فیلتر بر اساس برند:
فیلتر براساس قیمت:

تب سنج دیجیتال

به طور قطع با تب سنج دیجیتال یا در خانه یا در مراکز درمانی با یکی از انواع آن روبرو شده اید. تب‌سنج دیجیتالی که امروزه جایگزین انواع ترمو متر های قدیمی مثل جیوه ای یا برچسبی شده و کارایی به مراتب بالاتری نسبت نمونه کلاسیک خود دارد. ترمومتر دیجیتالی با بهره گیری از تکنولوژی به روز و با استفاده از سنسورهای حرارتی که در آن تعبیه شده، دمای بدن را تشخیص داده و در نمایشگر دیجیتال خود نشان می دهد. انواع تب‌سنج دیجیتالی امروزه در بازار موجود است که بسته به نوع استفاده از آن و تفاوت در عملکرد، طراحی مخصوص به خود را دارد. مثلا انواع تب‌سنج دیجیتالی که برای اندازه گیری دما از طریق دهان، گوش، زیر بغل یا مقعد طراحی شده و بسته به شرایط شخص یا بیمار، می توان کارایی مخصوص به خود را داشته باشد و البته بسته به برند و مدل آن قیمت تب‌سنج دیجیتالی و قابلیت های آن می تواند متفاوت باشد. در ادامه به توضیح بیشتر در خصوص انواع تب‌سنج دیجیتال، قیمت ترمومتر دیجیتالی، و شرایط خرید ترمومتر دیجیتالی خواهیم پرداخت.

تب سنج دیجیتال

انواع تب سنج دیجیتالی

همانطور که در ابتدا گفته شد انواع تب‌سنج دیجیتالی در بازار موجود است و هر یک برای کارکرد مشخص و با امکاناتی به خصوصی که برای بیمار در نظر گرفته شده، ساخته و طراحی شده اند. این دسته بندی تب‌سنج دیجیتال عمدتا با در نظر گیری نحوه قرار گرفتن آن در بدن و نوع سنسور حرارتی ساخته شده و به در دسته های زیر در بازار موجود هستند:

تب سنج دیجیتال مقعدی:

  • پروب یا سر این نوع تب‌سنج دیجیتال در مقعد قرار می‌گیرد و ویژگی آن این است که دقت بالایی در اندازه گیری دمای بدن دارد. اما ممکن است برای استفاده نامطلوب و معذب کننده باشد ولی در شرایطی که استفاده از انواع دیگر ترمومتر دیجیتال کارایی نداشته باشد و یا نیاز به دقت بالا در اندازه گیری دماب دن داشته باشد، کارآمد باشند.

تب سنج دیجیتال دهانی:

  • این نوع تب‌سنج دیجیتالی در زیر زبان قرار می‌گیرد و پس از چند ثانیه نتیجه انئازه گیری را روی صفحه نمایشگر دیجیتال خود نشان می‌دهد. این روش همانند روش کلاسیک در نمونه های جیوه ای خود بسیار رایج است و دقت نسبتا مطلوبی دارد. تنها در برخی موارد که امکان اندازه گیری دما از طریق دهان ممکن نباشد، و یا به طور مثال در کودکان که نوشیدن شیر یا خوردن غذا می تواند دقت اندازه گیری را کاهش دهد، از رایج ترین نمونه ها بوده و قیمت تب‌سنج دیجیتالی این نمونه نیز از موارد دیگر مناسب تر است.

تب سنج دیجیتال

تب سنج دیجیتال گوشی:

  • این نوع تب‌سنج دیجیتال با استفاده از پرتو مادون قرمز، حرارت پشت پرده گوش را اندازه گیری می‌کند. این روش سریع و آسان است اما باید به درستی در گوش قرار گیرد تا دقت و عملکرد مناسبی داشته باشد. همچنین در مواردی که بیمار با عفونت گوش، و یا چسبیدگی گوش مواجه است و پروپ دستگاه ممکن است آلوده شود، استفاده از این دستگاه تب‌سنج دیجیتال ممکن است با خطا همراه باشد.

