فیلتر بر اساس برند:
فیلتر براساس قیمت:

تب سنج دیجیتال لیزری

تب سنج دیجیتال لیزری یا همان تب سنج دیجیتال پیشانی  یکی از انواع دستگاه تبسنج الکترونیکی است که با استفاده از امواج مادون قرمز، دمای بدن را از روی پیشانی و یا سطح پوست اندازه‌گیری می‌کند. دستگاه تب سنج دیجیتال لیزری برای کودکان و نوزادان بسیار مناسب است، چون نیاز به تماس با پوست یا دهان ندارد و به سرعت نتیجه را نشان می‌دهد. همچنین تب سنج دیجیتال پیشانی برای اپیدمی ها و اندازه گیری دمای بدن بسیار کاربردی است. همانطور که در اپیدمی کرونا نیز اولین فاکتوری که در تشخیص این بیماری استفاده شد، بالا بودن دمای بدن بود و در مکان های عمومی و مراکز درمانی با استفاده از این دستگاه بدون نیاز به تماس با بدن افراد، دمای بدن اندازه گیری شد و استفاده از این دستگاه تب سنج دیجیتال لیزری باعث شده انتقال بیماری به میزان چشمگیری از این طریق کاهش پیدا کند و سرعت عمل کادر درمانی بالاتر برود. به لطف طراحی خلاقانه دستگاه تب سنج دیجیتال پیشانی و دقت عمل بالای این دستگاه، سرعت عملیات بالاتر رفت و محدوده زیادی برای پیشگری و مراقبت از شیوع بیماری پوشش داده شد.

تب سنج دیجیتال لیزری

تب سنج دیجیتال لیزری با ارسال امواج مادون قرمز به پوست پيشاني، انرژي حرارتي را که توسط آن منعکس مي‌شود، دريافت و پس از پردازش اطلاعات در داخل خود، تبديل به دماي اندازه گیری شده بدن مي‌کند و در صفحه نمایشگر تب سنج دیجیتال پیشانی نمایش می دهد. این فرآیند بر اساس قانون شتفان-بولتزمان است که بر حسب آن، هر جسم با دمای بالاتر از صفر مطلق، امواج مادون قرمز را تابش مي‌دهد و سنسور دستگاه نیز از این طریق می تواند دمای بدن را تشخیص داده و اندازه گیری کند. تب سنج ديجيتال پيشاني با استفاده از يک حسگر حساس، اين امواج را دريافت و با يک الگوريتم خاص که در طراحی دستگاه در نظر گرفته شده، آن را به دماي بدن تبديل مي‌کند و نشان می دهد. در نهایت می توان گفت که تب سنج دیجیتال پیشانی به سنسورهای مادون قرمز تجهیز شده و با نزدیک کردن آن به پیشانی یا سطح بدن، این پرتو را به سطح بدن می تاباند و دمای بدن را با تغییرات در طیف نوری اندازه گیری می کند. دستگاه تب سنج دیجیتال پیشانی دارای مانیتور دیجیتالی است و دمای بدن را بعد از ارزیابی و اندازه گیری روی خود نشان می دهد و اعلام می کند.

تب سنج دیجیتال لیزری

انواع تب سنج دیجیتال لیزری

تب سنج دیجیتال پیشانی در بازار کالای پزشکی در دو نوع دسته بندی می شود، تب سنج دوربرد و تب سنج نزدیک‌برد.

تب سنج دوربرد با فاصله ۵ تا ۱۵ سانتی‌متر از پیشانی، می تواند دمای بدن را اندازه‌گیری ‌کند و در موارد خاص مانند زمانی که امکان تماس تبسنج با سطح بدن مقدور نیست  یا نزدیک کردن آن می تواند مخاطره آمیز باشد، کاربرد دارد، مانند بیماران با بیماری های با شیوع بالا و یا بیمارانی که پوست حساس دارند و یا دچار سوختگی شده اند. تب سنج نزدیک‌ برد با فاصله ۱ تا ۵ سانتی ‌متر از پیشانی، که دمای بدن را اندازه‌گیری می‌کند و برای موارد عادی مناسب است. این نوع تب سنج با استفاده از يک لنز، امواج مادون قرمز را در کانون سنسور خود قرار می دهد و با در نظر گرفتن دمای محيط، دمای بدن را محاسبه مي‌کند.

هر دو نوع تب سنج دارای کیفیت قابل قبولی هستند ولی برای اندازه گیری دمای بدن بیمار یا اشخاص می توانند گزینه قابل اطمینانی باشند. قیمت تب سنج دیجیتال لیزری نسبت به دیگر انواع تبسنج بالاتر است ولی راحتی در استفاده و کیفیت و کارایی بالای این دستگاه، ارزش خرید تب سنج دیجیتال لیزری را پوشش می دهد.

تب سنج دیجیتال لیزری

نکات مهم در استفاده از تب سنج دیجیتال لیزری

برای استفاده صحیح و بهینه از تب سنج دیجیتال پیشانی، لازم است یک سری نکات در هنگام اندازه گیری رعایت شود تا دمای بدن به درستی اندازه گیری شده و نمایش داده شود. برخی از این نکات در استفاده از تب سنج دیجیتال پیشانی را در ادامه توضیح خواهیم داد.

