فیلتر بر اساس برند:
فیلتر براساس قیمت:

تشک مواج سلولی

تشک مواج سلولی یکی از نمونه های رایج تشک های مواج موجود در بازار است که برای پیشگیری و درمان زخم بستر مورد استفاده قرار می گیرد. این نمونه از تشک و مدل تخم مرغی بیشترین استفاده را در زمینه مراقبت خانگی ایفا می کنند و به واسطه شرایط تولید، نحوه طراحی و مقرون به صرفه بودن قیمت تشک مواج سلولی در خانه و برای بیمارانی که پتانسیل ایجاد زخم بستر در آن ها وجود دارد یا مبتلا به این بیماری شده اند، مورد استفاده قرار می گیرد.

تشک مواج سلولی
تشک های مواج سلولی از دو بخش تشک و پمپ تشکیل شده و تشک آن از دو ردیف سلول های لوله ای به هم چسبیده و در عین حال جدا از هم ساخته شده و اگر هر یک از سلول ها سوراخ یا پاره شود، می توانند به صورت جداگانه تعمیر یا جایگزین شوند. این ترفند در طراحی سبب شده تا طول عمر تشک برای استفاده بیمار بیشتر شود و در عین حال با جایگزینی هر یک از سلول های از کار افتاده در تشک سلولی، نیاز به جایگزینی تشک نباشد و مراقبت از بیمار با همان تشک ادامه پیدا کند.
پمپ این دستگاه نیز با انتقال هوا درون سلول های تشک و پر و خالی کردن همزمان باد درون آن، باعث می شود تا فشار وارده بر بافت عضلات تتقسیم شده و از ایجاد زخم بستر در آن ناحیه جلوگیری کند. در همین حین با گردش جریان هوا بین پوست بیمار و تشک در ناحیه ای که فشار بدن وجود دارد، شرایط مطلوب را محیا می کند تا خون در بافت عضلات به خوبی جریان داشته باشد و از ایجاد زخم و از رشد هرگونه باکتری یا میکروب جلوگیری می کند. در نتیجه استفاده از تشک های مواج سلولی کمک شایانی در مراقبت از بیماران، سالمندان و افراد کم توان حرکتی دارد تا از ایجاد زخم بستر در نواحی که عضلات به سطح فشار وارد می کنند، جلوگیری کند.

تشک مواج سلولی
هر یک از انواع تشک های مواج، استفاده مشخصی برای بیماران خاص دارند و طراحی آن ها به صورتی است که بهترین عملکرد را برای دسته ی خود داشته باشند، لذا در هنگام خرید تشک مواج سلولی باید ابتدا شرایط بیمار یا شخصی که قرار است از تشک استفاده کند را در نظر داشته باشید و سپس به قیمت تشک مواجدار سلولی و یا دیگر انواع آن دقت کنید. از ویژگی های این تشک این است که می توان برای اشخاص یا بیمارانی تا وزن 120 کیلوگرم استفاده کرد. همچنین بیمارانی که زخم بستر آن ها در مرحله 3 یا 4 قرار دارد و شدت بیماری در اوج خود است، این تشک کاربرد دارد و می تواند برای مدت 3-4 سال با مراقبت مطلوب ، مورد استفاده قرار داد. تفاوت عمده عملکردی برای مدل سلولی در همین زمینه است و با نمونه رایج دیگر خود که مدل تخم مرغی است، در این است که کیفیت و عملکرد مطلوب تری برای مراقبت از بیمار دارد و کمک می کند تا با اطمینان و آسودگی خاطر بیشتر به درمان و پرستاری از بیمار یا شخص مورد نظر بپردازید. البته باید اشاره کرد که خرید تشک مواج برای دسته افراد و بیمارنی که اشاره شد حیاتی است ولی در صورت خفیف بودن زخم بستر و یا مطلوب تر بودن شرایط شخص، قیمت تشک بادی سلولی تخصصی از نمونه تخم مرغی یا همان زنبوری بیشتر است و می توان در صرف بودجه صرف جویی کرد و با هزینه کمتر، تشک با شرایط مطلوب را فراهم کرد. همچنین توصیه می شود بیمارانی که نیاز به مراقبت های حساس دارند و مدت زمان طولانی بیشتر از 4-5 سال استفاده از تشک نیاز دارند، نمونه بیمارستانی یا لیزری برای خرید، مد نظر قرار گیرد.

