فیلتر بر اساس برند:
فیلتر براساس قیمت:
فیلتر بر اساس اندازه:

خرید و قیمت انواع زانو بند مفصل دار از معتبرترین برند های تولید کننده ساپورت ارتوپدی + گارانتی معتبر و کیفیت عالی در فروشگاه تجهیزات و کالای پزشکی بارلیدا

زانو بند مفصل دار

زانو بند مفصل دار یکی از انواع ساپورت های طبی است که برای مراقبت و حمایت از زانو در مواقعی که دچار آسیب، التهاب، درد یا ضعف عضلانی شده است، به کار می رود. زانو بند طبی مفصل دار دارای یک مفصل قابل تنظیم است که امکان تغییر زاویه حرکت زانو را فراهم می‌کند و به بهبود عملکرد زانو، کاهش درد و التهاب و افزایش استقامت و تعادل در زانو کمک کند.

زانو بند مفصل دار

زانو بند مفصل دار برای چه کسانی مناسب است؟

زانوبند مفصل دار برای افرادی که در شرایط زیر هستند و نیاز است از زانوبند مفصل دار استفاده کنند طراحی شده است:

 • آسیب‌های مینیسک، رباط صلیبی، رباط جانبی یا غضروف زانو
 • بیماری‌های التهابی مفاصل مانند روماتوئید آرتریت یا سندرم پاتلو فمورال
 • نقص ایجاد شده توسط عمل جراحی یا تروما در زانو
 • ناتوانی در کنترل حرکت یا تثبیت زانو
 • نیاز به حفاظت از زانو پس از عمل جراحی یا تروما
 • نیاز به کاهش فشار بر روی مفصل زانو

در نظر داشته باشید برای انتخاب و استفاده از زانو بند طبی مفصل دار باید شرایط و وضعیت زانوی شما توسط پزشک بررسی شده و زانوبند مفصل دار تجویز شده باشد، در غیر این صورت استفاده سر خود از این ساپورت می تواند نتیجه و عملکر مناسب نداشته باشد.

زانو بند مفصل دار

پس از تجویز پزشک و برای خرید زانو بند طبی مفصل دار، بهتر است ابه نکات زیر توجه کنید:

 • نوع و شدت آسیب یا بیماری زانو
 • نوع و سطح فعالیت روزانه یا ورزشی
 • سایز و شکل زانو
 • راحتی و قابل تنظیم بودن زانو بند
 • کیفیت و قیمت زانوبند

نحوه استفاده از زانو بند مفصل دار

برای استفاده صحیح و ایمن از زانو بند طبی مفصل دار، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • قبل از پوشیدن زانوبند مفصل دار، مطمئن شوید که پوست زانو خشک و تمیز است و هیچ جای زخم باز و یا التهابی وجود ندارد.
 • موقعیت قرار گیری زانو بند طبی مفصل دار را با دقت روی مفصل مشخص کنید و بخش‌های نرم و سخت آن را، دقیقا روی زانو قرار دهید. برای این منظرو در نظر داشته باشید، مفصل زانو بند باید همسطح با مفصل زانو باشد.
 • بست‌ ها یا نوارهای متصل به ساپورت را به گونه‌ای ببندید که زانوبند مفصل دار را به خوبی نگه دارد ولی فشار زیادی روی پوست یا عروق ایجاد نکند. اگر در حین استفاده از زانو بند احساس تورم، تنگی، کبودی یا خارش داشتید، باید زانوبند مفصل دار را باز کرده و پزشک خود را مطلع کنید.
 • مفصل ساپورت را با توجه به نوع و سطح فعالیت خود، تغییر دهید. معمولاً، مفصل زانو بند دارای چندین حالت است که زانوبند مفصل دار را در آن حالت قفل می کند و می‌توانید با استفاده از دستگیره‌ها یا پیچ‌های مربوطه، انتخاب کنید زانو دقیقا در چه حالتی فیکس شود. به عنوان مثال، برای راه رفتن یا دویدن، ممکن است نیاز به حالت باز داشته باشید که اجازه حرکت کامل زانو را بدهد، اما برای ورزش‌های تماسی یا پرخطر، ممکن است نیاز به حالت قفل شده داشته باشید که جلوگیری از حرکت نامطلوب یا فراتر از حد زانو را بگیرد.
 • پس از استفاده از زانو مفصل دار، آن را از روی زانو باز کنید و با استفاده از یک پارچه نرم و خشک، تمیز کنید. اگر لازم باشد، می‌توانید با استفاده از یک محلول ضدعفونی‌کننده سطح زانو بند را عفونت‌زدایی کنید تا موجب ایجاد عوارض پوستی و التهاب نشود.

