فیلتر براساس قیمت:

ترازو آشپزخانه

در هر آشپزخانه و برای هر آشپز چه حرفه ای چه یک کد بانوی خانه دار، حتما پیش آمده و لازم شده تا مقدار مشخصی از یک ماده را به ترکیب اضافه کنند و برای اندازه گیری آن از کیچن اسکیل کمک بگیرند. یکی از ابزار کاربردی برای یک آشپزی حرفه ای، ترازو آشپزخانه است. ترازو آشپز خانه در انواع مدل ها و کارکردهای مختلف وجود دارند. به صورت قدیمی و کلاسیک استفاده از کاپ ها و ظرف های اندازه گیری مواد معمولا در دسترس آشپزها بوده و مورد استفاده قرار گرفته است، اما بکارگیری ترازوی آشپزخانه، در استفاده به اندازه از مواد اولیه و رسیدن به یک ترکیب پایدار در پخت غذا و شیرینی ها، برگ برنده آشپزهای ممتاز است.

ترازو آشپزخانه

اگر تا به حال از ترازو در آشپزخانه استفاده نکردید، مطمئن باشید با خرید ترازوی آشپزخانه و استفاده از آن دقت کار شما بالاتر خواهد رفت. به طور مثال برای بسته بندی انواع سبزیجات یا گوشت و برای یک اندازه کردن بسته بندی ها، با استفاده از ترازو کوچک دیگر بسته های کوچک و بزرگ برای هر پخت و پز نخواهید داشت.

برای پخت شیرینی و یا کیک به جای استفاده از کاپ ها و تبدیل وزن به حجم لیوان، دیگر به راحتی می توانید تنها با وزن کشی و استفاده از ترازو ظریف، به ترکیب ایده آل مواد کیک یا شیرینی خود برسید و از نتیجه نهایی و یک شیرینی خوشمزه و حرفه ای لذت ببرید.

انواع ترازو آشپزخانه، مزایا و معایب

ترازو آشپز خانه، در دو نوع دیجیتال و عقربه ای در بازار موجود است و بر حسب کیلوگرم و با دقت 100 گرم برای اندازه گیری وزن مواد استفاده می شود.

ترازوی آشپزخانه عقربه ای:

قیمت ترازوی اشپزخانه عقربه ای از قیمت ترازو دیجیتال آشپزخانه کمتر است ولی دقت و عملکرد ترازوی دیجیتال آشپزخانه را ندارد. صفحه نمایش آن عقربه ای بوده و معمولا با دقت 100 گرم درجه بندی می شود. معمولا در دو نوع با صفحه و با کاپ موجود است. در وزن کشی با ترازو آشپزخانه عقربه ای خطای انسانی نیز در اندازه گیری با آن در هنگام خواندن وزن، همراه می شود ولی به نسبت ترازوی دیجیتال آشپزخانه، قیمت مناسب تری دارد و خرید ترازوی آشپزخانه را راحت تر و در دسترس تر می کند.

ترازوی دیجیتال آشپزخانه:

قیمت ترازوی آشپزخانه دیجیتال از ترازو های عقربه ای بیشتر است ولی مزایای آن نیز قابل چشم پوشی نیست. دقت اندازه گیری ترازوی آشپزخانه دیجیتال می تواند تا 10 گرم نیز باشد و دقت ترکیب مواد اولیه را افزایش دهد. خواندن اعداد و ارقام دیگر با خطای انسانی همراه نیست و ترازو آشپز خانه دیجیتال مقدار اندازه گیری را در صفحه نمایش دیجیتال خود با دقت بالا نشان می دهد.