انواع تشک های مواج سلولی

انواع تشک های مواج سلولی در عملکر مشابه هم هستند ولی در نحوه سلول بندی، قدرت و عملکرد پمپ با هم تفاوت دارند. اگر دقیقتر به آن بپردازیم می توان گفت که برندهای مختلفی کهدر بازار موجود است بسته به ابعاد تشک که می تواند عریض تر یا بلند تر باشد تفاوت دارد و سلول بندی تشک بسته به ابعاد می تواند در دو یا چند ردیف طراحی شده باشد. همچنین قدرت پمپ مورد استفاده برای تشک زخم بستر سلولی بسته به شرایط تشک، ممکن است قوی تر باشد و یا ویژگی هایی نظیر تخلیه سریع باد تشک جهت احیای قلبی داشته باشد. این ویژگی ها تفاوت مابین انواع تشک های مواج سلولی را رقم می زند و برای خرید تشک دیابت سلولی می تواند در نظر قرار گرفته شود.

تشک مواج سلولی

راه اندازی تشک مواج سلولی

برای راه اندازی تشک سلولی موارد زیر را در نظر داشته باشید:
1) تشک زخم بستر مدل سلولی نسبت به نمونه تخم مرغی ضخامت بیشتری دارد. بنابراین می توانید بدون استفاده از تشک زیرین آن را روی زمین یا تخت مورد نظر باز کنید. همچنین می توانید برای حفاظت بهتر از تشک، یک تشک دیگر که نه خیلی محکم نه خیلی شل باشد زیر آن قرار دهید.
2) سپس دو سر شلنگ تشک را به پمپ دستگاه وصل کنید و پمپ را روشن کنید. اجازه دهید پمپ با بیشترین توان خود به مدت 20 تا 30 دقیقه شروع به باد کردن تشک زخم بستر سلولی کند، سپس قدرت آن را کم و شرایط تشک را برای وزن بیمار تنظیم کنید.
3) پمپ هوا به صورت مداوم هوای درون سلول های تشک را کم و زیاد می کند تا فشار را توزیع کند و از ایجاد زخم بستر جلوگیری کند. لذا حتما باید پمپ به صورت یکپارچه کار کند تا این شرایط را محیا کند و توجه کنید که خاموش کردن پمپ باعث نقص در عملکرد دستگاه خواهد شد. اگر چه پس از 24 یا 48 ساعت می توانید زمانی که بیمار از ان استفاده نمی کند، پمپ را خاموش کنید و به آن استراحت دهید و سپس شرایط تشک سلولی را به وضعیت قبلی اش بازگردانید. این کار سبب طول عمر پمپ دستگاه شده و از خرابی احتمالی آن جلوگیری و طول عمر دستگاه را بیشتر می کند.

قیمت تشک مواج سلولی

همانطور که قبلا هم اشاره شد قیمت روز تشک مواج سلولی در انواع برندها و نمونه های موجود در بازار بسته به طراحی و ویژگی های آن می تواند متفاوت باشد. در اصل زمانی که قصد دارید تشک مواج سلولی خرید کنید، بهترین رویکرد این است که ابتدا شرایط بیمار یا شخصی که قرار است از تشک مخصوص زخم بستر استفاده کند در نظر بگیرید و سپس قیمت تشک سلولی تخصصی خود را در هر یک از انواع فروشگاه ها مورد بررسی و مقایسه قرار دهید.
پیشنهادی که می توانید مدنظر قرار دهید تا بهترین رویکرد برای خرید تشک بادی سلولی را داشته باشید، این است که ابتدا شرایط بیمار خود را در نظر بگیرید و پس از بررسی وبسایت ها یا مراکز فروش کالای پزشکی، یک لیست قیمت تشک موج دار سلولی بسازید و با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید اقدام به خرید تشک مواج سلولی کنید. منتها حتما در نظر داشته باشید که زمانی که تشک مواج سلولی قیمت می کنید، اولویت اول، شرایط بیمار شما باشد.
همانطور که گفته شد، قیمت تشک طبی مواج سلولی در هر برند و هر مدل می تواند بر اساس موارد مشخصی متفاوت باشد. در ادامه به دسته ای از این موارد که در بازه قیمت تاثیر دارند اشاره خواهیم کرد تا زمانی که قصد خرید مدلی از تشک های مواج سلولی دارید دچار سردرگمی نشوید.

