم دیدید، فورا به پزشک یا فیزیوتراپ خود مراجعه کنید.
· مچ بند را با آب و صابون یا شوینده مناسب شستشو دهید و به خوبی خشک کنید. از شستشو با آب گرم یا خشک کردن با حرارت زیاد خودداری کنید.

قیمت مچ بند طبی دست

قیمت مچ بند طبی دست به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله نوع، کیفیت، سایز، برند و فروشگاهی که از آن خرید نگهدارنده طبی مچ انجام می شود. به طور کلی، قیمت نگهدارنده طبی مچ بسته به نحوه عملکرد و نوع طراحی و سایز بندی آن تغییر می کند، همچنین شرایط گارانتی برند برای خرید نگهدارنده طبی مچ دست، می تواند در قیمت نگهدارنده طبی مچ تاثیر گذار باشد و برای انتخاب نمونه مناسب می توانید با بررسی و مقایسه انواع برند ها در وبسایت ما، اقدام به خرید بهترین نمونه کنید. البته در نظر داشته باشید که همواره قبل از خرید مچ بند، با پزشک یا فیزیوتراپ خود برای انتخاب نمونه مناسب مشورت کنید.

خرید مچ بند طبی

برای خرید مچ بند طبی همانطور که قبل تر گفته شد بهترین رویکرد این است که ابتدا با توصیه و یا تجویز پزشک یا فیزیوتراپ خود، اقدام به خرید نمونه مناسب برای مچ دست کنید، چرا که بسته به عارضه ایجاد شده در مچ دست و بسته به شدت آسیب وارده، پزشک یا فیزیو تراپ بهتر می تواند تصمیم بگیرد از چه نوع مچ بندی استفاده شود و کدام قسمت از مچ دست و با چه شدتی مورد حمایت واقع شود.
پس از آن برای انتخاب بهترین نمونه می توانید با مشورت با مشاوران تخصصی ما و با بررسی بیشتر توضیحات هر مدل از انواع مچ یند طبی دست، اقدام به بررسی قیمت مچ بند طبی و انتخاب بهترین نمونه برای خرید نگهدارنده طبی مچ کنید.

مچ بند طبی

خلاصه
نگهدارنده طبی مچ دست یک ساپورت ارتوپدی کارآمد و مفید است که در درمان و پیشگیری از ابتلا به بسیاری از عارضه های مربوط به مچ دست کمک می‌کند. با توجه به نوع، قدرت مچ بند، و شرایط بیماری خود، می‌توانید از انواع مختلف بند طبی دست استفاده کنید. قبل از خرید و استفاده از مچ بند، حتما با پزشک یا فیزیوتراپ خود مشورت کنید تا نوع مناسب و نحوه صحیح استفاده را برای شما تعیین کنند. امیدواریم با خواندن این مقاله، اطلاعات لازم درباره نگهدارنده طبی مچ دست را کسب کرده باشید.

برای خرید مچ بند طبی به چه نکاتی توجه کنم؟

قیمت مچ بند طبی دست به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و بهتر است برای خرید مچ بند به عواملی از جمله نوع، کیفیت، سایز، برند و فروشگاهی که از آن خرید مچ بند انجام می شود، دقت کنید. به طور کلی، قیمت نگهدارنده طبی مچ بسته به نحوه عملکرد و نوع طراحی و سایز بندی آن تغییر می کند، همچنین شرایط گارانتی برند برای خرید مچ بند طبی دست، می تواند در قیمت مچ بند طبی تاثیر گذار باشد و برای انتخاب نمونه مناسب می توانید با بررسی و مقایسه انواع برند ها در وبسایت ما، اقدام به خرید بهترین نمونه کنید. البته در نظر داشته باشید که همواره قبل از خرید نگهدارنده طبی مچ، با پزشک یا فیزیوتراپ خود برای انتخاب نمونه مناسب مشورت کنید.

استفاده از کدام مچ بند دست از انواع دیگر مناسب تر است؟

انواع مچ بند دست بسته به شرایط بیمار و ایجاد عارضه طراحی می شود و استفاده از آن با در نظر گرفتن نوع عارضه و تجویز پزشک کارآمد خواهد بود، لذا قبل از خرید هر مدل از مچ بند طبی ابتدا با پزشک یا فیزیوتراپ خود مشورت کنید. انواع مچ بند · مچ بند ساده · مچ بند آتل دار · مچ بند و آتل شست · مچ بند RSI · مچ بند ورزشی · مچ بند پس از عمل