فیلتر بر اساس برند:
فیلتر براساس قیمت:

کاف فشارسنج

کاف فشارسنج یکی از اجزای مهم و مصرفی دستگاه فشارسنج است که در بازوبند آن قرار دارد و برای بستن جریان خون در شریان و ممکن شدن فرایند اندازه گیری و تست فشار مورد استفاده قرار می گیرد. برای تولید این قطعه در جنس آن معمولا از پلاستیک فشرده یا سیلیکون استفاده می شود و در بازوبند انواع فشارسنج مورد استفاده دارد. در بازوبندهای فشارسنج دیجیتال این قطعه کیفیت و دوام بالاتری دارد و معمولا با خود بازوبند تعویض می شود ولی در دستگاههای فشارسنج دستی، کاف یدکی دستگاه فشار قابل تعویض است و با جایگزینی کاف فشار سنج قدیمی می توانید مجددا یک بازوبند نو داشته باشید.

کاف فشارسنج

کاربرد انواع کاف فشار سنج در دستگاه فشار، در بازوبند آن است. زمانی که شروع به اندازه گیری فشار می کنید، با باد کردن، مانع از ادامه جریان خون در شریان بیمار می شوید و این امر کمک می کند تا دستگاه بتواند در زمان خالی شدن هوای کاف فشار بالا و فشار پایین وارده بر جداره شریان را اندازه گیری کند.

کارکرد کاف یدکی دستگاه فشار به نوع آن بستگی دارد. کاف یدکی فشار سنج دیجیتالی یک ورودی دارد و زمانی که فشارسنج شروع به کار می کند، پمپ داخل دستگاه به صورت خودکار شروع به باد کردن و سپس تخلیه هوا در آن می کند. در نمونه های فشارسنجی که پمپ دستگاه به صورت جداگانه و دستی تعبیه شده معمولا دو ورودی برای شلنگ مانومتر و پووار که پمپ دستی دستگاه است، تعبیه می شود.

در نتیجه کاف فشارسنج یکی از مهمترین بخش های دستگاه برای اندازه گیری فشار است و عدم کارکرد صحیح این بخش می تواند در نتیجه نهایی تست فشار خطا ایجاد کند. قیمت کاف فشارسنج در مقایسه با خود دستگاه خیلیی قابل توجه نیست ولی یک بخش مصرفی از دستگاه محسوب می شود و پس از گذشت مدت زمانی، نیاز است با نمونه قبلی خودش جایگزین شود تا همیشه از دقت اندازه گیری فشار مطمئن باشید. چون این بخش از خود دستگاه به صورت جداگانه کار می کند، امکان جایگزینی آن به راحتی محیا است و با خرید کاف فشار سنج جدید، به راحتی می توانید این بخش را نو کنید.

انواع کاف فشارسنج

همانطور که قبلا گفته شد، کاف برای فشار سنج عقربه ای و فشارسنج های جیوه ای، در دو نمونه تک شلنگ و دو شلنگ موجود است و بسته به طراحی دستگاه، از هر کدام ممکن است در آن نمونه استفاده شده باشد. در دستگاه فشارسنج دیجیتال هم بسته به فنری یا ساده بودن یازوبند کاف مشخص و مختص به آن استفاده می شود که معمولا تک شلنگ می باشد.

بنابراین در بازار انواع کاف به دو دسته اصلی کاف فشارسنج دیجتالی و کاف فشارسنج عقربه ای دسته بندی می شود و این کاف می تواند با توجه به طراحی دستگاه، تک شلنگ و یا دو شلنگ باشد.

کاف فشارسنج

قیمت کاف فشارسنج

همانطور که گفته شد قیمت کاف فشارسنج بسته به نوع فشارسنج آن متفاوت است. قیمت کاف یدکی دستگاه فشار دیجیتال معمولا از نمونه دستی آن بیشتر است و بسته به طراحی بازوبند و سایز بندی آن می تواند متغیر باشد. کاف فشار سنج دیجیتال معمولا داخل خود بازوبند تعبیه شده و به سادگی قابل تعویض نیست ولی کیفیت ساخت آن بالاتر از نمونه دستی است و معمولا مدت زمان بیشتری برای اندازه گیری فشار جوابگو است.

