فیلتر بر اساس برند:
فیلتر براساس قیمت:

ترازو دیجیتال خانگی

امروزه ترازوهای دیجیتال خانگی یا همان ترازو حمام نسبت به نمونه ترازوهای دیگر بیشتر مورد استقبال و توجه قرار گرفته و در خانه و یا مراکز درمانی برای وزن کشی افراد مورد استفاده قرار می گیرد. ترازو دیجیتالی از یک کفه و سنسورهای سنجش وزن در کف ان تشکیل شده و با ایستادن بر روی آن میزان فشار وراد شده بر روی سنسور را به قطعه الکترونیکی داخل دستگاه منتقل می کند و وزن شخص را بر روی صفحه نمایش خود نشان می دهد. وزنه دیجیتال معمولا در دو واحد وزنی کیلوگرم و پوند وزن را نشان می دهد و دقت آن با دو عدد اعشار مشخص می شود. ترازو ديجيتالي از دقت بالاتری نسبت به ترازو عقربه ای برخوردار است و بسته به حساسیت سنسورهای ان می تواند وزن شخص را با دقت بالایی نزدیک به وزن حقیقی شخص نشان دهد.

ترازو دیجیتال خانگی

ترازو دیجیتالی خانگی و مزایای آن

ترازو حمام با سنسورهایی که در زیر کفه ترازو قرار گرفته است، با قرار گرفتن فرد بر روی کفه ترازو، میزان کشش سطحی وارد شده بر روی سنسورها را اندازه گرفته و وزن را برحسب واحد کیلوگرم و یا پوند بر روی صفحه نمایش خود نشان می دهد.
جنس بدنه ترازو های دیجیتالی از پلاستیک فشرده و یا شیشه تشکیل شده و جنس برخی از ان ضد آب بوده و قابل استفاده در حمام و مکان های مرطوب مانند استخر و یا سونا هستند.
امروزه در اکثر خانه ها ترازو دیجیتالی بخشی از دستگاههای مراقبت خانگی شده و برای کنترل سلامتی و جلوگیری از افزایش و یا کاهش نامطلوب وزن، کارایی زیادی دارد.
نحوه کار با وزنه دیجیتال بسیار ساده است و کافی است دستگاه را روی سطح صاف و محکم مثل سرامیک قرار دهید و پساز ایستادن رود دستگاه، ترازو خود بخود روشن شده و میزان وزن شما را نشان می دهد.
ترازوهای دیجیتالی ساده با انواع ظاهر و جنس بدنه ساخته می شود و قیمت ترازو دیجیتال، بسته به کیفیت سنسورهای به کار رفته در دستگاه و جنس بدنه تغییر می کند. برای خرید ترازوی دیجیتال ساده بهتر است ابتدا از کیفیت بدنه و سنسورهای مورد استفاده در دستگاه مطمئن شوید سپس بسته به طاهر دستگاه، اقدام به خرید ترازوی عددی کنید. بطور خلاصه قبل از توجه به قیمت ترازو دیجیتال، ابتدا به نکات زیر دقت کنید:
کیفیت سنسور ترازو های دیجیتال: هرچه کیفیت این قطعه به کار برده شده در دستگاه ترازو دیجیتال بیشتر باشد، میزان وزن نمایش داده شده به وزن واقعی شخص نزدیک تر است.
حداکثر تحمل وزن: معمولا ترازو دیجیتالی حداکثر وزنی که تحمل می کند، حداکثر تا وزن 120 کیلوگرم است ولی برخی از انواع وزنه دیجیتال تا وزن های 150 کیلوگرم و حتیتا 180 کیلوگرم را نیز تحمل می کنند.
داشتن حافظه: برخی انواع ترازو برقی حافظه داخلی دارند و اطلاعات قبلی اندازه گیری شده را در خود ذخیری می کنند که برای تحلیل و یا بررسی بازه تغییرات وزنی، بسیار کارامد می باشد. حتی برخی ترازودیجیتال حافظه برای چند شخص دارد تا اطلاعات وزنکشی به صورت جداگانه ذخیره شود.
اندازه صفحه نمایش: بزرگ بودن صفحه نمایش ترازو دیجیتالی به خوانش وزن از روی دستگاه، کمک می کند. خواندن وزن از روی ترازودیجیتال برای افراد مسن و کم بینا سخت تر است و هرچه نمایشگر ترازو دیجیتالی بزرگتر باشد، خواندن اعداد ساده تر است.
سخن‌گو: ترازو سخنگو که برای افرادی که مشکلات بینایی دارند و یا سواد خواندن اعداد روی ترازو را ندارند، این نوع از دستگاه به کمک می آید. قیمت ترازوی دیجیتال سخنگو از ترازوی معمولی بیشتر است ولی ارزش این تفاودت بسته به شرایطی که شخص استفاده کننده از آن دارد، ارزش این تفاوت قیمت را دارد.
ارتباط با سیستم عامل: برخی از انواع ترازوی الکترونیکی دقیق به کامپیوتر متصل می شوند و قابلیت انتقال اطلاعات با برنامه های خاص جهت تعیین رژیم غذایی،تمرینات متناسب و اندازه گیری موترد دیگری که در ترازو به اندازه می گیرد دارد.

