فیلتر بر اساس برند:
فیلتر براساس قیمت:

دستگاه ماساژور

برای همه ما پیش آمده که بعد از یک روز پر مشغله طولانی، یا بعد از انجام یک فعالیت سنگین بدنی، احساس کوفتگی و گرفتگی در عضلات خود کرده باشیم و به این فکر افتاده باشیم که یک ماساژ فوق العاده می تواند تمام این خستگی و خمودگی را از بدن خارج کند، ولی همیشه شخصی که این کار را برای ما انجام دهد در دسترس نیست، ولی جای نگرانی نیست که دیگر می توانید به سادگی خودتان این لطف را در حق خودتان بکنید. امروزه انواع دستگاه ماساژور با کارکرد متفاوت در دسترس شماست که با استفاده از آن می توانید یک روز خسته کننده و پر از استرس را با استفاده از ماساژور بدن از خود دور کنید.

ماساژور

در واقع این دستگاه الکترونیکی و انواع ماساژور با ایجاد ارتعاشات، فشار، حرارت و یا نور بر روی بخش های مختلف بدن، باعث آرامش عضلات، بهبود خونرسانی، کاهش درد و استرس و افزایش سلامت جسم و روح می شود. انواع ماساژور ها به صورت سیار و یا ثابت وجود دارند و برای استفاده در منزل، محل کار، سالن های زیبایی و یا مراکز درمانی به صوررتی طراحی شده اند تا هر یک با عملکرد ویژه خود بخش خاصی از بدن یا کل آن را پوشش دهند و کمک کنند تا هرگونه گرفتگی، خمودگی و استرس از بدن خارج شود.

برای اینکه بهترین انتخاب را در خرید ماساژور داشته باشید، در ادامه این مقاله در مورد انواع ماساژور بدن، قیمت ماساژور و نکاتی در خصوص خرید ماساژور و استفاده از آن صحبت خواهیم کرد و تمامی نکاتی که لازم است درباره دستگاه ماساژ بدانید بررسی خواهیم کرد.

انواع ماساژور

به طور کلی ماساژور ها را می توان با نحوه عملکرد آن برای هر قسمت یا کل بدن دسته بندی کرد. در حقیقت هر دستگاه ماساژ برای بخشی از بدن طراحی شده و به خصوص می تواند در آن نقطه از بدن کارایی موثرتری داشته باشد. البته دستگاه ماساژور برقی که برای کل بدن کارکرد داشته باشد نیز وجود دارد و بسته به نحوه استفاده شخص از آن می تواند کارایی خوبس داشته باشد. بنابراین انواع ماساژور برای هر قسمت از بدن طراحی شده و به صورت زیر دسته بندی می شود:

ماساژور برقی برای سطح بدن:

این نوع دستگاه ماساژ بر روی سطح پوست قرار می گیرد و با ارتعاشات، فشار، حرارت و یا نور، بر عضلات بدن تاثیر می گذارند و با تسکین دردهای عضلانی، رفع خستگی، افزایش خونرسانی و بهبود شرایط پوست، طراوت و شادابی را به شما باز می گردانند. برخی از انواع این دستگاه ماساژ بدن عبارتند از:

ماساژور

ماساژور بدن:

این دستگاه ماساژ یک صفحه گرد یا بیضی شکل است که با باتری یا برق کار می کند و با ارتعاشات قابل تنظیم، عضلات پشت، شانه، سینه و گردن را ماساژ می دهد. این دستگاه ماساژ در ابعاد قابل حمل طراحی شده و بسته به مدل آن می تواند در اندازه یک شانه کوچک یا بزرگتر باشد.

ماساژور صورت:

این دستگاه ماساژ صورت با باتری یا شارژر کار می کند، با ایجاد لرزش، حرارت و یا گردش سر دستگاه، پوست صورت را ماساژ می دهد و باعث لطافت و شادابی پوست صورت و گردش جریان خون در عضلات صورت می شود و از ایجاد چین و چروک در پوست صورت جلوگیری می کند. همچنین با افزایش گردش جریان خون در عضلات صورت، از افتادگی عضلات جلوگیری می کند و شما را در برابر پیری زودرس محافشت می کند.