قیمت کاف یدکی دستگاه فشار عقربه ای از نمونه دیجیتال آن پایین تر است و تعویض آن درون بازوبند کار دشواری نیست. برای تعویض آن کافی است نمونه قدیمی را از داخل بازوبند خارج کنید و کاف فشار سنج جدید را جایگزین آن کنید.

کاف فشارسنج

خرید کاف فشار سنج

برای خرید کاف فشارسنج کافی است به یکی از مراکز فروش کالای پزشکی یا داروخانه هایی که لوازم پزشکی می فروشند مراجعه کنید و از خود فروشنده هه بخواهید تا آن را برای شما تعویض کند. همچنین برای خرید کاف فشار سنج می توانید به وبسایت های فروش کالای پزشکی معتبر مراجعه کنید و نمونه مطلوب خودتان را خریداری کنید.

کاف فشارسنج

منتها قبل از خرید کاف فشار سنج به صورت آنلاین حتما از نوع آن اندازه آن اطمینان حاصل منید تا با مشکلات بعدی روبرو نشوید. همچنین اگر کاف یدکی دستگاه فشار شما به صورت اختصاصی طراحی شده و با نمونه های متداول موجود در بازار متفاوت است، از تامین کننده آن و پشتیبانی شرکت وارد کننده آن برای خرید کاف فشارسنج خود اقدام نمایید.

در نهایت کاف یدکی دستگاه فشار بسته به نوع طراحی دستگاه متفاوت است و قبل از استعلام قیمت کاف فشار سنج و یا خرید کاف فشارسنج از تطابق آن با نمونه مطلوبتان اطمینان حاصل کنید.

کاف یدکی دستگاه فشار یک قطعه پزشکی است که برای اندازه‌گیری فشار خون استفاده می‌شود. این دستگاه با کمک یک منشأ هوا و یک منشأ زئوانیومتر به تعدادی فشارهای مختلف در سیستم وریدی (کاف) فشار وارد می‌کند و سپس از پس‌کشی هوا به تدریج مشخص می‌کند که در هنگام کم‌شدن فشارها، خون به عروق برگشت می‌یابد.

مقادیری که در وقتی که خون از عروق به عقب برگشته و شروع به تدریج تنش پیدا می‌کند، به‌عنوان فشار خون بیمار ثبت می‌شوند. این مقادیر از دو عدد تشکیل می‌شوند: فشار سیستولیک (فشار خون در لحظه تنش حداکثری قلبی) و فشار دیاستولیک (فشار خون در لحظه آرامی قلبی).

کاف یدکی دستگاه فشار به دو نوع سنتی و دیجیتال تقسیم می‌شود. کاف فشارسنج دیجیتال از نمایشگر دیجیتال برای نمایش نتایج استفاده می‌کند و به طور معمول دقیق‌تر و ساده‌تر در استفاده می‌باشد. همچنین، در بازار مختلف مدل‌ها و برندهای مختلفی از کاف فشار سنج دیجیتال وجود دارد که می‌توانید بر اساس نیاز خود یکی را انتخاب کنید.

سوالات متداول

برای خرید کاف فشار سنج به چه مواردی دقت کنم؟

ابتدا برای خرید کاف فشار سنج به مدل دستگاه فشار که دیجیتال یا عقربه ای است، توجه کنید و کاف مربوط به آن را خریداری کنید. تک شلنگ یا دو شلنگ بودن کاف دستگاه در مرحله بعدی حائز اهمیت است.

از کجا مناسب ترین قیمت کاف یدکی دستگاه فشار را پیدا کنم؟

برای خرید کاف فشارسنج ابتدا کیفیت کاف را مدنظر داشته باشید، چون کیفیت مطلوب می تواند در طول عمر بیشتر کاف و صرفه جویی در هزینه، بسیار تاثیر گذار باشد. سپس قیمت کاف فشارسنج را در وبسایت های مختلف بررسی کنید و نمونه مورد نظر خود را با مناسب ترین قیمت خریداری کنید.