فیلتر بر اساس برند:
فیلتر براساس قیمت:

تب سنج دیجیتال دهانی

تب سنج دیجیتال دهانی یکی از رایج ترین نمونه های تب سنج دیجیتالی است که در بسیاری از خانه ها و مراکز درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. تبسنج دیجیتال دهانی دمای بدن را از طریق یک حسگر الکترونیکی درون دستگاه توسط پروب سر دستگاه دریافت کرده و دمای دهان را بر روی نمایشگر دیجیتال خود نشان می دهد. تبسنج دیجیتال دهانی نسبت به نمونه سنتی و جیوه ای خود دارای سرعت تشخیص بالاتر است و دقت بیشتری نیز نسبت به آن دارد. از لحاظ بهداشتی مطمئن تر است و در حفظ سلامت بیماران نیز بسیار کار آمد تر است. ترمومتر دیجیتال دهانی کمک کرده تا در خانه و یا مراکز درمانی دقت و سرعت اندازه گیری دمای بدن بالاتر از قبل برود و مخاطرات و آلودگی هایی که در نمونه جیوه ای و سنتی وجود داشت، پوشش داده شود.

تب سنج دیجیتال دهانی

همچنین قیمت تب سنج دیجیتال دهانی در مقایسه با دیگر انواع ترمومترهای دیجیتال مناسب تر است و می توان به عنوان یک وسیله کاربردی و قابل اطمینان در خانه یا مراکز درمانی از آن استفاده کرد. البته تبسنج دیجیتال دهانی محدودیت هایی نیز در استفاده برای برخی بیماران دارد و نمی توان جایگزین آن ها در نظر گرفت، ولی به صورت عمومی تبسنج دیجیتال دهانی می تواند برای اکثر بیماران و اشخاص به کار گرفته شود. بطور مثال برای اطفال و کودکان استفاده از این نمونه دستگاه تبسنج دیجیتال دهانی می تواند مخاطره آمیز باشد و بهتر است از انواع زیر بغل، پیشانی یا لیزری استفاده شود.

انواع تب سنج دیجیتال دهانی

تبسنج دیجیتال دهانی در انواع و مدل های ظاهری مختلف و با ویژگی های متنوع در بازار در دسترس است ولی می توان تبسنج دیجیتال دهانی را از لحاظ کارایی و نحوه کارکرد به دسته های زیر تقسیم کرد:

تب سنج دیجیتال دهانی دوشاخه‌ای:

  • این تبسنج دیجیتال دهانی دارای دو شاخه است که در زیر زبان قرار می‌گیرند و با اندازه‌گیری مقاومت الکتریکی بین آن‌ها، دمای بدن محاسبه می‌شود. این تب سنج‌ها سرعت بالایی در نمایش دما دارند ولی ممکن است تحت تأثیر عوامل خارجی مانند نوشیدن آب گرم یا خوردن غذا در اندازه گیری دما خطا داشته باشند.

تب سنج دیجیتال دهانی

تب سنج دیجیتال دهانی لوله‌ای:

  • این نوع تبسنج دیجیتال دهانی شکل لوله‌ای دارد و در عمق دهان قرار می‌گیرد. این ترمومتر دیجیتال دهانی از یک حسگر حرارت استفاده می‌کند که با تغییر رنگ فلز، دمای بدن را نشان می‌دهد. این تبسنج دیجیتال دهانی دقت بالاتری نسبت به تب سنج ‌های دو شاخه ‌ای دارند ولی ممکن است برای بعضی افراد قابل تحمل نباشد و ناراحت کننده باشد.

تب سنج دیجیتال دهانی لامپی:

  • این نوع تبسنج دیجیتال دهانی شکل لامپ روشن است و با فشار دادن یک دکمه، روشن می‌شود. این تبسنج دیجیتال دهانی از یک حسگر اینفرارد استفاده می‌کند که با ارسال پرتو به بافت لثه، دمای بدن را اندازه‌گیری می‌کند. استفاده از این تبسنج دیجیتال دهانی راحت است و برای فرد ناراحتی ایجاد نمی کند ولی ممکن است در اندازه گیری مقداری خطا داشته باشد و دقت خیلی بالا نداشته باشد.