 • قبل از استفاده از تب سنج، اطمینان حاصل کنید که پیشانی فرد تمیز و خشک باشد. هرگونه آلودگی، عرق، مواد چرب یا آرایش روی پیشانی ممکن است در اندازه گیری خطا ایجاد کند و دمای بدن نادرست و با خطا نمایش داده شود.
 • قبل از استفاده از تب سنج دیجیتال پیشانی، مطمئن شوید که فرد حداقل ۱۵ دقیقه در محیط با دمای ثابت حضور داشته باشد. هرگونه تغییر دمای محیط یا فعالیت بدنی ممکن است نتایج اندازه گیری را دستخوش تغییر کند و دمای بدن به درستی نشان داده نشود.
 • برای استفاده از تب سنج دیجیتال پیشانی حتما دقت کنید که به درستی دستگاه را در موقعیت اندازه گیری قرار دهید. برای تب سنج دیجیتال پیشانی دور برد از نقطه لیزر و راهنمای تنطیم دقیق آن کمک بگیرید و برای تب سنج دیجیتال لیزری نزدیک برد نیز دقت کنید که دستگاه را با زاویه صحیح روبروی پیشانی بگیرید.
 • بعد از استفاده از تب سنج دیجیتال لیزری و اندازه گیری دمای بدن، نتیجه را از روی نمایشگر دستگاه بخوانید و با استانداردهای دمای بدن مقایسه کنید. به طور کلی، دمای بدن طبیعی بین ۳۶.۵ تا ۳۷.۵ درجه سانتی‌گراد است و دمای بالاتر از ۳۸ درجه سانتی‌گراد می تواند نشانه تب باشد.
 • بعد از استفاده از تب سنج دیجیتال پیشانی، تبسنج را با یک پارچه خشک و نرم تمیز کنید و در جای خشک و خنک نگهداری کنید. همچنین از تماس تب سنج با آب، حرارت، نور مستقیم خورشید یا شوک‌های مکانیکی جلوگیری کنید تا طول عمر دستگاه و دقت عمل آن در اندازه گیری حفظ شود.

قیمت تب سنج دیجیتالی لیزری

قیمت تب سنج دیجیتال لیزری مانند دیگر دستگاه ها و تجهیزات پزشکی به کیفیت قطعات کاربردی در دستگاه بستگی دارد و ویژگی های جانبی و اضافی که هر برند در دستگاه قرار می دهد و شرایط گارانتی، نقش تعیین کننده ای در تعیین قیمت تب سنج دیجیتال لیزری دارد.

برخی برندهای معتبر که تب سنج دیجیتال پیشانی تولید می کنند در زیر لیست شده اند:

 • براون (Braun)یکی از پیشروان تولید دستگاه تب سنج دیجیتال لیزری است که مدل های مختلف آن را با قابلیت های مختلف ارایه می کند و می تواند یک گزینه قابل اتکا باشد.
 • بیورر (Beurer) یکی از برندهای آلمانی معتبر تجهیزات پزشکی است که به صورت تخصصی انواع کالای پزشکی را به بازار عرضه می کند و با سابقه بالا در تولید انواع تجهیزات پزشکی، می تواند یک گزینه مطمئن برای خرید تب سنج دیجیتال پیشانی باشد.
 • آءگ (AEG)یکی دیگر از برندهای آلمانی تولید تب سنج دیجیتال لیزری است که با طراحی زیبا و با کیفیت تب سنج دیجیتال پیشانی در بازار و رقابت دیگر برندها حرف برای گفتن دارد.
 • امرون (Omron) از با سابقه ترین برندهای ژاپنی موجود در بازار است که همیشه کیفیت بالای محصولات آن در بازار تایید شده و انواع تب سنج دیجیتال لیزری را نیز در کنار دیگر محصولات پزشکی خودش به بازار عرضه می کند.
 • کورس (Kurs)یکی از برندهای داخلی است که در رقابت با بزرگترین برندهای جهانی در بازار ایران تب سنج دیجیتال پیشانی را به بازار عرضه کرده است و با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب می تواند یک گزینه برای خرید تب سنج دیجیتال پیشانی باشد.
 • فامید (Famid)یکی دیگر از برندهای داخلی است که تب سنج دیجیتال پیشانی را به بازار عرضه کرده و با در نظر گرفتن قیمت تب سنج دیجیتال پیشانی مناسب این برند، و کیفیت مطلوب آن می تواند یک انتخاب مناسب برای خرید تب سنج دیجیتال پیشانی باشد.

تب سنج دیجیتال لیزری

برندهای متنوع دیگری نیز در بازار وجود دارند که تب سنج دیجیتال پیشانی را با کیفیت مطلوب تولید می کنند. بهترین راهکار برای انتخاب یک تب سنج دیجیتال پیشانی با کیفیت این است که ابتدا شرایط استفاده خود را با ویژگی های دستگاه مطابقت دهید و با تعیین بودجه خود برای خرید تب سنج دیجیتال لیزری اقدام کنید. کیفیت بالا، کارایی ها و ویژگی های متفاوت، مدت زمان گارانتی می توانند فاکتورهای تعیین کننده برای بهترین انتخاب باشند.