ماساژور

ماساژور پا:

این دستگاه ماساژور برقی بسته به طراحی آن از زانو تا کف پا را پوشش می دهد و با فشردن و رها کردن عضلات پا و یا ایجاد لرزش در این ناحیه، خستگی و گرفتگی عضلات را از شما دور می کند و حس آرامش را به شما باز می گرداند.

ماساژور دست:

این دستگاه ماساژ یک ماساژور دستی برقی است که از کتف تا انگشتان دست را می توان با آن ماساژ داد و بسته به طراحی در ابعاد کوچکتر نیز موجو است و با باتری کار می کند. این دستگاه ماساژ با ایجاد لرزش و ای وارد کردن ضرابات ملایم به عضلات این ناحیه، باعث رفع گرفتگی و بهبود جریان خونرسانی می شود، و کسالت و خمودگی در این ناحیه را از بین می برد.

انواع ماساژور هایی که تا الان در مورد آن ها توضیح داده شد برای استفاده در خانه و یا مراکز درمانی موجود است و عملکرد کل آن ها با تبدیل جریان الکتریکی به حرکتی و یا گرمایی امکان ماساژ را محیا می کند. نوع دیگری از دستگاه ماساژ نیز موجود است که مشخصا برای عمق عضلات و نواحی داخلی بدن در نظر گرفته شده اند که در ادامه به توضیح انداع آن خواهیم پرداخت:

ماساژور عمق بدن:

این نوع ماساژور ها با نفوذ به عمق بافت های بدن، باعث تحریک سیستم عصبی شده و با توزیع جریان الکتریکی در بافت ماهیچه ها و اعضای داخل بدن باعث افزایش گردش جریان خون می شوند. این نوع دستگاه ماساژ برای درمان و التیام بیماری های عصبی، عضلانی، استخوانی، مفصلی، گوارشی و انواع بیماری های داخل بدن مناسب بوده و به درمان و یا کاهش درد در این ناحیه کمک می کنند. برخی از این انواع ماساژور از این دست عبارتند از:

ماساژور

ماساژور الکترومغناطیس:

این دستگاه ماساژور بدن با تولید میدان های الکترومغناطیس قابل تنظیم، باعث تحریک در بافت های بدن می شود. ن.ع خانگی این ماساژور در ابعاد و اندازه قابل حمل طراحی و تولید می شود و نمونه مناسب برای مراکز درمانی در حالت ایستاده و با قابلیت های بیشتری تولید شده است. قیمت ماساژور ایستاده در قیاس با نوع خانگی بسیار بالاتر است ولی کارکرد به مراتب بیشتری نسبت به نوع خانگی خود دارد ولی برای خریدماساژور متناسب به ظرایط بهتر است قیمت مخاساژور را در نشر بگیرید و سپس اقدام به خرید دستگاه ماساژور برقی کنید.

ماساژور الکترود:

این دستگاه ماساژ بدن نیز با اتصال الکترود های کوچک به بدن و ارسال جریان الکتریکی به عضلات و اعصاب در ناحیه آسیب دیده می کند و مانند نمونه ماساژور قبلی نیز در قطع خانگی و دستگاه ماساز مراکز درمانی طراحی و تولید شده و قیمت ماساژور نیز بر همین اساس متفاوت است.

ماساژور اولتراسوند:

ماساژور اولتراساند یا فراصوت دستگاهی است که با ارسال امواج صوتی به بافت عصلانی و یا اعضای داخلی بدن با عث تحریک آن ها شده باعث بهبود گردش جریان خون و یا عملکرد آن عضو می شود. این دستگاه ماساژ نیز مانند دو نمونه قبلی در دو قطع خانگی و مراکز درمانی طراحی و تولید شده و خرید دستگاه ماساژور باید بسته به شرایط بیمار و با مشورت پزشک صورت گیرد. در حقیقت با مشورت پزشک می توانید تصمیم بگیرید، اقدام به خرید ماساژور خانگی کنید یا در مراکز درمانی به مداوا بپردازید.