قیمت تب سنج دیجیتال دهانی

قیمت تب سنج دیجیتال دهانی بستگی به نوع، برند، کیفیت و محل خرید آن دارد. به طور کلی، اگر بخواهیم فاکتورهای اساسی در قیمت تبسنج دیجیتال دهانی را دسته بندی کنیم، به دلیل ساختار ساده و پیچیده نبودن عملکرد آن می توان به عوامل زیر استناد کرد.

کیفیت ساخت: کیفیت متریال مورد استفاده در بدنه تبسنج دیجیتال دهانی و ظاهر آن که در برندها و نمونه های مختلف موجود در بازار متفاوت است و تفاوت قیمت بین انواع تبسنج دیجیتال دهانی را رقم می زند.

کیفیت قطعات: کیفیت قطعات و حسگرهای مورد استفاده درون تبسنج دیجیتال دهانی که دقت و سرعت عملکرد دستگاه را بالاتر می برد و در قیمت تبسنج دیجیتال دهانی نیز تاثیر گذار است.

تب سنج دیجیتال دهانی

برند و گارانتی: برند ترمومتر دیجیتال دهانی و شرایط گارانتی آن از دیگر فاکتورهایی است که بر قیمت دستگاه تبسنج دیجیتال دهانی تاثیر گذار است و تفاوت قیمت تبسنج دیجیتال دهانی در برندهای مختلف را رقم می زند.

به صورت کلی قیمت یکی از اساسی ترین فاکتورهای خرید تب سنج دیجیتال دهانی از برندهای مختلف است ولی در نظر داشته باشید که ترمومتر دیجیتال دهانی خانگی یا برای مراکز درمانی، استفاده دراز مدت دارد و در اکثر زمان هایی که تشخیص بیماری وجود دارد برای اطمینان از بالا نرفتن دمای بدن یا جلوگیری و درمان بیماری مورد استفاده قرار می گیرد. پس خرید ترمومتر دیجیتال دهانی ارزان همیشه منطقی نیست و باید شرایط استفاده از تبسنج دیجیتال دهانی و وضعیت بیماران در نر گرفته شود و بهترین کارایی از این دستگاه گرفته شود.

برای نمونه دو برند معتبر در تولید ترمومتر دیجیتال دهانی را به شما معرفی خواهیم کرد که کیفیت تولید این دستگاه در آن ها مطلوب است و به عنوان یک تبسنج دیجیتال دهانی قابل اطمینان می توان خریداری کرد:

  • بیورر (Beurer): این شرکت آلمانی یکی از پیشگامان و پیشروان در زمینه ساخت وسایل پزشکی و بهداشتی است. تب سنج دیجیتال دهانی بیورر با طراحی زیبا، دقت بالا و کیفیت مطلوب و شرایط گارانتی مناسب، سهم قابل توجهی از فروش تب سنج دیجیتال دهانی در بازار را به خود اختصاص داده است و به عنوان یک گزینه قابل اطمینان می توان روی آن حساب کرد.
  • امرن (Omron): این شرکت ژاپنی یکی دیگر از پیشگامان و شرکت های قدرتمند در تولید تجهیزات و لوازم پزشکی است که انواع نمونه های تبسنج دیجیتال دهانی را تولید و به بازار عرضه کرده است. کیفیت انواع تبسنج دیجیتال دهانی این شرکت مورد تایید استانداردهای جهانی بوده و می توانید با اطمینان خاطر ترمومتر دیجیتال دهانی این برند را خرید کنید.

خرید تب سنج دیجیتال دهانی

برای خرید تبسنج دیجیتال دهانی بهترین روش این است که ابتدا شرایط شخص یا بیماری که قرار است از آن استفاده کند در نظر بگیرید و سپس هر یک از انواع آن را خریداری کنید. برخی افراد ممکن است در استفاده از هر یک از انواع تبسنج دیجیتال دهانی که قبلا توضیح دادیم مشکلاتی داشته باشند. پس بهتر است اول این نکته را در نظر داشته باشیم و سپس بر اساس بودجه ای که برای خرید ترمومتر دیجیتال دهانی در نظر گرفته اید و بررسی و مقایسه قیمت تبسنج دیجیتال دهانی در مراکز یا وبسایت های مختلف فروش تب سنج دیجیتال دهانی اقدام به خرید این محصول کنید.

