فیلتر بر اساس برند:
فیلتر براساس قیمت:

فشارسنج دیجیتال

فشارسنج دیجیتال و دستی هر دو، نوعی از دستگاه تست و اندازه گیری فشار خون هستند که در خواندن نتایج کار و نمایش نهایی اطلاعات با هم تفاوت دارند. به این شکل که در فشار سنج دیجیتال برای مسدود کردن شریان و انجام تست، با زدن دکمه استارت، پمپ دستگاه به صورت خودکار شروع به باد کردن بازو بند (یا مچ بند) نموده و پس از خالی کردن هوای داخل بازوبند (یا همان کاف) شروع به اندازه گیری بازه آغاز و اتمام ضربان شریان نموده و در نهایت در مانیتور دستگاه اعداد را نمایش می دهد.

دستگاه فشارسنج دیجیتالی

مزایای فشارسنج دیجیتالی

همچنان در دقت اندازه گیری فشار سنج دیجیتال و دستی بحث هایی وجود دارد و اکثرا افراد به شیوه های مختلفی از هر دسته طرفداری می کنند ولی به صورت کلی کار با فشارسنج دیجیتال برای اکثر افراد ساده تر است و دقت بالاتری در اندازه گیری فشارخون ارایه می کند.

پاسخ تست در صفحه نمایش آن به سادگی قابل خواندن است و اکثرا اطلاعات مربوط به تست های قبل را به صورت دوره ای در خود ذخیره می کنند که برای بررسی پزشک و یا شخص بیمار مفید می باشد.

سنسورهای به کار رفته در دستگاه فشار دیجیتال با دقت بالاتری زمان آغاز و پایان ضربان شریان را دریافت می کنند و بر خلاف دستگاه دستی، خطای انسانی در تشخیص این مورد دخیل نمی شود و نیاز به اندازه گیری مجدد ندارد.

همچین اکثرا در فشار سنج دیجیتال، نمایشگر WHO قرار گرفته و با رنگ بندی می توان تشخیص داد که اندازه فشار در محدوده نرمال هست یا خیر.

و در نهایت در مواردی که نیاز به نمایش و ارایه مرتب اندازه گیری به پزشک باشد، این قابلیت در برخی دستگاه های فشار سنج دیجیتال وجود دارد که با اتصال به کامپیوتر و یا گوشی، اطلاعات خروجی را رد و بدل کند.

انواع دستگاه فشار سنج دیجیتال

معمولا دستگاه‌های فشارسنج دیجیتال موجود در بازار جهت مصارف خانگی در دو نوع مچی و بازویی ارایه می شوند. اگرچه برای موارد خاص نیز مدل های دیگری موجود است. مثلا فشار سنج دیجیتال پوستی و یا انگشتی که بسته به شرایط خاص بیمار مورد استفاده دارند.

دستگاه فشار خون دیجیتال بازویی

دستگاه های فشار خون دیجیتال بازویی معمولاً نسبت به فشارسنج های مچی دقیقتر هستند چراکه فشارسنج های مچی برای گرفتن فشار شما نیاز به یک سری موارد هستند که باید به درستی انجام دهید تا فشار خون دقیق شما را اعلام کنند. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که دستگاه فشار خون دیجیتال بازویی جایگزین معاینه منظم توسط پزشک نیست. اگر نگران فشار خون خود هستید، باید به پزشک مراجعه نمایید.

دستگاه فشارسنج دیجیتال مچی

شاید شما هم شنیده باشید که فشارسنج های دیجیتال مچی دقت پایین تری از فشارسنج های بازویی دارند. اما باید به شما بگوییم که در نظر داشته باشید فشارسنج هایی که بر روی مچ بسته می شوند اگر به درستی از آنها استفاده شود می توانند به نسبت مدل های بازویی مزیت هایی هم داشته باشند که میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قابل حمل تر از فشارسنج بازویی است.
  • استفاده از آنها راحت تر است.
  • می تواند برای افراد با رگ های کوچک یا نازک استفاده شود.

