فیلتر بر اساس برند:
فیلتر براساس قیمت:

فشارسنج مچی

دستگاه فشارسنج مچی دیجیتال یکی از انواع دستگاه فشارسنج است که برای اندازه‌گیری فشار خون و ضربان قلب با بستن بر روی مچ دست استفاده می‌شود. بخش اصلی دستگاه‌ فشار سنج دیجیتال مچی از یک صفحه نمایش دیجیتال، پمپ باد، سنسور تشخیص ضربان و حافظه تشکیل شده است و کاف یا همان کیسه پلاستیکی منبع ذخیره هوای آن در داخل خود دستگاه تعبیه شده است.

دستگاه فشارسنج مچی دیجیتال برای سهولت بیشتر در استفاده و حمل و نقل ساخته شده، به طوری که افراد کم تجربه، همیشه در سفر، افرادی که دور بازوی بزرگ دارند و افرادی که مهارت کافی برای استفاده از فشارسنج های منووال را ندارند، به سادگی و با فشار دادن تنها یک دکمه می توانند فشارخون خود را اندازه گیری کنند.

دستگاه فشارسنج مچی دیجیتال

نحوه عملکرد فشار سنج مچی

فشار سنج مچی به دور مچ بسته می شود و پس از فشار دادن دکمه استارت پمپ هوای داخل دستگاه شروع به باد کردن کاف می کند تا جریان خون در شریان مچ بسته شود، سپس هوا را به تدریج از داخل کاف خارج می کند تا مجددا خون در مچ دست شروع به جریان کند. در این حالت دستگاه فشارسنج مچی با استفاده از سنسور داخل دستگاه، چگالی ضربان عروق را اندازه گیری کرده و فشارخون سیستولیک و دیاستولیک (حد فشار بالا و حدفشار پایین) و تعداد ضربان قلب را تشخیص می دهد.  در نهایت اطلاعات پردازش شده را روی صفحه نمایش دیجیتال دستگاه نشان می دهد.

نحوه صحیح اندازه گیری فشار خون توسط فشارسنج دیجیتال مچی

برای اینکه دستگاه فشارسنج مچی با دقت بالا فشارخون شما را اندازه گیری کند لازم است تا به صورت صحیح به روی مچ دست بسته شود و بدن در شرایط صحیح قرار گرفته باشد. برای این کار ابتدا، فشارسنج مچی را بر روی مچ دست و یک بند انگشت بالاتر از کف دست روی رگ اصلی مچ (رگی که از آن نبض گرفته می شود) ببندید، به صورتی که صفحه نمایش دستگاه روی آن قرار بگیرد.

بنشینید و آرنج خود را روی سطح صاف و یا میز گذاشته، به صورتی که بازو و صاعد شما زاویه 90 درجه ایجاد کند و دستگاه روبروی قلب شما و در یک سطح قرار گیرد. دست خود را مشت کنید (محکم نباشد) و دکمه استارت ار فشار دهید.

دستگاه فشار سنج دیجیتال مچی، شروع به باد کردن کاف داخل دستگاه کرده و شریان شما را کاملا می بندد. سپس به آرامی شروع به خارج نمودن هوا از داخل کاف کرده و شروع بع اندازه گیری فشار بالا و پایین و ضربان قلب شما می نماید و در نهایت بر روی صفحه نمایش دیجیتال نشان می دهد.

دستگاه فشارسنج مچی دیجیتال

نکات کاربردی در استفاده از دستگاه فشارسنج دیجیتال مچی

برای اینکه فشارسنج دیجیتال مچی دقیق تر فشارخون شما را اندازه گیری کند و نتایج تا حد امکان به واقعیت نزدیک تر باشد، بهتر است نکات زیر را در هنگام اندازه گیری فشار رعایت کنید:

1) حداقل نیم ساعت قبل از  استفاده از فشارسنج های مچی از مصرف سیگار، قهوه، چایی و هرگونه خوراکی خودداری کنید.

2) قبل از اندازه گیری، حتما به خوبی استراحت کنید. حداقل ۵ دقیقه قبل از اندازه گیری باید استراحت کافی داشته باشید و از فعالیت های شدید خودداری کنید.