قیمت زانو بند طبی مفصل دار

برای انتخاب و خرید زانو بند طبی مفصل دار، همانطور که قبل تر هم توضیح داده شد، باید حتما پزشک یا فیزیوتراپ درجه آسیب زانو را بررسی کرده باشد و بر اساس فعالیتس که در روز دارید، این نمونه ساپورت را تجویز کرده باشد. دقت کنید که استفاده از این ساپورت طبی با در نظر گرفتن شرایطی که گفته شد می تواند موثر باشد و استفاده بدون مشورت پزشک می تواند برای وضعیت بیماری عواقب داشته باشد.

پس از تجویز پزشک برای خرید و بررسی قیمت زانوبند مفصل دار می توانید به وبسایت های فروش زانو بند مفصل دار و کالای پزشکی دارای مجوز فروش مراجعه کنید و با بررسی برندهای مختلف و کیفیت انواع زانو بند مفصل دار، نمونه دلخواه خود را انتخاب کنید.

قبل از خرید زانو بند مفصل دار، اندازه دور ران و ساق پای بیمار را در بالا و پایین زانو اندازه گیری کنید و با استاندارد موجود در کاتالوگ ساپورت یا روی جعبه آن مقایسه کنید و سایز مناسب را خریداری کنید. اگر اندازه زانوی بیمار بین اندازه استاندار بود، بهتر از سایز کوچکتر را انتخاب کنید تا مطمئن شوید زانو به درستی درون ساپورت فیکس می شود.

یکی از بهترین نمونه های این ساپورت، زانوبند مفصل دار نئوپرن است که جنس آن سبب می شود بیمار احساس راحتی درون ساپورت داشته باشد و به پوست در استفاده بلند مدت آسیب وارد نشود. زانو بند نئوپرن همچنین از ایجاد حساسیت، خارش و التهاب پوستی جلوگیری می کند و با توجه به طراحی و جنس آن اجازه تنفس به پوست می دهد که باعث جلوگیری از ایجاد عوارض توضیح داده شده می شود.

زانو بند مفصل دار

زانو بند طبی مفصل دار یک ساپورت طبی و وسیله کمکی برای مراقبت و حمایت از زانو در مواقعی است که آسیب، التهاب، درد یا ضعف عضلانی برای زانو بوجود آمده باشد. زانوبند مفصل دار دارای یک مفصل قابل تنظیم است که با تغییر دادن زاویه آن وضعیت حرکت زانو را فیکس می‌کند. زانو بند طبی مفصل دار در شرایط خاص مورد استفاده قرار می گیرد و باید با تجویز پزشک مورد استفاده قرار گیرد. زانوبند مفصل دار نئوپرن یکی از نمونه های مطلوب این ساپورت است.

قیمت زانو بند مفصل دار به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت زانو بند مفصل دار به عواملی مانند برند، جنس، کیفیت، نوع مفصل، سایز و عملکرد زانو بند بستگی دارد. البته، قیمت زانوبند مفصل دار ممکن است در فروشگاه‌های مختلف یا با تخفیف‌های موقت تغییر کند. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید زانو بند مفصل دار، با توجه به نیاز و بودجه خود، نمونه مطلوب خود را مقایسه و انتخاب کنید.

زانوبند مفصل دار نئوپرن یهتر است یا نمونه های دیگر؟

می توان گفت زانوبند مفصل دار نئوپرن در مقایسه با جنس دیگر این نمونه ساپورت، کیفیت بالاتری دارد ولی بسته به استفاده ممکن است مشکلاتی نیز داشته باشد. برخی از مزایای آن عبارتند از: سبک و راحت بودن قابل شستشو و ضد حساسیت بودن حفاظت و حمایت از لیگامان، تاندون ها، منیسک و استخوان کشکک مناسب بودن برای درمان آرتروز، التهابات، صدمات و جراحات زانو برخی از معایب آن عبارتند از: گرم شدن زانو در هوای گرم عدم تهویه مناسب پوست در هوای گرم نامناسب برای فعالیت های شدید و سرعتی