فیلتر بر اساس برند:
فیلتر براساس قیمت:

دستگاه بخور گرم

کم و بیش همه ما به نوعی برای یک بار هم که شده از بخور گرم برای بهبود علائم سرماخوردگی استفاده کرده ایم. معمولا به صورت سنتی با جوشاندن آب در کتری یا قابلمه و استفاده از چادر یا پارچه ای که بخار گرم را به صورت متمرکز به صورت ما و داخل ریه ها وارد کند، بخور گرم داده ایم. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و انواع دستگاههای پزشکی که در بازار موجود شده است، دستگاه بخار گرم هم که بهینه شده برای این کار طراحی و ساخته شده در دسترس قرار گرفته است.

جالب است بدانید که بخور گرم یا اینهیلاتور برای اولین بار در سال 1920 و به منظور تسریع درمان بیماری های سرماخوردگی، آنفولانزا، برونشیت و پنومونیا ساخته شد.

دستگاه بخور گرم

در سال 1918 جراح آمریکایی اسمیت پاپیروس پس از بررسی مجموعه ای از کتب پزشکی مصری به دستگاهی سنتی برخورد کرد که بخار آب را برای بخور گرم و درمان بیماری های تنفسی در بیماران مورد استفاده قرار می دادند. این دستگاه به نام “بخور گرم مصریان” شناخته می شد.

در اوایل سال 1920 میلادی برای اولین بار دستگاه بخار گرم با نام “اسمیتینیرز” برای درمان بیماری های تنفسی، به صورت تجاری توسط لستر ویلیامز طراحی و به بازار ارایه شد. از آن زمان به بعد دستگاه بخور آب گرم و انواع اینهیلاتورها با پیشرفت تکنولوژی بهبود پیدا کردند و امروز از پیشرفته ترین دستگاه بخور سرد چه در منزل چه در مراکز درمای استفاده میشود.

بخور گرم و مزایای آن

در مناطقی که رطوبت کافی در هوا وجود ندارد، استفاده از دستگاه بخور ساز گرم باعث از بین رفتن خشکی هوا و همچنین بهبود عملکرد دستگاه تنفسی در اشخاص یا بیماران می شود. اگرچه بهترین عملکردی که از بخور گرم و رطوبت ساز می توان گرفت این است که اشخاص یا بیماران به صورت مستقیم بخور گرم بگیرند و بخار گرم تولید شده را تنفس و به مجاری تنفسی وارد کنند.

افرادی که مشکلات تنفسی دارند یا با علایم بیماری مانند سرفه خشک، تنگی نفس و بسته بودن مجاری تنفسی دست و پنجه نرم می کنند، بهتر است از این دستگاه استفاده کنند.

برخلاف دستگاه بخور سرد که برای مرطوب سازی فضا و هوای قابل تنفس مفید است و قابل استنشاق مستقیم از نزدیک نیست، دستگاه بخارساز گرم با شکستن مولکول های آب در دمای جوش، بخور گرم ایجاد می کند که سبک تر و کاملا قابل استنشاق از نزدیک است.

اگر از بخور گرم برای مرطوب سازی پوست و جلوگیری از خشکی و ترک های پوست استفاده می کنید، استفاده از دستگاه بخور داغ و دستگاه بخور صورت بیشتر توصیه می شود چون هم گرما و هم رطوبت به صورت همزمان تاثیر بهتری روی پوست شما و طراوت آن می گذارد.

اگر در سونا یا حمام بخار تنفس راحتی دارید و شادابی بیشتری پیدا می کنید، استفاده از دستگاه گرم در روزهای غیر بیماری نیز می تواند به عملکرد دستگاه تنفسی شما، برطرف شدن عوارض آلرژی در دستگاه تنفسی و بهبود عملکرد دستتگاه تنفسی شما کمک کند.

دستگاه بخور گرم

این دستگاه شاید مصرف انرژی و برق بیشتری نسبت به نمونه های مشابه دیگر دستگاه بخور مثل بخور سرد داشته باشد، ولی قیمت بخور گرم کمتر از دیگر دستگاه هاست، و نگرانی بابت ایجاد آلودگی و یا باکتری در دستگاه به دلیل دمای بالای آب وجود ندارد.

یکی دیگر از فواید استفاده از دستگاه بخار گرم، درمان جوش های صورت و پاکسازی پوست صورت است. استفاده مداوم از بخور گرم تاثیر بسزایی در باز شدن منافذ پوستی، خارج کردن و از بین بردن باکتری ها و سلول های مرده زیر پوست که باعث به وجود امدن جوش می شود، دارد.

