فیلتر بر اساس برند:
فیلتر براساس قیمت:

گیج فشارسنج عقربه ای

گیج فشارسنج عقربه ای یکی دیگر از اجزای مهم دستگاه فشارسنج دستی، یا همان مانومتر است که از طریق شلنگ به کاف و مابقی اجزای دستگاه فشار خون متصل می شود. این قطعه شامل بدنه فلزی و پلاستیکی، صفحه شیشه ای عقربه و نمایشگر درجات برحسب میلی متر جیوه است. گیج یدکی فشار سنج عقربه ای معمولا از صفر تا 300 میلی متر جیوه رده بندی می شود. زمانی که شروع به اندازه گیری فشار با دستگاه فشارسنج می کنید، با فشار دادن پوار و ارسال هوا درون کاف، عقربه از صفر شروع به بالا رفتن می کند و با باز کردن پیچ پوار، عقربه شروع به پایین می کند و زمان تشخیص اولین ضربان، فشار بالای بیمار روی گیج فشار سنج عقربه ای قابل خواندن است و زمانی که ضربان قطع شود، درجه گیج دستگاه فشار خون، فشار پایین بیمار را نشان خواهد داد.

گیج فشارسنج عقربه ای

برای اندازه گیری و تشخیص میزان فشار، استفاده از گیج فشار سنج عقربه ای حیاتی است و بدون آن نمی توان تشخیص داد فشار وارده بر جداره شریان چه میزان خواهد بود. همچنین اگر گیج فشار سنج پزشکی صحیح عمل نکند، نتیجه نهایی تست فشار شما با خطا همراه خواهد بود و ممکن است باعث سردرگمی در تشخیص علایم بیمار شود. بنابراین کیفیت این قطعه و عملکرد صحیح آن حائز اهمیت خواهد بود.

گیج فشارسنح عقربه ای به مرور زمان و در اثر استفاده در بلند مدت ممکن است کارایی خود را از دست بدهد و یا دقت عمل اولیه خود را نداشته باشد. ولی نگرانی بابت این موضوع وجود ندارد و به راحتی می توانید گیج فشار سنج عقربه ای قدیمی را جایگزین کنید و یک گیج فشارسنج خرید جدید داشته باشید.

قیمت گیج فشار سنج عقربه ای

قیمت گیج فشار سنج عقربه ای به نسبت قیمت کل دستگاه مقرون به صرفه است و به جای جایگزینی کل دستگاه با دستگاه فشار جدید، منطقی تر تعویض گیج یدک فشار سنج عقربه ای قدیم با یک نمونه جدید است. معمولا این قطعه با برندهای مختلف و برندهای متفرقه با کیفیت های متنوع در بازار موجود است. نکته ای که باید به آن دقت کرد این است که قیمت گیج فشارسنج عقربه ای با کیفیت نمونه ای که خرید می کنید همخوانی داشته باشد.

در ادامه نکاتی برای خرید گیج فشارسنج عقربه ای نیز در اختیار شما خواهیم گذاشت.

گیج فشارسنج عقربه ای

خرید گیج فشار سنج عقربه ای

برای خرید گیج فشارسنج عقربه ای کافی است به یکی از مراکز فروش کالای پزشکی یا وبسایت های دارای مجوز فروش کالای پزشکی معتبر مراجعه کنید و نمونه با کیفیت و قیمت مطلوبتان را خرید کنید.

معمولا گیج فشارسنج عقربه ای با برندهای مرسوم در کالاهای پزشکی قیمت بالاتری نسبت به برندهای متفرقه دارند ولی برای انتخاب نمونه مدنظرتان می توانید موارد زیر را در نظر داشته باشید تا تجربه خوبی در هنگام خرید داشته باشید.

بدنه گیج فشارسنج عقربه ای معمولا از فلز ساخته می شود و بسته به کیفیت آن می تواند در قیمت گیج فشارسنج عقربه ای نیز تاثیر داشته باشد. این بخش کاملا به سلیقه خرید شما بستگی دارد و تاثیری در عملکرد گیج فشارسنج عقربه ای نخواهد داشت.

گیج فشارسنج عقربه ای در هنگام ورود هوا از طریق پوار درون کاف، شروع به حرکت به بالا می کندو با خالی شدن هوا درون کاف، به سمت عدد صفر باز می گردد. در هنگام حرکت، عقربه ها باید حرکت روانی داشتخ باشند و گیر یا نوسانات حرکتی نداشته باشد تا در اندازه گیری فشار خطا ایجاد نکند.

گیج فشارسنج عقربه ای

در هنگام خرید گیج فشار سنج عقربه ای دقت کنید عقربه دقیقا روی صفر قرار گرفته باشد، در غیر این صورت در اندازه گیری بعدا دچار خط خواهید شد. همچنین به مرور زمان ممکن است عقربه گیج دستگاه فشارخون قدیمی شما دقیقا روی صفر قرار نگیرد. در این صورت می توانید آن را تعویض کنید یا برای تعمیر و کالیبراسیون در اختیار متخصص تعمیرات این دستگاه قرار دهید.