ماساژور

کاربرد ماساژور بدن

همانطور که قبلا اشاره شد، انواع ماساژور در ابعاد، اندازه و برای نواحی مختلف بدن طراحی و در بازار عرضه شده اند، ولی علت استفاده و اهمیت کاربرد دستگاه ماساژ در مراکز درمانی یا دستگاه ماساژور خانگی در چیست؟

بسیاری خرید دستگاه ماساژ خانگی یا مراجعه به مراکز درمانی و استفاده از انواع دستگاه ماساژ را یک عمل اضافه بر درمان در نظر می گیرند و خیلی از افراد از اقدام برای این کار سر باز می زنند، در صورتی که در بسیاری از موارد، همین استفاده از دستگاه ماساژور برقی و یا مراجعه به مراکز درمانی و استفاده از انواع دستگاه ماساژور برقی، بخش اصلی درمان و از بین بردن علایم بیماری است. بنابراین در نظر داشته باشید که در هنگام خرید ماساژور جدای از توجه به قیمت ماساژور، به عملکرد و ویژگی های دستگاه ماساژور برقی دقت ویژه کنید، تا یک ماساژور مناسب و با کیفیت تهیه کنید.

در بحث مراقبت خانگی نیز، انواع دستگاه ماساژ و ماساژور بدن نیز می توانند کمک کنند تا قبل از بروز بیماری و یا عوارض آن، عضلات و بخش های مختلف  بدن خود را تقویت کرده و از شدت گرفتن عارضه در هر بخش بدن و بروز بیماری و عواقب بعدی جلوگیری کنید. در اصل برای حفظ سلامتی و شادابی بدن، استفاده ماساژور می تواند به شما کمک کند تا طراوت، شادابی و وضعیت عمومی بدن خود را در سطح مطلوبی حفظ کنید، بدن خود را در بهترین شرایط خود محافظتو نگهداری کنید.

خرید ماساژور برای مراقبت خانگی نیز یکی از ویژگی هایی است که امروزه در کنار خرید انواع دستگاه های مراقبت خانگی اهمیت ویژه ای پیدا کرده و در مراقبت و نگهداری سلامت بدن جایگاه خود را به صورت جهانی پیدا کرده است.

در ادامه نیز کاربرد انواع دستگاه ماساژ خانگی، دستگاه ماساژ بدن، ماساژور دستی برقی و انواع دستگاه ماساژور برقی و تاثیر آن بر بدن را بازگو خواهیم کرد.

1) آرامش بخشی: ماساژور ها به صورت عمومی با ماساژ بدن، حس خوب و لذت بخش در بدن ایجاد می کنند و باعث آرامش جسم، روح و روان ما می شوند. بنابراین ماساژور ها به غیر از برطرف کردن خستگی و یا عازضه در عضلات، باعث آرامش اعصاب و طراوت شادابی ذهنی می شوند.

2) سلامت جسمانی: ماساژور ها همچنین همانطور که گفته شد، با بهبود گردش جریان خون، تغذیه و خونرسانی به بافت عضلانی بدن را افزایش می دهند و با برطرف نمودن ضعف عضلات، سفت شدگی مفصل ها، التهابات و یا زخم های پوستی، طراوت و شادابی عضلات و بافت های سلولی را به بدن باز می گردانند.

3) پیشگیری و درمان: ماساژور بدن جدای از ایجاد آرامش و حفظ سلامت بدن، با تحریک اعصاب و سیستم ایمنی بدن، باعث پیشگیری و درمان برخی بیماری های عصبی، عضلانی، استخوانی، مفصلی و گوارشی می شوند. به طور مثال کسانی که دچار سردرد، میگرن، کمردرد، روماتیسم، آرتروز، کولیت و یا یبوست هستند نیز می توانند با خرید ماساژور و استفاده از دستگاه ماساژ، در بهبود عوارض این دست بیماری ها و جلوگیری از پیشرفت شان کمک کنند.