3) قبل از بستن کاف دستگاه فشار مچی، مراقب باشید که پوست دستتان خشک باشد و آلودگی مانند روغن، کرم و مواد چرب روی پوستتان نباشد.

4) اگر در لحظه استرس یا فشار عصبی دارید از اندازه گیری فشار خودداری کنید. صبر کنید تا بدن شما به وضعیت نرمال خود بازگردد، سپس اقدام به گرفتن فشار کنید.

5) حتما کاف و دستگاه را به درستی روی مچ ببندید. مانیتور دستگاه کاملا روی رگ باشد و کاف نه خیلی محکم و نه خیلی آزاد روی مچ بسته شده باشد.

6) برای دقت در اندازه گیری و نمایش فشار صحیح بهتر است که از دستگاه فشار سنج مچی در سه نوبت استفاده کنید و میانگین نتایج را به عنوان فشار نرمال در نظر بگیرید.

7) اگر فشار بالا و یا فشار خیلی پایین دارید، توصیه می شود که به نتایج صرفا دستگاه فشارسنج مچی اکتفا نکنید و با دستگاه دیگر فشارخون خود را گرفته و با هم مقایسه کنید.

قیمت فشارسنج مچی

برای خرید دستگاه فشار سنج مچی دیجیتال فقط به قیمت آن توجه نکنید. قیمت فشارسنج های مچی دیجیتال می تواند متنوع باشد. ابتدا بودجه خود را مشخص کنید. شرایط شخصی که قرار است از دستگاه استفاده کند در نظر بگیرید و در نهایت یک مدل با کیفیت مطلوب و شرایط گارانتی مناسب انتخاب کنید تا خرید فشارسنج مچی شما مثمر ثمر باشد. انواع مدل های فشارسنج مچی در بازار موجود است، از فشارسنج مچی ارزان تا با کیفیت ترین مدل ها از برندهای معتبر بازار کالای پیزشکی. برای انتخاب صحیح حتما قبل از خرید دستگاه فشار مچی به نکات زیر توجه کنید:

دستگاه فشار مچی دیجیتال می تواند حافظه ذخیره سازی برای اطلاعات فشارخون های قبلی متفاوت و تعداد کاربری که به طور همزمان می توانند استفاده کنند از یک تا چند نفر داشته باشد.

برخی دستگاه های فشارخون مچی سخنگو هستند و به زبان های مختلف صحبت می کنند تا افراد نابینا و افراد مسنی که بینایی آن ها ضعیف شده است به سادگی از دستگاه استفاده کنند. فشارسنج مچی سخنگو فارسی می تواند یک انتخاب مناسب از این دست باشد.

دقت عمل و عمر دستگاه فشارسنج مچی دیجیتالی در مدل های مختلف متفاوت است. فشارسنج دیجیتال مچی خانگی که برای اندازه گیری فشار یک یا چند نفر طراحی شده اند و فشار سنج مچی دیجیتال که برای مراکز درمانی یا مطب ها ساخته و طراحی شده اند و در قیمت نیز با هم تفاوت دارند.

دستگاه فشار خون مچی، همانند فشارسج بازویی می تواند نشان گر آریتمی یا نامنظمی ضربان قلب داشته باشد و این گزینه در قیمت تمام شده دستگاه نیز تاثیر داشته باشد.

دستگاه فشارسنج مچی دیجیتال

خرید فشارسنج مچی دیجیتال

در نهایت در هنگام خرید فشار سنج مچی دیجیتال اول بودجه خود را تعیین کنید و سپس وضعیت اشخاصی که در خانه قرار است از دستگاه استفاده کنند در نظر داشته باشید. برای اینکار بهتر است از فروشنده بخواهید مدل دستگاههای مناسب با شرایط شما را پیشنهاد دهد و یا به صورت آنلاین قیمت فشارسنج های مچی و ویژگی های ان ها را مقایسه کنید و نظرات دیگران را در مورد مدل دلخواهتان بررسی کنید و در نهایت بهترین انتخاب را برای خرید مدنظر قرار دهید.

دستگاه فشارسنج مچی دیجیتال