فیلتر بر اساس برند:
فیلتر براساس قیمت:

دستگاه بخور سرد

کم و بیش به نوعی برای همه ما پبش آمده که توصیه شده از بخور استفاده کنیم و یا دستگاه بخور خریداری کنیم. زمانی که به فروشگاه یا داروخانه مراجعه کردیم می بینیم که انواع بخور آب سرد و گرم در طبقات داروخانه یا فروشگاه تجهیزات پزشکی موجود است و اطلاعی از تفاوت و یا فایده هر کدام نداریم. امروز می خواهیم در خصوص دستگاه بخار سرد، انواع آن، ویژگی، روش نگهداری آن صحبت کنیم.

دستگاه بخور سرد

دستگاه بخورسرد برای اولین بار توسط شرکت هانی ول (Honeywell) در سال 1970 به بازار عرضه شد و برای اتاق کودک مورد استفاده قرار گرفت و در اوایل 1980 با بهبود فناوری و بهینه سازی قیمت، به صورت گسترده به بازار عرضه شد و مورد استفاده عموم قرار گرفت.

تکنولوژی ساخت دستگاه بخور سرد به این صورت است که آب از یک مخزن به دستگاه وارد می شود و قطعه سرامیکی داخل دستگاه که یک مبدل الکتریکی است، امواج الکتریکی را به امواج صوتی در فرکانس بالا تبدیل می کند و ارتعاش به وجود آمده باعث شکستن قطرات آب و تبدیل آن به بخار می شود. فن داخل دستگاه بخار تشکیل شده در دستگاه بخورسرد را به فضای اطراف پخش می کند و باعث افزایش رطوبت در محیط می شود.

بخور سرد و مزایای آن

در بسیاری از مناطق کمبود رطوبت محیط و خشکی هوا، همواره در کنار بیماری هایی که در فصول مختلف به آن دست به گریبان می شویم، مشکلات و مخاطرات زیادی برای ما ایجاد می کند. در محیط های بسته هم استفاده از انواع دستگاه های سرمایشی و گرمایشی می تواند باعث کم شدن رطوبت هحیط شود حتی اگر رطوبت محسط بیرون به اندازه کافی باشد. بنابراین استفاده از دستگاه بخار سرد خانگی و در محیط کار می تواند به تنفس بهتر، شادابی جسمانی و طراوت پوست ما کمک کند.

دستگاه بخور سرد

گرد و غبار و آلودگی موجود در هوا باعث بوجود آمدن آلرژی و تشدید آن می شود. استفاده از دستگاه بخورسرد در منزل و یا محیط کار، با افزایش رطوبت هوا ذرات و غبار را ته نشین می کند و امکان تنفس ما را بهبود می بخشد.

بر خلاف بخور گرم بخور آب سرد معتدل تر است و علائم آلرژی مانند عطسه و سرفه را کاهش می دهد و برای افرادی که تنگی نفس دارند تاثیر بهتری دارد.

بخور سرد با افزایش رطوبت هوای محیط باعث تسکین مجاری تنفسی می شود در نتیجه در زمان سرماخوردگی یا ابتلا به آنفولانزا می تواند اثرات ایجاد شده را در کنار درمان آن بهبود ببخشد.

در رطوبت ساز سرد، در صورتی که یون منفی ساز وجود داشته باشد، شادابی و طراوت عمومی شما نیز افزایش پیدا می کند. بهترین نمونه برای درک بهتر تاثیر یون منفی اکسیژن، زمانی که در کنار آبشار یا در ارتفاعات کوه هستید را در نطر بگیرید که حس سرزندگی و طراوت بیشتری در شما ایجاد می کند و دلیل آن تاثیر یون منفی اکسیژن و اثرات آن در متابولیسم بدن انسان است.

بخورسرد همچنین باعث افزایش رطوبت پوست و شادابی و طراوت آن می شود. رطوبتی که با کارکرد دستگاه بخار ساز سرد در محیط ایجاد می شود، مشکلاتی مانند خشکی پوست، ترک پوست، پا، لب، چین و چروک صورت را کم می کند و حساسیت های پوستی و خارشی را کاهش و تسکین می دهد.

درهنگام خواب بخور سرد باعث تنفس بهتر و جلوگیری از خر و پف می شود.

بخور سرد به صورت عمومی و جدای از تسکین عوارض بیماری ها، فواید زیادی هم برای محیط اطراف ما دارد. از جمله

از ترک خوردن مبلمان، وسایل چوبی و گچ دیوار جلوگیری می کند.