 

خرید تب سنج دیجیتالی لیزری

برای خرید تب سنج ديجيتال پيشانی، همانند خرید انواع لوازم پزشکی می توانید به فروشگاه ها و مراکز فروش تب سنج دیجیتال لیزری مراجعه کنید و یا خرید اینترنتی تب سنج دیجیتال لیزری را در پیش بگیرید. در هر صورت برای یک خرید مناسب و مطلوب بهتر است به مواردی که در ادامه به آن اشاره می کنیم، دقت کنید و با در نظر گرفتن آن اقدام به انتخاب تب سنج دیجیتال لیزری خود کنید:

 • دقت و کیفیت بالا: برخی از انواع تب سنج ديجيتال پيشانی موجود در بازار با خطای در اندازه‌گیری همراه هستند که ممکن است در نتیجه نهایی اندازه گیری بازه خطای بیشتری نسبت به استاندارد این دستگاه داشته باشند، لذا، بهتر است قبل از خرید، از فروشنده بخواهید دقت و صحت تب سنج ديجيتال پيشانی را با انجام چند تست به شما نشان دهد و یا در خرید اینترنتی تب سنج ديجيتال پيشانی حتما نظرات دیگر کاربران را بررسی کنید تا با اطمینان کامل خرید خود را انجام دهید.
 • راحتی در استفاده: همانطور که قبل تر توضیح داده شد، بسته به نوع و شرایط فرد مورد نظر که قرار است دستگاه برای وی مورد استفاده قرار گیرد، ممکن است نوع تب سنج دوربرد یا نزدیک‌برد مناسب‌تر باشد. همچنین، بهتر است در خرید تب سنج ديجيتال پيشانی به ویژگی هایی نظیر صفحه نمایش پر نور، خوانایی خوب، سادگی و قابل فهم بودن در استفاده از دستگاه، ابعاد مناسب و ضد آب بودن آن توجه داشته باشید.
 • قیمت تب سنج دیجیتال لیزری بسته به برند، کیفیت، مدل و ضمانت آن در بازار متغیر است. و برای خرید تب سنج با قیمت مناسب و کیفیت خوب، بهتر است از فروشگاه‌های معتبر و دارای تاییدیه خرید کنید و قبل از خرید، حتما شرایط ضمانت و خدمات پس از فروش را با فروشنده بررسی کنید.

تب سنج دیجیتال لیزری

تب سنج دیجیتال پیشانی یک دستگاه الکترونیکی است که با استفاده از امواج مادون قرمز، دمای بدن را از روی پیشانی اندازه‌گیری می‌کند. تب سنج ديجيتال پيشانی برای کودکان و نوزادان بسیار مناسب است، چون نیاز به تماس با پوست یا دهان ندارد و به سرعت نتیجه را نشان می‌دهد. تب سنج دیجیتال پیشانی به راحتی قابل حمل و استفاده است و دقت بالایی در اندازه‌گیری دمای بدن دارد.

تب سنج ديجيتال پيشانی در بازار ايران به دو نوع تقسيم مي‌شود: تب سنج دوربرد و تب سنج نزديک‌برد. هر دو نوع تب سنج صفحه نمايش LCD  دارند و با باتری معمولی یا قابل شارژ قابل استفاده هستند.

تب سنج دیجیتال لیزری

برای خرید و استفاده صحیح و بهینه از تب سنج ديجيتال پيشانی، لازم است به مواردي مثل دقت و صحت، کاربرد و راحتي، قيمت و ضمانت و نکات کاربردی، که قبل تر توضیح داده شد، در استفاده از تب سنج توجه کنید.

سوالات متداول

کدام تب سنج دیجیتال لیزری را خرید کنم؟

برای خرید تب سنج ديجيتال پيشانی ابتدا وضعیت بیمار یا شخصی که قرار است دمای بدن ان اندازه گیری شود در نظر داشته باشید. بطور مثال برای کودکان یا بیماران با شرایط خاص پوستی که امکان استفاده از انواع تب سنج تماسی مقدور نیست، تب سنج ديجيتال پيشانی می تواند گزینه مناسبی باشد. انواع تب سنج ديجيتال پيشانی موجود در بازار، دو مورد دور برد و نزدیک برد هستند که مدل نزدیک برد استفاده عمومی تری دارد و نمونه دور برد کارایی خاص تری برای بیماران با شرایط ویژه دارد.

برای خرید دستگاه تب سنج دیجیتال لیزری به چه ویژگی هایی دقت کنم؟

برای خرید تب سنج ديجيتال پيشانی بهتر است به ویژگی های زیر را مدنظر قرار دهید. دقت و کیفیت بالای تب سنج ديجيتال پيشانی راحتی در استفاده فاصله مورد نیاز دستگاه برای اندازه گیری شرایط برند و گارانتی صفحه نمایش پرنور ابعاد مناسب و قابل حمل ضد آب بودن