استفاده از ترازو خانگی

1) بهترین زمان استفاده از ترازو وزن کشی، صبح و قبل از صرف صبحانه است. در زمان های دیگر به دلیل مصرف خوراکی، وعده های غذایی و آب، وزن کاذب را نشان دهد. همپنین بعد از فعالیت های سنگین بدنی و ورزش نیز از وزن کشی اجتناب کنید.
2) برای سنجش وزن بدن در طولانی مدت، بهتر است زمان مشخص مثلا اول صبح را در روزهای دیگر نیز انتخاب کنید و وزن اندازه شده از ترازو دیجیتالی را ثبت کنید. بهتر است در همان زمان و شرایط، وزن کشی تکرار شود و بهترین زمان برای استفاده و وزنکشی مجدد با وزنه دیجیتال، هر دو هفته یک باراست.
3) هنگام وزن کشی، لباس سبک بپوشید و ترازو را روی سطح محکم و سفت بگذارید، از تکان خوردن روی ترازوهای دیجیتال خودداری کنید و برای اندازه گیری دقیق تر صبر کنید تا عدد روی ترازو دیجیتالبی ثابت و ثبت شود.
4) در خانم ها در بازه سه روز قبل و بعد از قاعدگی، وزن کشی با خطای وزن کاذب همراه است. پس بهتر از استفاده ترازو دیجیتال در این بازه خودداری کنید.
5) پس از مصرف آب به مقدار زیاد به دلایل مختلف از جمله، ورزش، بیمار مبتلا به یبوست یا بیماری هایی که آب بدن را در خود نگه می دارند، وزن کشی با ترازو دیجیتالی همراه با اضافه وزن کاذب خواهد بود.
پس در نظر داشته باشید، همواره در شرایط نرمال خود اندازه گیری وزن انجام دهید تا از افزایش یا کاهش کاذب وزن جلوگیری شود و اندازه دقیق وزن خود را از ترازوی دیجیتال به دست آورید.

خرید ترازوی دیجیتال

برای خرید ترازوی دیجیتال، اولین و مهم ترین نکته قیمت ترازو دیجیتال است. در ترازوهای دیجیتال ساده که تنها وظیفه اندازه گیری وزن را به عهده دارد، ویژگی های اضافه کمتری نسبت به مدل های تشخیصی قرار میگیرد. بنابراین عوملی مانند کیفیت قطعات، کیفیت ساخت و سنسورهای استفاده شده و ظاهر دستگاه در قیمت وزنه دیجیتال تاثیر مستقیم دارد.
پس در هنگام خرید ترازو ، به کیفیت ظاهری بدنه دقت کنید و از گارانتی دستگاه و کیفیت برند آن مطمئن شوید.
برای خرید ترازو دیجیتال دقیق، اول از کیفیت ساخت و شرایط گارانتی آن اطمینان حاصل کنید، همچنین قبل از خرید ترازوی دیجیتال، اول آن را تست کنید و از صحت و سلامت دستگاه اطمینان حاصل کنید. برای اینکار قبل ازخرید ترازو وزن خود را با یک ترازوی دیجیتال قابل اطمینان (مثلا ترازوهای مراکز درمانی) اندازه گیری کنید و در هنگام خرید وزنه دیجیتال و تست آن با یکدیگر مقایسه کنید تا از خرید وزنه دیجیتال خود مطمئن باشید.

ترازو دیجیتال خانگی

قیمت ترازوی دیجیتال

برای خرید ترازوی دیجیتال و استعلام انواع قیمت ترازوی دیجیتال خانگی می توانید به وسایت های خرید آنلاین معتبر مراجعه کنید، و با مقایسه انواع ترازو دیجیتال،بهترین و مناسب ترین مدل را با شرایط خود، انتخاب کنید. مزیت خرید اینترنتی ترازوی دیجیتال این است که در برخی از آن ها مدت زمان تست دستگاه نیز به شما داده می شود و در صورتی که خطای اندازه گیری بیشتر از انتظار شما بود، می توانید دستگاه را عودت دهید یا جایگزین کنید.
تراوزهای دیجیتال در اشکال، رنگ ها و انواع مختلف وجود دارند. برای یک انتخاب مطمئن، حتما قبل از خرید و توجه به قیمت ترازوی دیجیتال، با بررسی نظرات دیگران در خصوص این محصول، از کیفیت خرید ترازوی حمام خود اطمینان حاصل کنید.

ترازو دیجیتال خانگی

قیمت وزنه دیجیتال خانگی به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت وزنه دیجیتال خانگی به ظاهر، کیفیت ساخت، کیفیت سنسورهای به کار برده شده در دستگاه، حداکثر وزن قابل تحمل، سخنگو بودن یا نبودن، صفحه نمایش و ارتباط با سیستم عامل های دیگر برای انتقال اطلاعات ذخیره شده دارد.

برای خرید اینترنتی ترازو دیجیتال به چه نکاتی دقت کنم؟

پیشنهاد ما برای خرید اینترنتی ترازو دیجیتال، خرید از وبسایت های فروش کالای پزشکی است که انواع برندهای معتبر ترازو دیجیتالی را با تاییدیه های پزشکی دارند.