فیلتر بر اساس برند:
فیلتر براساس قیمت:

ماساژور دستی چیست؟

ماساژور دستی یکی از انواع ماساژورها ست موجود در بازار است و دستگاهی در ابعاد کوچک و قابل حمل است که با استفاده از ارتعاش، فشار، گرما و نور، می‌تواند عضلات و بافت‌های مختلف بدن را ماساژ داده و در بهبودی آن نقش اساسی داشته باشد. دستگاه ماساژ دستی در مواردی که عضله ای از بدن آسیب می بیند و دچار پارگی، کوفتگی و یا گرفتگی می شود، می تواند علایم آن را بهبود ببخشد و التیام دهد و با کاهش درد، افزایش خونرسانی، رفع خستگی، تسکین استرس و اضطراب، بهبود خواب و ارتقای سلامت جسمانی و روحی در سلامت کلی جسم و بدن موثر باشد. ماساژور به شکل‌ها و اندازه ‌های مختلفی در بازار موجود است، که با توجه به نوع آسیب در هر ناحیه از بدن کارایی مختص به خود را دارد و به رفع علایم و حصول بهبودی سرعت می بخشد.

ماساژور دستی

دستگاه ماساژ از یک موتور مکانیکی درون بدنه دستگاه ساخته شده و شکل بدنه عموما دارای یک دسته و سری است که حرکت موتور داخل دستگاه را به لرزش یا ضربه تبدیل کرده و سری دستگاه ماساژور، بسته به شکل آن، این نیرو را به عضله یا بافت پوستی، در هر بخش از بدن منتقل می کند.

انواع ماساژور دستی

ماساژور دستی را می‌توان بر اساس شکل، اندازه، موضع مورد استفاده، تعداد سری، نحوه کارکرد، ویژگی های متعدد در یک دستگاه و منبع تغذیه آن، به چند دسته تقسیم کرد. برخی از انواع رایج ماساژوردستی که عموما در بازار یافت می شوند به شرح زیر است:

 • ماساژ دستی بدن: مدل و اشکال مختلفی از ماساژور بدن را با مراجعه به فروشگاه های فروش کالای پزشکی مشاهده خواهید کرد ولی نمونه ای که بیشتر موجود است، دارای یک دسته و سری متصل به دستگاه است که روی آن یک سری پلاستیکی دیگر قرار گرفته و لرزش یا ضربه را به عضله منتقل می کند. نمونه های مختلفی از ماساژور بدن با دسته بلند و بدون دسته موجود است که هر کدام عملکرد بخصوص دارند و همچنین ویژگی های مختلفی از جمله تنظیم قدرت، سری های مختلف برای نقاط مختلف بدن، نور مادون قرمز و ویژگی های دیگر نیز ممکن است به آن اضافه شده باشد و برای ماساژ تمامی نقاط بدن کاربرد دارد.
 • ماساژ دستی غلطان: روی سر این نوع ماساژور غلطان چند گلوله قرار دارد و لرزش دستگاه را به صورتی در سر خود توزیع می کند که با حرکت دادن آن روی سطح بدن منجر به ماساژ عضله و رفع خستگی و ایجاد احساس آرامش می شود. این دستگاه ماساژ در اشکال مختلف در بازار موجود است و حتی نمونه ساده آن و ماساژور پلاستیکی و ماساژور چوبی نیز یافت می شود.