تب سنج دیجیتال دهانی

همچنین برای خرید تبسنج دیجیتال دهانی مناسب و با کیفیت مطلوبتان، بهتر است به نکاتی که در ادامه به آن اشاره می شود دقت کنید:

  • نوع تب سنج را بر اساس نیاز، راحتی و بودجه خود انتخاب کنید. برای مثال، اگر دقت بالا مد نظر شماست، تبسنج دیجیتال دهانی لوله‌ای را انتخاب کنید و اگر راحتی برای شما مهم است، ترمومتر دیجیتال دهانی لامپی را امتحان کنید.
  • برند و کیفیت تب سنج را بررسی کنید. بهتر است از تبسنج دیجیتال دهانی برند معروف و با ضمانت خرید کنید. همچنین، نظرات دیگر خریداران را در مورد عملکرد و مشکلات احتمالی دما سنج دیجیتال دهانی هر برند و مدل مطالعه کنید تا انتخاب مطلوب خود را پیدا کنید.
  • محل خرید تب سنج را با دقت انتخاب کنید. می‌توانید از فروشگاه‌های آنلاین فروش تب سنج دیجیتال دهانی خرید کنید یا به مراکز فروش کالای پزشکی و یا داروخانه ها مراجعه کنید. در هر صورت، قبل از پرداخت، حتماً انتخاب خود را به خوبی بررسی کنید و مطمئن باشید تا درگیر دردسر تعویض یا برگشت کالا نشوید.

ترمو متر دیجیتال دهانی یک وسیله الکترونیکی است که برای اندازه‌گیری دمای بدن از طریق دهان استفاده می‌شود. این تب سنج‌ها به چند نوع دوشاخه‌ای، لوله‌ای و لامپی تقسیم می‌شوند که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. قیمت تب سنج دهانی بستگی به نوع، برند، کیفیت و محل خرید آن دارد. برای خرید این محصول توصیه می شود که آنلاین اقدام کنید و با بررسی و مقایسه انواع برندها و مدل های آن و بررسی نظرات کاربران، یک خرید اینترنتی تب سنج دیجیتال دهانی خوب داشته باشید و درگیر برگشت یا تعویض با دیگر نمونه ها نشوید.

تب سنج دیجیتال دهانی

بهترین تب سنج دیجیتالی دهانی بزرگسالان کدام است؟

برای انتخاب بهترین تبسنج دیجیتال دهانی بزرگسالان ابتدا بهتر است شرایط بیمار و راحتی در استفاد از انواع ترمو متر دیجیتال دهانی بزرگسالان را در نظر داشته باشید، سپس نسبت به خرید هر مدل از تب سنج دیجیتال دهانی بزرگسالان یا مدل مدنظر خود اقدام کنید. از پرطرفدارترین نمونه های تب سنج دیجیتالی دهانی بزرگسالان می توان به نمونه های زیر اشاره کرد: تب سنج دیجیتالی دهانی دو شاخه ای تبسنج دیجیتال دهانی لوله ای تبسنج دیجیتال دهانی لامپی

برای خرید دستگاه تب سنج دیجیتال دهانی به چه ویژگی هایی دقت کنم؟

برای خرید دستگاه ترمو متر دیجیتال دهانی مطابق با شرایط بیمار، ابتدا بهتر است کارایی دستگاه و راحتی بیمار در استفاده از آن را در نظر بگیرید، سپس اقدام به خرید کنید. برخی از ویژگی های حائز اهمیت برای خرید دستگاه ترمومتر دیجیتال دهانی و مهمترین نکته کیفیت سنسورهای داخلی دستگاه و دقت و سرعت در اندازه گیری است. در وحله بعد، ظاهر، کیفیت متریال بدنه و ویژگی های دیگر مانند صدای هشدار، قابلیت ذخیره سازی و موارد دیگر می تواند در نظر گرفته شود.