 

خرید ترازو آشپزخانه

برای خرید ترازوی آشپزخانه باید توجه داشته باشید که بهترین انتخاب، تطابق ویژگی های دستگاه با نیاز شماست. اگر در انتخاب مدل دتگاه منطبق با شرایط خود تمرکز کنید می توانید قیمت ترازوی آشپزخانه را با بودجه ی خود منطبق کرده و بیش اندازه برای خرید دستگاه هزینه نکنید. ترازوی آشپز خانه دیجیتال یا عقربه ای هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند ولی هر کدام می توانند گزینه مناسب و انتخاب نهایی شما باشند. بنابراین ابتدا در هنگام خرید ترازو آشپزخانه، به این نکات نگاه ویژه داشته باشید:

  • نوع ترازو: در صورتی که در اندازه گیری مقادیر آشپزخانه حساسیت بالایی در ندارید و نیاز به سنجش دقیق نیست، انتخاب بهتر برای شما می تواند ترازو آشپز خانه عقربه ای باشد. با این حال نمونه ترازوی دیجیتال هم می تواند در تسریع کار اندازه گیری برای شما کارآمد باشد.
  • قابلیت اندازه گیری: اگر مواد تشکیل دهنده وزن کم دارند و در مقیاس گرم اندازه می شوند، گزینه انتخابی شما، ترازوی آشپزخانه دیجیتال است. ترازوی عقربه ای برای اندازه گیری با دقت کیلوگرم مناسب است. برای وزن کشی انواع حبوبات، مغزها، غلات سبک مانند جو پرک و غیره ، خرید ترازو آشپزخانه دیجیتال منطقی تر است و کاربری بیشتری دارد.
  • حساسیت بالا: ترازو می تواند با حساسیت متفاوت برای وزن کشی وجود داشته باشد. برخبمواد غذایی پرحجم با وزن کم وجود دارند که حداکثر وزن ان ها به یک کیلوگرم هم نمی رسد ولی پر حجم هستند. برای این مواد ترازوآشپزخانه با حساسیت بالا که تا 500 گرم را اندازه میگیرد وجود دارد، یا ترازو متوسط تا 10 کیلوگرم با حساسیت بالا.
  • ظرف اندازه گیری: برخی از انواع ترازوی آشپزخانه ظرف صاف و برخی ظرف مخصوص محتویات مایع و یا پودردارند. قبل از خرید ترازو آشپزخانه، از نوع ظرف و اندازه ترازو های آشپزخانه خود و موادی که قصد اندازه گیری آن را دارید اطمینان حاصل کرده، سپس اقدام به خرید کنید. همچنین برخی ظرف های ترازو کیچن جداشونده بوده و برای شست و شو کار ساده ترخواهد بود.
  • کیفیت صفحه: موقع خرید ترازو آشپزخانه عقربه ای به صفحه نمایش ان دقت کنید تا اعداد بزرگ و خوانا باشد، تا نیاز به دقت بالا برای خواندن اعداد نباشد. برای خرید ترازو خانه ای دیجیتال نیز صفحه نمایش آن روشن و شفاف باشد و در نور آشپزخانه قابل خواندن باشد.
  • حجم ترازو: ترازوی آشپزخانه ای خرید کنید که حج زیادی اشغال نکند و جابجایی ان راحتتر باشد.

ترازو آشپزخانه

برای نگهداری پس از خرید ترازوی آشپزخانه چه کاری انجام دهیم؟

  • پس از هر بار استفاده، کفه ترازو  را تمیز کنید و سپس آن را در محفظه یا جای خود قرار دهید.
  • از ریختن مواد شیمیایی یا موارد دیگر روی کفه ترازو جلوگیری کنید.
  • پس از استفاده از ترازو، کفه آن را شست و شو کنید و خشک کنید و سپس سرجای خودش قرار دهید.
  • ترازوی آشپزخانه را روی فرش یا موکت یا سطح نرم برای اندازه گیری قرار ندهید.

 قیمت ترازو آشپزخانه

برای خرید ترازوی آشپزخانه ابتدا نوع دستگاه را بر اساس بودجه و کارایی که در آشپزخانه نیاز دارید انتخاب کنید. قیمت ترازو آشپزخانه دیجیتال و قیمت ترازو آشپزخانه عقربه ای را با جست و جو در وبسایت های فروش کالای پزشکی و ترازو دیجیتال خانگی بررسی کرده، و انواع مدل ها و جدیدترین ترازو آشپزخانه را مقایسه کنید و در نهایت با خرید اینترنتی ترازو آشپزخانه دیجیتال و یا خرید ترازو عقربه ای، از وبسایت های معتبر، بهترین انتخاب خود در خرید ترازو آشپزخانه را رقم بزنید.

ترازو آشپزخانه