قیمت ماساژور

همانطور که قبلا نیز توضیح داده شده انواع ماساژور برای قسمت های مختلف بدن طراحی و به بازار عرضه شده اند . هر یک از این نمونه دستگاه ماساژ می توانند ویژگی ها و کارایی مختلفی در برند ها و مدل های مختلف دستگاه ماساژ داشته باشند. بر همین اساس قیمت ماساژور بدن و یا قیمت ماساژور برقی بسته به این موارد می تواند متفاوت باشد. معمولا انواع ماسازور دستی برقی در بازار قیمت مناسب تری نسبت به دیگر انواع ماساژور دارند ولی باز بسته به ویژگی هایی که در هر مدل دستگاه قرار می گیرد، قیمت ماساژور نیز می تواند تغییر کند. بنابراین قبل از توجه به قیمت ماساژور ابتدا به کارکرد و ویژگی های قرار گرفته در دستگاه ماساژ و ماساژور بدن دقت کنید و سپس جهت خرید ماساژور برقی یا خرید دستگاه ماساژور انتخابی خود اقدام کنید.

ماساژور

خرید ماساژور

همانطور که گفته شد برای خرید ماساژور مناسب، ابتدا نیاز و هدف خود برای استفاده از ماساژوربدن را در نطر بگیرید سپس برای خرید دستگاه ماساژور از مراکز فروش ماساژور اقدام کنید. برای انتخاب بهتر ماساژور و قبل از توجه به قیمت دستگاه ماساژور ابتدا نکاتی که در زیر اشاره شده است را در نظر بگیرید:

1) نیاز و هدف:  حتما قبل از خرید ماساژور، باید نیاز و هدف خود را از استفاده از دستگاه ماساژ بدن مشخص کنید. برای مثال، اگر قصد دارید برای آرامش بخشی و برطرف کردن خستگی های روزانه از ماساژور استفاده کنید، می توانید از انواع ماساژور های سطح بدن استفاده کنید. اما اگر قصد دارید برای درمان یک بیماری خاص از ماساژور استفاده کنید، بهتر است از ماساژور های عمق بدن یا در کنار ماساژور های سطح بدن از این دست ماساژور استفاده کنید.

2) کیفیت و گارانتی:  اگر در وبسایت ها یا فروشگاه های فروش ماساژور دقت کنید، برند های متنوع و انواع ماساژور برقی با قیمت های متفاوت را مشاهده خواهید کرد که می تواند برای خرید ماساژور متناسب با وضعیت شما گمراه کننده و گیج کننده باشد. پیشنهاد ما این است که ابتدا همانطور که گفته شد هدف خود از استفاده از ماساسژور را در نظر بگیرید، سپس نسبت به بررسی قیمت ماساسژور برقی و خرید ماساژور با کیفیت اقدام کنید. دستگاه ماساژور برقی به دلیل مکنیزم و نحوه عملکردش استهلاک بالایی دارد، لذا خرید ماساژور با کیفیت و دارای گارنتی گزینه بهتری نسبت به ماساژور ارزان قیمت و بدون گارانتی است.

3) قیمت و بودجه: در نهایت می توان گفت بهترین رویکرد برای خرید ماساژور این است که ابتدا هدف خود از استفاده از دستگاه ماساژ را مشخص کرده و بودجه خود را متناسب با هدف و قیمت ماساژور برقی مشخص کرده و سپس جهت مقایسه و خرید ماساژور اقدام کنید.

ماساژ لاغری گونه

ماساژور یک دستگاه ماساژ الکترونیکی است که با تحریک عضلات و بافت های بدن، باعث آرامش، سلامت جسمی و درمان انواع بیماری های عضلانی و بهبود بافت های سلولی می شود. ماساژور ها بر اساس کارایی به دو دسته ماساژور سطح بدن و دستگاه ماساژ عمق بدن تقسیم می شوند و انواع، قابلیت ها و قیمت های مختلفی دارند. برای خرید ماساژور، بهترین رویکرد این است که به عواملی نظیر نیاز و هدف از استفاده ماساژور، کیفیت و گارانتی، قیمت و بودجه آن توجه کنید و سپس با بررسی و مقایسه قیمت انواع ماساژور برقی، اقدام به خرید دستگاه ماساژور کنید.