فیلتر بر اساس برند:
فیلتر براساس قیمت:

یمت و خرید انواع نوار مخصوص کشکک زانو و زانو بند طبی برای کشکک از بهترین برندهای معتبر ساپورت ارتوپدی + بررسی قیمت و مشخصات و ویژگی ها

نوار مخصوص کشکک زانو

نوار مخصوص کشکک زانو (زانو بند طبی مخصوص کشکک زانو) یکی دیگر از انواع ساپورت طبی است که برای درمان و پیشگیری از آسیب‌های وارده به کشکک زانو مورد استفاده قرار می گیرد. غضروف درون کشکک زانو فضای بین استخوان‌های زانو را پر می کند و از سایش استخوان ها به یکدیگر جلوگیری می کند و انعطافلازم جهت خم و راست شدن زانو را فراهم می کند و زمانی که فشار بیش از حالت عادی به این ناحیه وارد می شود، غضروف، ساییده و فرسوده می‌شود و باعث ایجاد درد، التهاب، تورم و از دست دادن قدرت و انعطاف‌پذیری زانو می‌شود. کشکک زانو می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله سن، ژنتیک، وزن بیش از حد، فعالیت‌های ورزشی شدید یا تصادفات آسیب ببیند و نیاز به مراقبت ویژه و در موارد حاد، نیاز به جراحی و تعویض کشکک می شود.

نوار مخصوص کشکک زانو

کشکک بند زانو یک نوع از انواع زانوبند کشکک است که از جنس الاستیک یا نئوپرن ساخته شده و به شکل یک حلقه یا نوار بر روی زانو قرار می‌گیرد. کشکک بند با اعمال فشار مناسب بر روی زانو، باعث بهبود خونرسانی، کاهش التهاب و تورم، تقویت عضلات و افزایش حرکت پذیری و مراقبت از زانو در انجام فعالیت های روزانه می‌شود. این نوار کشکک زانو در مقایسه با زانو بند کشکک باز طول کوتاه تری دارد و تنها روی کشکک را پوشش می دهد، همچنین با حمایت و مراقبت از استخوان‌ها و مفاصل زانو، از وارد شدن فشار نامناسب و خطرناک به کشکک زانو جلوگیری می کند.

مزایای زانو بند طبی برای کشکک

  • کاهش درد و راحتی بیشتر برای فعالیت‌های روزمره و ورزش
  • پیشگیری از بروز یا تشدید عوارض بوجود امده در کشکک زانو
  • بهبود عملکرد و استفاده از زانو
  • افزایش اعتماد به نفس و کیفیت زندگی
  • جلوگیری از نیاز به جراحی یا درمان‌های دارویی

 

قیمت نوار مخصوص کشکک زانو

قیمت کشکک بند زانو بسته به عواملی که در ادامه توضیح داده خواهد شد، می تواند متفاوت باشد، در نتیجه در ابتدا بودجه مد نظری که برای خرید زانوبند کشکک زانو در نظر دارید تعیین کنید تا بتوانید به سادگی از میان انواع آن انتخاب مطلوب خود را انجام دهید. قیمت نوار مخصوص کشکک زانو ممکن است بسته به برند، جنس، سایز، طرح و کیفیت تفاوت داشته باشد. قیمت نوار مخصوص کشکک زانو را می‌توانید از وبسایت های مختلف مقایسه و پس از انتخاب خریداری کنید. در نظر داشته باشید، قیمت نوار مخصوص کشکک زانو را نباید با قیمت زانوبندهای عادی مقایسه کنید، چرا که به دلیل عملکرد خاص این زانو بند طبی برای کشکک، قیمت نوار مخصوص کشکک زانو معمولا بالاتر از قیمت زانوبندهای عادی است.

نوار مخصوص کشکک زانو

خرید زانوبند کشکک زانو

برای خرید نوار مخصوص کشکک زانو و یا قبل از خرید بهتر است چند نکته توجه کنید:

  • سایز و اندازه نوار کشکک زانو باید با سایز و شکل زانو شما منطبق باشد. نوار مخصوص کشکک زانو نباید خیلی تنگ یا خیلی شل باشد. زانو بند طبی برای کشکک باید راحت بر روی زانو قرار بگیرد و پس از پوشیدن، جابجا نشود.
  • جنس و کیفیت زانو بند کشکک باید مناسب باشد. کشکک بند زانو از جنس الاستیک یا نئوپرن تولید و به بازار عرضه می شود که باعث انعطاف‌پذیری و یا مقاومت بالاتر در کشکک بند می شود. زانوبند کشکک زانو باید قابل شستشو و خشک شدن باشد و رنگ و شکل خود را حفظ کند. زانو بند طبی برای کشکک باید دارای تهویه مناسب بوده و در هنگام تعریق امکان تنفس زانو را فراهم کند، تا منجر به عوارض پوستی در این بخش نشود و در نهایت نوار مخصوص کشکک زانو باید دارای طراحی ارگونومیک باشد و کاملا روی زانو بنشیند.

نوار مخصوص کشکک زانو

کدام زانو بند طبی برای کشکک مناسب تر است؟

هر یک از انواع زانو بند طبی برای کشکک می تواند کارایی مختص به خودش را داشته باشد. مناسب ترین نمونه که به صورت ویژه روی کشکک زانو فشار و حمایت ویژه اعمال می کند، زانو بند کشکک است ولی بهترین رویکرد با توجه به نوع عارضه ای که در زانو ایجاد شده این است که ابتدا با پزشک خود مشورت کنید، یکی از انواع زانوبند را تهیه کنید.

نوار مخصوص کشکک زانو بهتر است یا زانوبند کشکک باز؟

هر کدام از این دو نمونه ساپورت، کاربرد مخصوص به خود را دارند و بهترین رویکرد این است که ابتدا با پزشک خود در مورد نوع عارضه و مناسب ترین نمونه جهت استفاده، مشورت کنید و سپس اقدام به خرید یکی از انواع نوار مخصوص کشکک زانو یا زانو بند طبی کشکک باز کنید.