فیلتر بر اساس برند:
فیلتر براساس قیمت:

بالش گردنی

بالش گردنی یکی از انواع بالش های طبی است که در زمان فعالیت های روزانه که وضعیت بدنی شما ثابت است و فشار زیادی بر روی گردن و شانه های شما قرار میگیرد، مورد استفاده قرار می گیرد و با قرار گرفتن در اطراف ناحیه گردن از فشار بیشتر وزن سر بر روی گردن و شانه ها جلوگیری می کند. در حقیقت وظیفه بالش  گردنی طبی، برداشتن فشار ناشی از وزن سر در زمانی که از راستای بدن خارج می شود است. بالش دور گردنی در شکل و اندازه گردن طراحی شده و عموما به صورت نعلی شکل طراحی می شود و داخل آن از الیاف، فوم چگال و یا مموری فوم پر می شود.

بالش دور گردنی

هدف اصلی استفاده از بالش پشت گردنی طبی برای اشخاص، حمایت از ستون فقرات، کاهش درد و اسپاسم عضلات است و در حفظ و بهبود وضعیت سر و گردن و جلوگیری از خستگی کمک شایانی دارد. همانطور که گفته شد بالشت گردنی، از جنس های مختلف ساخته می شود و بسته به شرایط بدنی افراد و وضعیت فعالیت بدنی روزانه و یا در هنگام استراحت، می تواند یکی از این انواع بالش گردن را انتخاب کرد.. در ادامه به معرفی انواع بالش گردنی طبی، قیمت بالش دور گردنی طبی و نحوه خرید بالش دور گردنی اشاره خواهیم کرد.

انواع بالش گردنی

بالش گردنی بسته به متریال به کار رفته در آن دسته بندی می شود و انواع آن را می توان در دسته های زیر در بازار مشاهده کرد:

بالش گردنی طبی

بالش گردنی طبی یکی از انواع بالش دور گردنی است که با توجه به شکل و فشار وراده به ناحیه گردن و سر طراحی شده است این نوع بالشت گردنی معمولاً از جنس فوم حافظه دار یا همان پلی‌اورتان ساخته می‌شود. این بالش گردنی با توجه به متریال مورد استفاده در آن عملکرد به مراتب بهتری نسبت به دیگر انواع بالش دورگردنی طبی دارد و باعث می‌شود که ستون فقرات در حالت صحیح قرار بگیرد و فشار روی عضلات و اعصاب ناحیه سر وگردن کاهش پیدا کند. بالش پشت گردنی برای افرادی که دچار درد گردن، کمر، شانه و سر در هنگام فعالیت روزانه و یا در استراحت هستند، مناسب است.

بالش دور گردنی

بالش پشت گردنی بادی

بالش پشت گردنی بادی نوعی دیگر از انواع بالش دور گردنی است که قابل حمل بوده و با استفاده از هوا پُر می‌شود. این بالشت گردنی مسافرتی، دایره شکل است و در قسمت پایین آن شکافی وجود دارد که باعث می شود اطراف ناحیه گردن قرار گیرد و از خم شدن بیش از اندازه سر به طرفین جلوگیری می کند، و شبیه تکیه گاه برای سر می شود تا فشار وزن سر بر روی گردن و شانه ها را بردارد. بالش پشت گردنی بادی مناسب سفر و استفاده در هنگام خواب و استراحت در هواپیما، قطار، اتوبوس و ماشین است و خرید بالش گردنی بادی به جهت پر و خالی شدن و اشغال فضای کم، می تواند گزینه مناسبی برای افرادی که دائما در حال سفر هستند، باشد.

بالش دور گردنی الیافی

بالش گردنی الیافی یکی دیگر از انواع بالش های گردنی و مسافرتی است که با الیاف مصنوعی یا طبیعی پر می شود و نسبت به دیگر نمونه های موجود از نرمی و لطافت بیشتری برخوردار است. این بالش نیز دور گردن قرار می گیرد و بسته به الیاف به کار رفته در آن حجم بزرگ یا کوچک دارد و متریال مورد استفاده در آن می تواند از جنس پنبه، پر، الیاف مصنوعی و طبیعی باشد. بالش دور گردنی الیافی باعث می‌شود که گردن در حالت مناسب حمایت شود و شخص خواب یا استراحت راحت‌تری داشته باشد و از آن می توان برای خواب نشسته و استراحت در خانه، محل کار، مدرسه و سفر استفاده کرد. همچنین این نوع بالشت قابل شستشو بوده و بسته به الیاف و روکش مورد استفاده در آن می تواند ضد حساسیت و ضد باکتری باشد.