معمولا درجه بندی فشار روی گیج فشار عقربه ای بین صفر تا دویست یا سیصد است. برایی بیمارانی که فشار بالای خون دارند، بهتر است دقت کنید که گیج فشار قابلیت اندازه گیری فشار در محدوده فشار بیمار را داشته باشد و در نظر داشته باشید برای بستن شریان، نیاز است 3-5 درجه بالاتر از فشار بالای بیمار، کاف را از هوا پرکنید تا بتوانید در هنگام تخلیه هوا، فشار بالا را اندازه گیری کنید.

در نهایت قیمت گیج فشار سنج عقربه ای در بازار می تواند متفاوت باشد و در حالی که ای نبخش از دستگاه عملکرد ساده ای دارد، کارکرد صحیح آن هم در اندازه گیری فشار تاثیر زیادی دارد. در نتیجه در زمان انتخاب نمونه مطلوبتان، جدای از ظاهر گیج فشارسنج عقربه ای، اطمینان حاصل کنید این بخش به صورت صحیح کار می کند تا با خطای در اندازه گیری مواجه نشوید.

در خرید گیج فشارسنج عقربه‌ای (مانومتری)، نکات زیر را در نظر بگیرید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید:

1.دقت اندازه‌گیری: گیج فشارسنج‌ها عمدتاً بر اساس سیستم مکانیکی و عقربه‌های خود برای نمایش فشار خون استفاده می‌کنند. حتماً به دقت اندازه‌گیری آنها توجه کنید و اطمینان حاصل کنید که دستگاه دقیق و قابل اعتماد است.

2.محدوده اندازه‌گیری: مطمئن شوید که محدوده اندازه‌گیری دستگاه برای نیازهای شما مناسب است. بررسی کنید که آیا دستگاه قادر به اندازه‌گیری فشار خون سیستولیک و دیاستولیک مورد نظر شما است یا خیر.

3. خوانایی عقربه‌ها: باید اطمینان حاصل کنید که عقربه‌های گیج فشارسنج به صورت واضح و خوانا هستند. نمایشگر بزرگ و شفافیت مناسب به خوانایی کمک می‌کند.

4. مواد ساخت و کیفیت ساخت: به کیفیت ساخت و مواد استفاده شده در دستگاه توجه کنید. دستگاه باید محکم و دارای طول عمر مناسبی باشد.

5. قابلیت تنظیم و اندازه‌گیری: برخی از گیج فشارسنج‌ها امکان تنظیم عقربه‌ها به جهت شروع از مقداری خاص فشار را دارند. همچنین، برخی مدل‌ها می‌توانند فشار سیستولیک و دیاستولیک را به صورت جداگانه نشان دهند.

6. قابلیت حمل و نقل: اندازه و وزن دستگاه در مورد حمل و نقل آسان بسیار مهم است. از گزینه‌ای که مناسبی راحتی شما در حمل و استفاده داشته باشد، انتخاب کنید.

7. تاییدیه پزشکی: همانند دستگاه‌های دیگر، بهتر است دستگاهی را انتخاب کنید که تاییدیه پزشکی دارد و با استانداردهای معتبر تطابق دارد.

8. برند معتبر: از برندهای معتبر و معروف در زمینه تولید دستگاه‌های پزشکی خرید کنید تا اطمینان حاصل شود که دستگاه دقیق و کیفیت بالایی دارد.

با توجه به این نکات، می‌توانید گیج فشارسنج عقربه‌ای مناسبی را برای خرید انتخاب کنید.

گیج فشارسنج عقربه ای

سوالات متداول

به چه مواردی موقعی که گیج فشارسنج خرید می کنم، توجه داشته باشم؟

موقعی که گیج فشارسنج خرید می کنید، به موارد زیر دقت کنید: کیفیت مطلوب بدنه گیج فشارسنج عقربه ای قرارداشتن عقربه روی عدد صفر حرکت روان عقربه در هنگام پر یا خالی شدن هوا درون کاف بالاترین عدد گیج، از فشار بالای بیمار بالاتر باشد. جنس شیشه یا پلاستیک بودن درپوش گیج

قیمت گیج فشارسنج عقربه ای به چه مواردی مرتبط است؟

در موقع خرید گیج فشارسنج عقربه ای ممکن است با قیمت های مختلفی مواجه شوید. مهمترین و تاثیرگذارترین موارد در تعیین قیمت گیج موارد زیر است: جنس بدنه گیج فشارسنج عقربه ای جنس درپوش شیشه ای یا پلاستیکی روی گیج برند دار بودن یا نبودن گیج گارانتی