تب سنج دیجیتالی زیر بغل و دهانی:

  • این نوع تب‌سنج دیجیتال نیز برای هر دو استفاده طراحی شده و نتایج را پس از مدت زمان بیشتری نسبت به دیگر انواع تب‌سنج دیجیتالی نمایش می دهد ولی به دلیل کاربرد رایج تر مخصوصا برای نوزادان و کودکان استفاده خود را دارد. قیمت تب‌سنج دیجیتالی زیر بغل بسته به طراحی آن متفاوت است و کارایی آن برای انتخاب باید در اولویت اول باشد.

تب سنج دیجیتال لیزری:

  • این نمونه تب‌سنج دیجیتالی نیز در طرح ها و مدل های مختلف در بازار موجود است. این نمونه از تب گیر دیجیتال، بدون تماس با سطح پوست و با فاصله از بدن می تواند دمای بدن را تشخیص دهد. در برخی مدل ها قابلیت اندازه گیری دمای اجسام نیز قرار دارد و برای مثال می توان برای نوزادان و یا کودکان، به غیر از دمای بدن، دمای شیشه شیر آن ها را نیز کنترل کرد.

قیمت تب سنج دیجیتالی

انواع ترمومتر دیجیتالی قیمت و امکانات متفاوتی بسته به برند و کارایی دارند. محدوده قیمت این دستگاه بسته به دهانی بودن، لیزری و یا گوشی بودن آن متفاوت است. در نمونه های لیزری یا غیر تماسی، به دلیل استفاده از تکنولوژی پیشرفته تر، مسلما قیمت دستگاه نیز بالاتر از نمونه دهانی است. همچنین امکانات دیگری که قبل تر هم توضیح داده شد، مانند اندازه گیری دمای محیط، می تواند قیمت تب سنج دیجیتالی را بالاتر ببرد. همچنین تب‌سنج دیجیتالی بزرگسالان یا تب‌سنج دیجیتالی مختص کودکان نیز هزینه متفاوت دارند. در نتیجه در هنگام خرید تب سنج دیجیتالی ابتدا شرایط انواع تب‌سنج دیجیتالی را بررسی و بسته به کارکردی که نیاز دارید، تب‌سنج دیجیتالی قیمت و خرید کنید.

مورد دیگری که نیاز در هنگام خرید تب‌سنج دیجیتال در نظر گرفته شود، برند معتبر و کیفیت قطعات دستگاه ترمومتر دیجیتال است. خرید تب‌سنج دیجیتال ارزان می تواند در هزینه کرد شما تاثیر بگذارد ولی در نظر داشته باشید که کیفیت قطعات و تست های کنترل کیفیت که در برندهای معتبر می شود، احتمال خطای دستگاه را تا حد زیادی کاهش می دهد و باعث می شود تا یک ترمومتر دیجیتال با کیفیت و دقت بالا داشته باشید.

تب سنج دیجیتال

دو نمونه از برندهای معتبر در تولید تب‌سنج دیجیتال را در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد.

  • بیورر (Beurer): این شرکت آلمانی یکی از پیشروان در زمینه ساخت وسایل پزشکی و بهداشتی است. ترمومتر دیجیتال بیورر با کاربرد آسان، دقت بالا و طراحی زیبا و شرایط گارانتی مناسب، توجه زیادی در دنیای لواز پزشکی خانگی به خود معطوف کرده و یکی از پر طرفدار ترین برندهای تجهیزات پزشکی است. مدل های مختلف تب‌سنج دیجیتالی را دارد و می تواند یک انتخاب عالی برای خرید باشد.
  • امرن (Omron): این شرکت ژاپنی یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان وسایل پزشکی در دنیا است، که انواع دستگاه ها و کالاهای پزشکی را تولید و عرضه می کند و کیفیت تبسنج دیجیتالی آن نیز مانند برند قبلی در صدر لیست تجهیزات پزشکی قرار دارد.