خرید فشار سنج دیجیتالی

اولین و مهمترین نکته جهت خرید دستگاه فشار خون دیجیتال، به خصوص برای مصارف خانگی، انتخاب دستگاه متناسب با شرایط استفاده شماست. به عبارتی باید قبل از خرید فشارسنج دیجیتالی و یا توجه به قیمت دستگاه فشارسنج دیجیتالی، در نظر داشته باشید که:

اندازه کاف دستگاه برای شما و یا بیمار مناسب است یا خیر.

مشورت با پزشک می تواند مشخص کند، برای اندازه گیری بازه تغییر فشار خون شما، فشار سنج دیجیتال بازویی مناسب است یا فشارسنج دیجیتال مچی.

جهت سهولت در استفاده و جابجایی فشارسنج مچی مناسب است.

در فشار خون نرمال نسبتا بالا و یا نسبتا پایین، دستگاه فشارسنج دیجیتال بازویی بیشتر توصیه می شود.

میزان ذخیره اطلاعات به صورت دوره ای در هر دستگاه می تواند متفاوت باشد.

تعداد کاربران و ذخیره اطلاعات آنها به صورت جداگانه در هر دستگاه فشار سنج دیجیتالی متفاوت است.

دستگاه فشارسنج دیجیتالی

قیمت فشارسنج دیجیتالی

قیمت فشارسنج دیجیتالی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

  • برند: برندهای مختلف فشار سنج دیجیتالی قیمت های متفاوتی دارند. قیمت فشار سنج دیجیتالی برخی از برندها گران تر است زیرا ویژگی های بیشتری دارند یا از مواد با کیفیت بالاتری ساخته شده اند.
  • نوع فشارسنج: فشار سنج های دیجیتالی در انواع مختلفی موجود هستند، از جمله فشارسنج های بازویی، فشارسنج های مچی. قیمت دستگاه فشارخون دیجیتال مچی و بازویی متفاوت است.
  • ویژگی های اضافی: برخی از فشارسنج های دیجیتالی دارای ویژگی های اضافی مانند حافظه، بلوتوث و اتصال به گوشی هوشمند هستند. این ویژگی ها قیمت دستگاه فشار سنج دیجیتالی را افزایش می دهند.
  • کیفیت ساخت: فشارسنج های دیجیتالی از مواد مختلفی ساخته شده اند. برخی از مواد با کیفیت بالاتر از سایرین هستند و قیمت دستگاه فشارسنج دیجیتالی را بالاتر می برد.
  • گارانتی: فشارسنج های دیجیتالی معمولاً با گارانتی عرضه می شوند. طول مدت گارانتی قیمت فشارسنج دیجیتالی را افزایش می دهد.

در نهایت قیمت هر دستگاه بسته به برند و ویژگی هایی در نظر گرفته شده برای آن  دستگاه می تواند متفاوت باشد.

دستگاه فشارسنج دیجیتالی

فشار سنج دیجیتالی دقت بیشتری دارد یا فشار سنج جیوه ای؟

فشار سنج جیوه ای از دقت بالاتری برخوردار است ولی جهت اندازه گیری نیاز به تجربه و دقت انسانی بالایی دارد. در نتیجه برای مصارف خانگی فشار سنج دیجیتالی توصیه می شود.

کدام برند دستگاه فشار سنج دیجیتال بهتر است؟

مدل ها و برندهای متنوعی از دستگاه های فشارسنج دیجیتال در بازار وجود دارد. بهترین انها، مدلی است که کیفیت مطلوب داشته باشد و نیازهای اصلی شما را برآورده کند. قیمت دستگاه فشارسنج دیجیتالی و شرایط گارانتی آن، می تواند در اولویت بعدی شما باشد. در نتیجه بهترین رویکرد می تواند، بررسی نقد و نظرات کاربران در خصوص مدل انتخابی شما باشد.