هوای محیط را تمیز می کندو ذرات معلق موجود در هوا را ته نشین می کند.

بخور سرد باعث طراوت و شادابی گیاهان در منزل یا محیط کار شما می شود.

بخور سرد رطوبت از دست رفته توسط شوفاژ، رادیاتور و یا دستگاههای خنک کننده بدون آب را جایگزین می کند.

دستگاه بخور سرد

دستگاه بخور سرد چگونه کار می کند؟

برای استفاده از دستگاه بخار سرد کافی است مخزن دستگاه را جدا کنید و آن را با آب سرد و یا آب جوشیده سرد که املاح کمتری دارد، پر کنید و روی بدنه دستگاه رطوبت ساز سرد قرار دهید. دستگاه را بر روی سطحی بالاتر از کف زمین بگذارید و دبی خروجی دستگاه بخورسرد را بر اساس میزان رطوبتی که به نسبت زمان روشن بودن دستگاه نیاز دارید در محیط پراکنده شود تنظیم کنید. اگر برای خواب شب و تنفس بهتر در هنگام خواب نیاز به روشن بودن دستگاه دارید، دبی ان را در کمترین میزان خود قرار دهید و از خود فاصله دهید و اجازه دهید به آرامی و در طول شب رطوبت مورد نیاز شما در محیط را فراهم کند. اغلب دستگاه های بخور سرد هشدار اتمام آب مخزن دارند و در صورت اتمام آب مخزن، به صورت خودکار قطع خواهند شد. در این صورت مراقب باشید هنگامی که آب مخزن کم شد، مجددا آن را پر کنید.

دستگاه بخور سرد

خريد دستگاه بخور سرد

دستگاه های موجو در بازار ویژگی های متنوعی دارند که ممکن است در هنگام خرید دستگاه بخورسرد برای شما گیج کننده باشند و همچنین در قیمت دستگاه بخور سرد نیز تاثیرگذار باشند. در نتیجه وِیژگی های متنوعی که در دستگاه های مختلف وجو دارد را بررسی می کنیم و برای خرید بخور سرد کافی است ویژگی مد نظرتان و قیمت بخور سرد را همزمان در نظر بگیرید.

پوشش دهی بخور آب سرد: اولین و مهم ترین نکته برای خرید دستگاه بخورسرد این است که دقیقا بدانبد در چه محیط با چه ابعادی قصد استفاده از دستگاه را دارید. برای اتاق کودک، اتاق خواب، دفتر کار یا سالن پذیرایی، بخور سرد جیبی؟ هر دستگاه بخور سرد قابلیت متفاوتی برای تولید حجم بخار در هوا دارد و متر مکعب تعریف شده ای را پوشش می دهد.

خروجی بخور سرد: مقدار حجم خروجی بخار سرد بر حسب میلی متر بر ساعت نیز از هر دستگاه متفاوت است. هرچقدر این میزان بیشتر باشد، دستگاه بخار سرد سریعتر هوای داخل محیط را مرطوب می کند.

خاموشی خودکار: در برخی دستگاه بخور سرد تایمر برای تعیین مدت زمان مشخص استفاده در نظر گرفته شده است. مثلا برای دو ساعت استفاده از دستگاه بخور می توانید تایمر آن را تنظیم کنید و سپس به صورت خودکار خاموش خواهد شد.

حجم مخزن آب: دستگاه بخور سرد بسته به اینکه برای چه فضایی طراحی شده باشد، حجم مخزن متفاوتی نیز دارد. مثلا دستگاه بخور برای نوزاد، یا دستگاه بخور سرد فانتزی، مخزن کوچکتری نسبت به دستگاه های معمول بخور سرد دارند. معمولا مخازن با حجم های 2 تا 7 لیتر در بازار موجود است.

هشدار کنترل آب مخزن: این هشدار برای پر نگه داشته مخزن و کم کردن احتمال آسیب به دستگاه قرار می گیرد. یا به صورت چراغ یا آلارم صوتی می تواند در بخور سرد تعبیه شود.

تعویض فیلتر: قابلیت تعویض فیلتر نیز می تواند در بهبود عملکرد دستگاه در تصفیه هوا و از احتمال آلوده کردن هوا توسط دستگاه جلوگیری کند. برخی فیلترهای دستگاه، فیلتر ضد رسوب هم دارند که از انباشته شدن رسوبات درون مخزن و کفی دستگاه جلوگیری می کند و مانع از انتشار آلودگی در بخور سرد می شوند.