بالش دور گردنی

قیمت بالش گردنی

قیمت بالش دور گردنی بسته به جنس، کیفیت، اندازه، شکل و برند آن می تواند تغییر کند، ولی به طور کلی قیمت بالش گردنی طبی که در آن از متریال مموری فوم استفاده شده، از هزینه بالشتک گردنی های دیگر بیشتر است. قیمت بالش گردنی طبی نیز خود با توجه به میزان متریال، کیفیت و شرایط گارانتی و برند، بازه متفاوتی دارد. مدل های دیگر بالش پشت گردنی نیز بسته به کارایی و متریالی که در تولید استفاده شده تفاوت می کند. بهترین رویکرد برای خرید بالش گردنی، این است که ابتدا وضعیت جسمی خود و شرایطی که در نظر دارید از این بالشت استفاده کنید در نظر بگیرید و سپس اقدام به خرید بالش دور گردنی کنید. به طور مثال اگر بیشتر در سفر هستید و نیاز دارید سلامت جسمی خود را در این شرایط حفظ کنید، استفاده از بالش گردنی ماشین می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. بسته به شرایط سفر خود می توانید یکی از انواع بالشتک دور گردنی سفری مانند خرید بالش دور گردنی بادی یا خرید بالش طبی درو گردنی را مد نظر قرار دهید.

در کل شرایطی که برای استفاده از بالشت در نظر می گیرید نسبت به قیمت بالش گردنی طبی در درجه اهمیت بالاتری قرار دارد و می توانید با استفاده از نکات زیر می توانید تصمیم بگیرید که بالش دور گردنی ارزان یا بالش گردنی قیمت بالا خریداری کنید.

بالش دور گردنی

جنس بالش پشت گردنی طبی را با توجه به نوع پوست، حساسیت، راحتی و سلیقه خود انتخاب کنید. بالش هایی از جنس الیاف مصنوعی معمولا نرم‌تر و لطیف‌تر هستند ولی از جنس فوم حافظه دار، پلی‌اورتان و فوم سرد ساخته می شوند معمولاً سفت‌تر، با دوام‌تر و شکل‌پذیری بهتری دارند.

اندازه و شکل بالشت را بر اساس ابعاد سر و گردن خود و راحت بودن در استفاده انتخاب کنید. اگر استفاده از بالش یو شکل گردنی یا حتی بالشت دور گردنی فانتزی برای شما راحت تر است، گزینه بهتری نسبت به انواع بالش های دور گردنی طبی بادی یا دیگر انواع آن خواهد بود.

خرید بالش دور گردنی

همانطور که قبل تر اشاره شد برای خرید بالش طبی دور گردنی قبل از توجه به قیمت آن، راحتی در استفاده و شرایط و وضعیت جسمی اولویت بالاتری دارد. گاهی اوقات یک بالش گردنی ارزان برای یک شخص استفاده مناسب تری نسبت به یک بالش مموری فوم با قیمت بالاتر دارد. اگر یک بالش دور گردن طبی با بهترین کیفیت خریداری شود ولی به خاطر عدم راحتی از آن استفاده نشود، تنها بودجه شما هدر خواهد رفت. همانطور که قبل تر نیز گفته شد بهترین رویکرد برای خرید یک بالش گردنی قیمت مناسب با توجه به شرایط شما در راحتی موقع استفاده، وضعیت سلامت سر و گردن و شرایطی که در ان استفاده می کنید رقم خواهد خورد.

بالش دور گردنی

انواع بالش گردنی کدامند؟

انواع بالش گردن را می توان بر اساس جنس متریال و نحوه استفاده دسته بندی کرد: بالش طبی (بالش دور گردنی مموری فوم- ماشین) بالش الیافی (بالش یو شکل گردنی – بالشت مسافرتی- بالشت ماشین) بالش بادی گردنی (بالشت مسافرتی) بالش فانتزی

قیمت بالش دور گردنی طبی به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت بالش گردنی طبی بسته به جنس متریال به کار رفته در آن، شکل و ابعاد بالشت متفاوت است و معمولا بالاترین قیمت بالش دور گردنی را نوع بالشتک گردنی مموری فوم دارد و قیمت نمونه های دیگر بسته به طراحی تولید کننده و ویژگی های محصول متفاوت است.