دستگاه بخار گرم چگونه کار می کند؟

دستگاه بخور گرم با المنتی که در داخل خود دارد، انرژی الکتریکی را به گرما تبدیل کرده و باعث به جوش امدن آب و تولید بخار آب می شود. در برخی دستگاههای بخور گرم موجود در بازار فن نیز تعبیه شده تا در پخش کردن بخار آب گرم کمک کند. در موار دیگر یک دریچه در بالای مخزن قرار گرفته که بخار را با تمرکز بیشتر به بیرون هدایت می کند و برای تنفس آماده می کند. ساختار کلی این دستگاه ساده است و لی برای استفاده مداوم از دستگاه بهتر است نکاتی را مدنظر قرار دهید که در ادامه به ان اشاره خواهیم کرد.

دستگاه بخور گرم

نکاتی برای استفاده و نگهداری دستگاه بخار گرم

این دستگاه بخور داغ است و گرمای آب جوش را دارد. پس در استفاده از آن بخصوص برای کودکان باید مراقبت ویژه داشته باشید.

برای عملکرد بهتر و افزایش طول عمر دستگاه، بهتر است از آب مقطر یا جوشیده سرد در داخل دستگاه بخار ساز گرم استفاده کنید تا از تشکیل رسوبات داخل دستگاه جلوگیری کنید و عمر بخور خود را افزایش دهید.

برای شست و شوی مخزن دستگاه می توانید از نسبت 1 به 10 مواد شوینده در آب استفاده کنید. اما به دلیل جوش آمدن اب و بخار آب گرم در دستگاه احتمال موجود باکتری و میکروب کمتر از رسوبات است. پس محلول از بین برنده رسوبات شاید گزینه بهتری برای شست و شو نگهداری دستگاه بخار گرم باشد.

خرید دستگاه بخور گرم

برای خرید دستگاه بخور و انتخاب بین یخور گرم و یا سرد اول بهتر است ببینید استفاده ای که از دستگاه مدنظر دارید چیست. قیمت بخور گرم به نسبت دیگر مدل های موجود در بازار بسیار به صرفه تر است. پس اگر برای بهبود شرایط بیماری یا مواردی که برای بهبود نیاز به بخور گرم دارند، بخور سرد را جایگزین خرید دستگاه بخور آب گرم نکنید.

دستگاه بخار گرم برای تنفس مستقیم بخور گرم و وارد کردن آن به درون دستگاه تنفسی طراحی شده است، پس برای مرطوب کردن محیط یا هوای درون منزل بهتر است از بخور سرد در کنار بخور گرم استفاده شود.

دستگاه بخور گرم

قیمت بخور گرم

بخور گرم قیمت مناسب همیشه در بازار می توان پیدا کرد ولی کیفیت هم یکی دیگر از عواملی است که می تواند برای استفاده بلند مدت و طولانی تر از دستگاه در نظر گرفت. کیفیت استفاده شده در مخازن و قطعات داخلی مربوط به گرم کردن آب، همگی عواملی هستند که برای خرید بخور گرم و رطوبت ساز در نظر گرفت وشاید گزینه عقلانی تری نسبت به خرید بخور گرم ارزان به تنهایی باشد.

دستگاه بخور گرم

قیمت دستگاه بخور گرم چقدر است؟

قیمت دستگاه‌های بخور گرم ممکن است بسیار متنوع باشد و به تنوع برند، امکانات، و ظرفیت بستگی داشته باشد. معمولاً دستگاه‌های ساده با قیمت پایین‌تری عرضه می‌شوند، در حالی که دستگاه‌های حرفه‌ای با امکانات بیشتر ممکن است قیمت بیشتری داشته باشند.

از کجا می‌توانم یک دستگاه بخور گرم خرید کنم؟

دستگاه‌های بخور گرم در فروشگاه‌های آنلاین و فیزیکی متعددی موجود هستند. شما می‌توانید این دستگاه‌ها را از فروشگاه‌های الکترونیک، فروشگاه‌های تخصصی تجهیزات پزشکی، یا حتی فروشگاه‌های زنجیره‌ای معتبر خریداری کنید. قبل از خرید، مهم است که نقد و بررسی‌ها را بررسی کنید و با مشاوره از کارشناسان فروش صحبت کنید تا دستگاه مناسبی با توجه به نیازهای شما انتخاب کنید.