فیلتر بر اساس برند:
فیلتر براساس قیمت:

لوازم یدکی فشارسنج

لوازم یدکی فشارسنج – دستگاه فشار سنج یک دستگاه پزشکی است که برای اندازه‌گیری فشار خون در عروق استفاده می‌شود و در دو نوع دیجیتال یا عقربه‌ای موجود است. هر دو نوع این فشارسنج از یک سری قطعات و لوازم فشارسنج تشکیل شده اند که به بازو یا مچ دست متصل می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال قطعه ای که در این دو نمونه مشترک است و جزو لوازم جانبی فشارسنج دیجیتال و عقربه ای محسوب می شود، کاف فشارسنج است که به پمپ هوا متصل می ‌شود و شریان بازو یا مچ را مسدود می کند و به دستگاه اجازه می دهد تا فشار خون را اندازه گیری کند.

قصد داریم در خصوص لوازم یدکی دستگاه فشارخون، لوازم فشارسنج دیجیتال و عقربه ای و قیمت لوازم فشارسنج و نکاتی در خصوص خرید لوازم فشار سنج بیشتر توضیح دهیم.

لوازم یدکی فشارسنج

لوازم یدکی فشارسنج دیجیتال

از جمله قطعات و لوازم یدکی فشارسنج دیجیتالی که می توان به آن اشاره کرد، دو بخش بازوبند و دستگاه اندازه گیری فشار دیجیتال است که لوازم یدکی دستگاه فشار خون در بازوبند کاف و روکش بازوبند و خود دستگاه و لوازم یدکی دستگاه فشار خون دیجیتال قسمت هایی مانند سنسورها، صفحه نمایش، پردازنده و پمپ هوا هستند.

در زیر به توضیح کامل تر لوازم یدکی فشارسنج دیجیتالی خواهیم پرداخت:

 • بازوبند(کاف): بازوبند فشارسنج دیجیتالی یکی از قطعاتی است که بیشترین استهلاک را در زمان استفاده از فشارسنج دارد و به مرور زمان و با استفاده بلند مدت از دستگاه فرسوده می شود. کاف داخل بازوبند با پر و خالی شدن از هوا ممکن است سوراخ یا پاره شود و نیاز به ترمیم یا تعویض داشته باشد و روکش بازو بند نیز در اثر باز و بسته شدن در تعداد دفعات متعدد، ممکن است پاره شود و یا چسبندگی خود را در زمان بستن از دست بدهد و نیاز به تعویض داشته باشد.
 • صفحه نمایش: صفحه نمایش فشارسنج دیجیتال فشار خون سيستوليک (بالا) و دياستوليک (پایین) و ضربان قلب را نشان می دهد و معمولا از نوع LCD یا LED است و در صورت خراب شدن، ممکن است ارقام را به صورت نا مشخص یا نادرست نشان دهد. در این صورت، باید صفحه نمایش را با یک صفحه نمایش جدید تعویض کرد.
 • سنسور: سنسور فشارسنج دیجیتال از حساس ترین لوازم فشارسنج دیجیتال است که میزان فشار خون را بر حسب میلی متر جیوه تشخیص می دهد. سنسور به طور مستقیم به پردازنده متصل است و اطلاعات را به آن ارسال می‌کند. سنسور ممکن است به دلایل مختلفی خراب شود، مانند ضربه، رطوبت، استهلاک و غیره که باعث کاهش دقت دستگاه در اندازه گیری خواهد شد و نیاز به تعویض آن ضروری خواهد بود.
 • پردازنده: پردازنده فشارسنج یکی دیگر از قطعات فشارسنج دیجیتالی است كه اطلاعات را از سنسور دريافت كرده و آن را پردازش مي‌كند و بر روی صفحه نمایش نشان می دهد. پردازنده نیز ممکن است به دلیل اختلالات الکتریکی، گرم شدن بیش از حد و استفده در بلند مدت ممکن است خراب شود و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد.
 • بلندگو: بلندگو فشارسنج نیز یکی دیگر از لوازم جانبی فشارسنج دیجیتال است که در نمونه های سخن گو و یا اعلام شروع و اتمام فرایند اندازه گیری فشار در نمونه معمولی موجود است. این قطعه نیز مانند دیگر لوازم یدکی دستگاه فشارخون بعد از مدتی ممکن است خراب شود و نیاز به تعویض داشته باشد.
دستگاه فشارسنج بازویی دیجیتال
لوازم یدکی فشارسنج
 • باتری: اکثرا فشارسنج های دیجیتال با باتری های ساده و یا آداپتور کار می کنند ولی برخی دستگاه ها از باتری های لیتیوم یون و قابل شارژ استفاده می کنند. در هر صورت باتری نیز بخشیی از لوازم جانبی فشارسنج دیجیتال محسوب می شود که پس از اتمام نمونه معمولی باید با باتری جدید تعویض شود و اگر باتری قابل شارژ است ممکن است بعد از مدتی قابلیت نگهداری شارژ را از دست بدهد که نیاز به تعویض دارد.
 • پمپ هوا: یکی دیگر از قطعات فشارسنج دیجیتالی که نقش مهمی در کارکرد دستگاه دارد، پمپ هوا است که در اثر استفاده بلند مدت و یا وارد شدن فشار بیش از اندازه به دستگاه ممکن است خراب شود و نیاز به تعویض یا تعمیر داشته باشد.