ماساژور دستی

 • ماساژور سر: ماساژور دستی سر عموما مشابه شانه ساخته شده و برای ماساژ پوست سر و محل رویش مو استفاده می شود. معمولا ماساژور سر با باتری کار می کند و در صورتی که ضد آب ساخته شده باشد، در حمام نیز قابل استفاده است.
 • ماساژور دستی صورت: سر ماساژور صورت به صورت غلطکی طراحی شده و لرزش این ماساژور دستی را به سر خود منتقل می کند و با غلطانیدن سر آن روی پوست صورت، عضلات و پوست صورت ماساژ داده می شود. با استفاده از دستگاه ماساژور صورت، عضلات صورت ماساژ داده شدذه و از افتادگی و ضعیف شدن آن جلوگیری می شود. همچنین ماساژور صورت، با ماساژ پوست صورت، از چین خوردگی و ایجاد ترک در پوست جلوگیری کرده و به ترمیم بافت سلولی پوست صورت کمک می کند. قیمت ماساژور دستی صورت بسته به برند و مدل دستگاه متفاوت است و برای خرید ماساژور دستی صورت بهتر است به شرایط و گارانتی شرکت تولید کننده دقت کنید.
 • ماساژور پا: ماساژور دستی پا نیز به منظور ماساژ پا یا عضلات ماهیچه های ساق و کف پا طراحی شده و ساختار ان به گونه ای است که بهینه ترین ماساژ در این ناحیه منتقل شود. ماساژور پا نیز معمولا دارای ی سری گلوله ای است که با انتقال ضربه یا لرزش عضلات پا را ماساژ داده و موجب رفع خستگی و ایجاد حس آرامش در این موضع می شود. ماساژور کف پا در دو نوع کارکرد با باتری و برق در بازار موجود است.
 • خرید ماساژور گردن: برای خرید ماساژور گردن و استفاده از آن ابتدا باید با پزشک خود مشورت داشته باشید. به دلیل حساسیت این بخش از بدن بهتر است با احتیاط بیشتری نسبت به خرید ماساژور گردن اقدام کنید. در نهایت این دستگاه ماساژور نیز برای رفع خستگی در عضلات ناحیه گردنی و ایجاد احساس آرامش طراحی شده و انواع آن در اشکال مختلف در بازار موجود است.
 • ماساژور دستی زانو: ماساژور زانو به خصوص برای ماساژ زانو و تقویت عضلات اطراف کشکک زانو طراحی و تولید شده است. تفاوت این ماساژور دستی با دیگر ماساژورها در تنظیم قدرت آن است. ماساژور زانو به صورتی طراحی شده تا به کشکک زانو صدمه وارد نشود و تنها عضلات این ناحیه ماساژ داده شود.

قیمت ماساژور دستی

قیمت ماساژور دستی به عوامل مختلفی بستگی دارد و شکل طراحی ماساژور دستی، ویژگی های اضافی و عملکرد مختلف می تواند نقش تعیین کننده ای در قیمت ماساژور داشته باشد. بهترین روش برای خرید ماساژور این است که ابتدا کارکرد اصلی که از دستگاه در نظر دارید را مدنظر قرار دهید و سپس به مقایسه قیمت ماساژور دستی در انواع مدل ها و برندها بپردازید. با این روش می توانید خرید ماساژور را برای خود هدفمند کرده و تجربه خوبی در خرید این دستگاه ماساژ رقم بزنید.

ماساژور دستی

همچنین از جمله عواملی که می توان گفت در قیمت ماساژور دستی تاثیر گذار است به قرار زیر است:

 • برند و کیفیت محصول
 • شکل و اندازه محصول
 • تعداد و نوع سری‌های محصول
 • نحوه کارکرد و منبع تغذیه محصول
 • جنس و طول عمر محصول

خرید ماساژور دستی

خرید ماساژور دستی امروزه در بحث مراقبت خانگی از جایگاه ویژه ای برخوردار است و خرید دستگاه ماساژ دستی می تواند در حفظ سلامتی، طراوت و شادابی اعضای خانواده موثر واقع شود. برای خرید ماساژور صورت، خرید ماساژور گردن، خرید ماساژور سر و یا انواع دیگر آن، دقت به نکات زیر می تواند در خرید یک دستگاه ماساژ مناسب به شما کمک کند.

ماساژور دستی

 • در هنگام خرید، از کیفیت و سالم بودن ماساژور اطمینان حاصل کنید و از فروشنده گارانتی و فاکتور بگیرید.
 • بعد از خرید، ماساژور بدن را طبق دستورالعمل استفاده کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل، با فروشنده یا خدمات پس از فروش تماس بگیرید.
 • برای سالم نگه داشتن ماساژور بدن، آن را در جای خشک و تمیز نگه دارید و دقت کنید در معرض شوک های مکانیکی یا آب قرار نگیرد.