خرید تب سنج دیجیتالی

برای خرید تب سنج دیجیتال باید چند نکته را در نظر گرفت. همانطور که قبلا توضیح داده شد، کارایی و مدل کارکرد تب‌سنج دیجیتال در اولویت اول است و برای خرید تب‌سنج دیجیتالی، ابتدا باید کارکرد خود را بسته به شرایط افراد یا شخصی که قرار است از آن استفاده کند، در نظر بگیرید. در وحله بعد، کیفیت، کارایی، ویژگی های اضافی، برند و گارانتی دستگاه ترمومتر دیجیتال می تواند مد نظر قرار داده شده و با توجه به قیمت انواع ترمومتر دیجیتالی اقدام به خرید کنید.

برای خرید تب سنج دیجیتالی می توانید به فروشگاه های لوازم پزشکی و یا داروخانه ها مراجعه کنید. اما پیشنهاد ما برای این منظور خرید اینترنتی تبسنج دیجیتال از وبسایت های فروش تبسنج دیجیتالی است، با این هدف که می توانید انواع مدل های تب‌سنج دیجیتال، برندها و ویژگی های آن ها را با هم مقایسه کرده و یک انتخاب دقیق تر و هوشمندانه تر داشته باشید. خرید آنلاین تب سنج دیجیتالی این مزیت را نیز دارد که می توانید نظرات دیگر کاربران را در خصوص کارایی و کیفیت نمونه دستگاه بررسی کنید و در نهایت با اطمینان خاطر، پس از مقایسه قیمت انواع ترمومتر دیجیتالی و قیمت دستگاه تب سنج دیجیتال انتخابی خود در وبسایت های مختلف، خرید تبسنج دیجیتال خود را انجام دهید.

تب سنج دیجیتال

ترمومتر دیجیتالی یک وسیله پزشکی است که برای اندازه گیری دمای بدن استفاده می‌شود. تب‌سنج دیجیتال در انواع مختلفی مانند لیزری، غیر تماسی، مقعدی، دهانی و زیر بغل وجود دارند که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. برای خرید تب‌سنج دیجیتالی، باید به نوع، برند، مدل، قابلیت ها و قیمت تب سنج دیجیتالی توجه کرد. می‌توان از فروشگاه های پزشکی، داروخانه ها یا فروشگاه های آنلاین خرید کرد. داشتن یک تبسنج دیجیتالی در خانه یا محل کار می‌تواند در شناسایی علائم تب و اقدام به موقع کمک کند.

بهترین تب‌سنج دیجیتالی بزرگسالان کدام است؟

برای انتخاب بهترین تب‌سنج دیجیتالی بزرگسالان ابتدا بهتر است شرایط بیمار یا شخص استفاد کننده را در نظر داشته باشید، سپس نسبت به خرید انواع تب‌سنج دیجیتال یا مدل مدنظر خود داشته باشید. از پرطرفدارترین نمونه های ترمومتر دیجیتالی بزرگسالان می توان به نمونه های زیر اشاره کرد: تب سنج دیجیتال دهانی تب سنج دیجیتال پیشانی تب سنج دیجیتال لیزری

برای خرید دستگاه تب سنج دیجیتال به چه ویژگی هایی دقت کنم؟

برای خرید دستگاه ترمومتر دیجیتال مطابق با شرایط شما، ابتدا بهتر است کارایی دستگاه و شرایط بیمار را در نظر بگیرید، سس اقادم به خرید کنید. برخی از ویژگی های حائز اهمیت برای خرید دستگاه تبسنج دیجیتال می توان به موارد زیر اشاره کرد: کودک یا بزرگسال بودن شخص تبسنج دیجیتال مقعدی، گوشی و پیشانی برای کودکان و اطفال تب سنج دیجیتال دهانی و پیشانی برای بزرگسالان کیفیت قطعات و سنسورهای تب‌سنج در برندهای مختلف گارانتی دستگاه تب‌سنج دیجیتال