لوازم فشارسنج عقربه‌ای

از لوازم فشارسنج عقربه ‌ای که مجموعه آن منجر به اندازه گیری فشارخون می شود، مانومتر، استتوسکوپ، کاف و پمپ هوای دستی است. این لوازم فشارسنج عقربه‌ای هر یک نقش اساسی در اندازه گیری فشار دارند و نقص در عملکرد هر یک باعث اختلال در اندازه گیری می شود.

 • مانومتر: مانومتر یا همان نشان گر فشارسنج عقربه‌ای قسمتی از لوازم فشارسنج است که فشار خون را با یک عقربه و صفحه مدرج با در پوش شیش های یا پلاستیکی است که فشار را برحسب میلی متر جیوه نشان می‌دهد. بدنه مانومتر معمولا از جنس فلز، چدن یا پلاستیک فشرده است و در اثر ضربه شکسته می شود. عقربه نیز در اثر استفاده بلند مدت ممکن است عملکرد خود را از دست بدهد و نیاز به تعویض داشته باشد.
 • استتوسکوپ: استتوسکوپ یا همان گوشی پزشکی نیز از لوازم فشارسنج عقربه ای است که با آن صدای ضربان قلب را از بازو به گوش کاربر منتقل می‌کند. استتوسکوپ از یک سر، یک لوله و یک گوشي تشكيل شده و ممكن است به دليل كثيف شدن، آسيب ديدگي، كج شدن و غيره صدا را نامطلوب يا كم منتقل کند و در این صورت، باید استتوسکوپ را با یک نمونه جديد تعويض كرد.

لوازم یدکی فشارسنج

 • کاف: از دیگر لوازم یدکی دستگاه فشار خون، کاف فشارسنج عقربه‌ای است که به بازو متصل شده و با پمپ هوا باد مي‌شود. کاف یا بازوبند از یک روکش پارچه ای، کیسه پلاستیکی و شلنگ های متصل به آن تشکیل شده و ممكن است به دليل سوراخ شدن، پاره شدن، كثيف شدن و غيره هوا را به خوبی نگه ندارد يا در اندازه گیری فشار خطا ایجاد کند که در این صورت، باید کاف را با یک کاف جدید تعویض کرد.
 • پمپ هوا: پمپ هوا فشارسنج عقربه‌ای یا پووار نیز از دیگر لوازم یدکی فشارسنج پزشکی است که با فشردن پیوسته آن هوا را به کاف فرستاده و آن را باد می کند. پمپ هوا نیز از یک بدنه پلاستیکی بیضی شکل، یک پیچ و محل اتصال به شلنگ کاف تشکیل شده است. پمپ هوا نیز ممکن است به دلیل، سوراخ شدن، خراب شدن پیچ و غیره به خوبی هوا را داخل کاف ارسال نکند یا نگه ندارد که نیاز است با یک نمونه جدید جایگزین شود.

لوازم یدکی فشارسنج

قیمت لوازم یدکی فشارسنج

قیمت لوازم فشارسنج بسته به کیفیت، برند، جنس و دیگر ویژگی های آن متفاوت باشد ولی در کل قیمت لوازم یدکی فشارسنج دیجیتالی به طور کلی از قیمت لوازم فشارسنج عقربه ای بیشتر است. به طور مثال جنس کاف فشارسنج دیجیتالی و فنری بودن یا بزرگتر بودن آن باعث می شود تا از قیمت کاف فشارسنج عقربه ای بیشتر باشد.

برای خرید و بررسی قیمت لوازم یدکی فشارسنج می توانید به دسته بندی لوازم فشارسنج در وبسایت ما مراجعه کرده و با بررسی نظرات دیگر کاربران در کنار قیمت لوازم فشارسنج، اقدام به خرید آن کنید.