تشک مواج سلولی
از جمله عواملی که در قیمت تشک زخم بستر سلولی تاثیر گذار است:

کیفیت مواد تزریقی به کار رفته در سلول ها و استحکام تشک
ابعاد تشک و تعداد سلول های به کار رفته در آن
میزان تحمل وزن
تجهیزات جانبی تشک برای تعمیرات یا ترمیم
محدوده فشار ایجاد شده
ساده یا سوراخ دار بودن سلول ها
قدرت پمپ تشک برای ورود یا خروجی هوا درون تشک
کم مصرف بودن پمپ، کم صدا و کم لرزش بودن پمپ و قابلیت تنظیم میزان دبی ورودی و خروجی
برند و مدت زمان گارانتی پمپ و تشک به صورت جداگانه

با در نظر گرفتن مواردی که به آن اشاره شد، خرید تشک زخم دیابت سلولی برای شما ساده تر خواهد بود و کمک می کند انتخاب صحیحی برای وضعیت بیمار خود داشته باشید.

خرید تشک مواج سلولی

بسیاری از موارد مورد نیز جهت خرید تشک مواج سلولی از قبل توضیح داده شد و برای جمع بندی و اینکه بهترین اتخاب را جدای از قیمت تشک مواج سلولی داشته باشید، همواره در نظر داشته باشید که خرید تشک مواج سلولی شما باید بر اساس شرایط بیمار شما در اولویت اول باشد، سپس دقت به ویژگی های جانبی دیگر که عملکرد دستگاه را بهتر و شرایط استفاده از دستگاه را برای شما مطلوب تر می کند، می تواند در کانون توجه شما قرار گیرد.
در نهایت همیشه در نظر داشته باشید که با خرید هر کالای پزشکی از وبسایت یا فروشگاه که تخصصی به آن می پردازند، این ویژگی را برای شما فراهم می کند تا از مشاوران تخصصی در کنار دانسته های خود بهره بگیرید و بهترین انتخاب را در زمان خرید تشک مواج سلولی داشته باشید تا در آینده با مشکلات و عواقب ناشی از انتخاب نادرست، مواجه نشوید.

تشک مواج سلولی

برای خرید تشک مواج سلولی به چه موارد و ویژگی هایی دقت کنم؟

برای خرید تشک مواج سلولی همواره در نظر داشته باشید که شرایط بیمار شما در اولویت است، شرایطی نظیر وزن و قد بیمار، مرحله و درجه بیماری وی، وضعیت سلامت جسمانی و شرایط حرکتی وی عواملی هستند که باید قبل از در نظر گرفتن قیمت تشک مواج سلولی در درجه اول اولویت قرار گیرند و سپس می توانید به ویژگی های دیگر دستگاه که در عملکرد و مطلوب تر کردن تجربه کاربری شما تاثیر دارد، توجه کنید.

قیمت تشک مواج سلولی به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت تشک طبی مواج سلولی به شرایط و ویژگی های مدل و یا برند دستگاه بستگی داردد، عواملی مانند: کیفیت تولید ابعاد تشک و تعداد سلول های آن میزان تحمل وزن بیمار تجهیزات جانبی نگهداری سلول های در صورت سوراخ شدن یا پارگی ساده یا سوراخ دار بودن سلول ها قدرت پمپ برای تولید هوای ورودی یا خروج هوا کم مصرف، کم لرزش و کم صدا بودن پمپ برند و مدت زمان گارانتی پمپ و تشک به صورت جداگانه