برای مراقبت، عملکرد بهتر و افزایش طول عمر دستگاه، نکاتی وجود دارد که با رعایت آن باعث می شود فقط یک بار خرید دستگاه بخور سرد برای شما کافی باشد.

دستگاه بخور سرد

برای مراقبت و نگهداری بهتر دستگاه بهتر است دستگاه بخور آب سرد تان را هر دو سه روز یک بار با محلول شوینده یا ترکیب آب و سرکه به نسبت 1 به 10 بشویید و سپس خشک کنید. این کار باعث پاک شدن رسوبات، باکتری ها و کپک های احتمالی داخل دستگاه رطوبت ساز سرد می شود.

دستگاه بخار ساز سرد را در سطحی با ارتفاع بالاتر از کف زمین قرار دهید تا فضای بیشتری از محیط را پوشش دهد و بهتر رطوبت فضا را افزایش دهد.

دستگاه بخور سرد

قیمت دستگاه بخور سرد

برای خرید بخور سرد، قیمت بخورسرد نکته ای است که به استفاده شما از دستگاه ارتباط مستقیم دارد. اگر از دستگاه برای موارد ضروری و در هنگام رخ دادن بیمری استفاده می کنید، منطف عمل کنید و قیمت بخور سرد را با نسبت استفاده و عملکردی که از دستگاه انتظار دارید تنظیم کنید. اما اگر در نظر دارید استفاده مداوم از دستگاه داشته باشید، بهتر است قیمت بخور سرد را با کیفیت دستگاه و ویژگی های مربوط به حجم مخزن، پوشش دهی فضا و جلوگیری از آلودگی تنظیم کنید.

خرید اینترنتی دستگاه بخور سرد

برندهای متنوعی در بازار از دستگاه بخورسرد موجود است و هنگام خرید با تنوع زیادی از برندها روبرو خواهید بود. بهترین رویکرد و پیشنهاد ما برای خرید دستگاه بخور سرد این است که ابتدا بودجه خود برای خرید را مشخص کنید، فضای مورد استفاده را در نظر بگیرید و قیمت بخور سرد را با آن تنظیم کنید. همچنین می توانید قبل از خرید چه از فروشگاه چه آنلاین، قیمت بخور سرد را در وبسایت های مجاز آنلاین فروش کالای پزشکی مقایسه و ویژگی هر کدارم را بررسی کنید. منتها در نظر داشته باشید قیمت بخور سرد تنها عامل مهم برای خرید اینترنی بخور سرد یا از فروشگاه نیست و همه این عوامل را با هم دخیل کنید.

دستگاه بخور سرد

یکی از فروشگاه هایی که می توانید به راحتی نسبت به بررسی انواع بخار ساز ها و خرید دستگاه بخور اقدام کنید فروشگاه اینترنتی تجهیزات و کالای پزشکی بارلیدا می باشد که در این آنلاین شاپ انواع بخور امسیگ، بخور زیکلاس مد، بخور وکتو، دستگاه بخور سرد، دستگاه بخور سرد و گرم، دستگاه بخور صورت و دستگاه بخور گرم مشاهده و خرید نمائید.

دستگاه بخور سرد قیمت مناسب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

دستگاه بخور سرد با قیمت مناسب باید دارای ویژگی‌هایی مانند قابلیت تنظیم دما، مخزن آب بزرگ و قابلیت کارکرد طولانی باشد. همچنین، بهتر است که دستگاه دارای سیستم تصفیه هوا باشد تا از پاکیزگی بالای بخار خروجی اطمینان حاصل شود.

از کجا می‌توانم بهترین دستگاه بخور سرد را با قیمت مناسب خریداری کنم؟

برای خرید دستگاه بخور سرد با قیمت مناسب، می‌توانید به فروشگاه‌های الکترونیکی معتبر، فروشگاه‌های خرده فروشی، و یا وب‌سایت‌های معتبر آنلاین مراجعه کنید. قبل از خرید، نظرات کاربران و بررسی مشخصات فنی محصولات مختلف می‌تواند به شما کمک کند تا انتخاب بهتری داشته باشید. همچنین، در تخفیفات و فروش ویژه نیز ممکن است قیمت مناسبتری برای دستگاه مورد نظر پیدا کنید.