خرید لوازم یدکی فشارسنج

برای خرید لوازم یدکی فشارسنج، می‌توان از طرق مختلف اقدام کرد. برخی از این روش ها عبارتند از:

 • خرید از فروشگاه‌ های تخصصی پزشکی: این راه مزایایی مانند اطمینان از اصالت و کیفیت لوازم یدکی، امکان مشاوره با فروشنده و انتخاب بهترین لوازم یدکی برای نوع و برند فشارسنج خود و احتمال دادن ضمانت و خدمات پس از فروش دارد. اما این راه معایبی مانند قیمت بالاتر لوازم یدکی فشارسنج دیجیتالی، محدودیت در تنوع و انتخاب و نیاز به حضور فیزیکی در فروشگاه دارد.
 • خرید از فروشگاه‌های آنلاین: این راه مزایایی مانند قیمت پایین‌تر، تنوع و انتخاب بیشتر، سهولت و سرعت در خرید لوازم یدکی فشارسنج و ارسال به محل دلخواه دارد. اما این راه معایبی مانند عدم اطمینان از اصالت و کیفیت لوازم یدکی، عدم امکان مشاوره با فروشنده و بررسی لوازم یدکی قبل از خرید و احتمال عدم تضمین و خدمات پس از فروش دارد. البته با خرید از وبسایت ما می توانید از اصالت تمامی قطعات فشارسنج دیجیتالی و اانواع لوازم دستگاه فشارخون اطمینان کامل داشته باشید. تمامی لوازم فشارسنج در وبسایت ما از طریق نمایندگی فروش برند خود ارایه می شود.

لوازم یدکی فشارسنج

خرید لوازم یدکی فشارسنج

 • نوع و برند فشارسنج خود را بدانید و لوازم یدکی فشارسنج مناسب آن را بخرید.
 • لوازم یدکی لوازم دستگاه فشارخون را از فروشنده‌های معتبر و مورد اعتماد خریداری کنید.
 • لوازم یدکی فشارسنج دیجیتالی و قطعات فشارسنج عقربه ای را با دقت بررسی کنید و در صورت دیدن هرگونه عيب يا نقص، آن را پس دهيد يا تعويض كنيد.
 • لوازم یدکی فشارسنج پزشکی را با رعایت دستورالعمل‌های استفاده و نگهداری فشارسنج نصب و استفاده کنید.
 • در صورت نياز به تعويض يا تعمير لوازم یدکی دستگاه فشار خون، با كارشناسان مجرب و متخصصان تعمیر ما تماس بگیرید.

فشارسنج یک دستگاه پزشکی است که برای اندازه‌گیری فشار خون در عروق استفاده می‌شود و می‌تواند دیجیتال یا عقربه‌ای باشد که هر کدام از آن‌ ها لوازم یدکی فشارسنج خاص خود را دارند. لوازم یدکی فشارسنج دیجیتالی شامل بازوبند، صفحه نمایش، سنسور، پردازنده، باتری، بلندگو و پمپ هوا هستند و لوازم فشارسنج عقربه‌ای شامل مانومتر، استتوسکوپ، کاف و پمپ هوا هستند. قیمت لوازم فشارسنج بسته به کیفیت، برند، جنس و دیگر ویژگی های آن متفاوت است و برای خرید لوازم فشارسنج، می‌توان از فروشگاه‌های تخصصی پزشکی و فروشگاه‌های آنلاین اقدام کرد. در هر صورت، باید به نکات مهمی مانند اصالت و کیفیت لوازم یدکی فشار سنج، مشاوره با فروشنده، بررسی قبل از خرید، ضمانت و خدمات پس از فروش و رعایت دستورالعمل‌های استفاده و نگه‌داری آن توجه کرد.

لوازم یدکی فشارسنج

سوالات رایج

آیا قطعات فشار سنج دیجیتالی به صورت یدکی موجود است؟

بله. قطعات فشار سنج دیجیتالی شامل بازوبند، صفحه نمایش، سنسور، پردازنده، باتری، بلندگو، پمپ هوا و غیره به صورت جداگانه و یدک برای برندهای مختلف موجود هستند و برای تهیه آن می توانید به بخش لوازم یدکی در وبسایت ما مراجعه کنید.

کدام قطعات فشار سنج عقربه ای را می توان جداگانه خرید و یدک آن موجود است؟

تمامی قطعات فشار سنج عقربه ای شامل مانومتر، استتوسکوپ، کاف و پمپ هوا به صورت جداگانه برای فروش موجود هستند و در صورت خرابی هر بخش با خرید لوازم و یدکی قطعات فشارسنج عقربه ای می توانید آن را جایگزین کنید. قیمت قطعات فشار سنج عقربه ای بسته به کیفیت، برند، جنس و دیگر ویژگی های آن متفاوت است و برای مشاهده بیشتر محصولات می توانید به صفحه زیر مراجعه کنید.