فیلتر بر اساس برند:
فیلتر براساس قیمت:

فشارسنج دیجیتال بازویی

دستگاه فشارسنج بازویی دیجیتال یکی از محبوب ترین و متداولترین انواع دستگاه فشارسنج است که برای اندازه‌گیری فشار خون و ضربان قلب به صورت بازویی استفاده می‌شود. بخش اصلی دستگاه‌ فشار سنج دیجیتال بازویی از یک صفحه نمایش دیجیتال، پمپ باد، سنسور تشخیص ضربان و حافظه تشکیل شده است و کاف یا همان بازوبند نیز از طریق شلنگ به دستگاه متصل می شود.

دستگاه فشارسنج بازویی دیجیتال برای سهولت بیشتر در استفاده ساخته شده، به طوری که افراد کم تجربه، کهنسال و افرادی که مهارت کافی برای استفاده از فشارسنج های منووال یا همان عقربه ای یا جیوه ای را ندارند، به سادگی و با فشار دادن تنها یک دکمه می توانند فشارخون خود را اندازه گیری کنند.

دستگاه فشارسنج بازویی دیجیتال

انواع فشارسنج بازویی دیجیتال

در بازار ایران انواع مختلفی از فشارسنج بازویی دیجیتال موجود است. برخی از محبوب ترین برندها عبارتند از:

برندهای مختلف فشارسنج های بازویی متفاوتی دارند که با توجه به وضعیت خود می توانید خرید کنید به عنوان مثال فشارسنج های بازویی کارایی از نظر تعداد کاربر برای ذخیره کاربرهای مختلف، سخنگو بودن، طراحی صفحه نمایش بزرگ یا دارای دکمه های بزرگ برای کاربران سالمند، دارای کاف فنری یا کاف سایز بزرگ برای افرادی که قطر بازوهای بزرگ دارند و … ، در بازار موجود هستند.

نحوه عملکرد دستگاه فشارخون دیجیتال بازویی

کاف (بازوبند) دستگاه فشارسنج بازویی دیجیتال را بر روی بازو بسته می شود و پس از شروع فرایند، نمایشگر دیجیتال دستگاه، مقادیر فشار خون و ضربان قلب را نشان می‌دهد. دستگاه فشارسنج دیجیتال بازویی با استفاده از یک پمپ هوا، فشار هوا در کاف را افزایش می‌دهد تا جريان خون در عروق بازو متوقف شود. سپس، فشار هوا را به تدريج كم مي‌كند تا جريان خون دوباره شروع شود. در این حالت، دستگاه با استفاده از چگالي صدای عروق، فشار خون سيستوليك (حد بالای فشار) و دياستوليك (حد پائین فشار) را اندازه‌گيري مي‌كند و ضربان قلب را نیز ثبت می‌کند. بسته به نوع دستگاه، اطلاعات مربوط به اندازه گیری فشار در دستگاه ثبت و ذخیره می شود تا برای ارایه به پزشک و یا مرور نتایج قبلی قابل دسترسی باشد.

دستگاه فشارسنج بازویی دیجیتال

نحوه صحیح اندازه گیری فشار خون توسط فشارسنج بازویی دیجیتال

برای استفاده از دستگاه فشار خون دیجیتال بازویی کافی است کاف دستگاه را به بازوی خود ببندید به صورتی که فاصله آن تا آرنج دو بند انگشت باشد. کاف فشارسنج دیجیتال بازویی را به صورتی که نه خیلی محکم که شریان را ببندد و نه آنقدر ضعیف که روی دست شل باشد و حرکت کند، ثابت کنید. بازوی خود را روی سطحی بالاتر از زمین بگذارید و کاملا باز نگه دارید. همچنین دستگاه فشارسنج دیجیتال بازویی باید نسبت به بازوی شما در سطح کمی بالاتر باشد. حال دکمه ی استارت را فشار دهید. دستگاه فشارخون دیجیتال بازویی شروع به پمپ هوا داخل کاف می کند تا زمانی که شریان شما کاملا بسته شود و خون از آن عبور نکند. سپس دستگاه هوای داخل کاف را خالی می کند و سنسور، زمان شروع ضربان شریان (فشارخون سیستولیک) و تا زمانی که رگ ضربان نداشته باشد و به حالت عادی خود بازگردد (فشار دیاستولیک) اندازی گیری می کند و در صفحه نمایش، همراه با ضربان قلب شما نشان می دهد.

نکات کاربردی در استفاده از فشار سنج دیجیتال بازویی

برای اینکه دستگاه دقیق تر فشارخون شما را اندازه گیری کند و نتایج تا حد امکان به واقعیت نزدیک تر باشد، بهتر است نکات زیر را در هنگام اندازه گیری فشار رعایت کنید:

1) حداقل نیم ساعت قبل از استفاده از دستگاه فشارسنج دیجیتال بازویی از مصرف سیگار، قهوه، چایی و هرگونه خوراکی خودداری کنید.

2) قبل از اندازه گیری، حتما به خوبی استراحت کنید. حداقل ۵ دقیقه قبل از اندازه گیری باید استراحت کافی داشته باشید و از فعالیت های شدید خودداری کنید.

3) قبل از اندازه گیری، باید دستگاه فشارخون دیجیتال بازویی را با دقت کالیبره کنید. اگر دستگاه شما دارای دکمه کالیبراسیون است، بهتر است قبل از هر بار استفاده از آن، یک بار دستگاه را کالیبره کنید.

4) قبل از بستن کاف فشارسنج دیجیتال بازویی، حتما باید مطمئن شوید که پوست دستتان خشک است و هیچ عاملی مانند عرق، روغن و غیره روی آن وجود ندارد.

5) حتما در هنگام گرفتن فشار با دستگاه فشارسنج دیجیتال بازویی، بدن شما در حالت طبیعی خودش و ریلکس باشد و استرس یا هر گونه فشاری از بدن شما خارج شده باشد.

باید اطمینان حاصل کنید که کاف فشارسنج بازویی دیجیتالی به درستی روی بازو قرار گرفته باشد و نباید خیلی بالا یا پایین و یا خیلی محکم یا شل بسته شده باشد.

6) باید برای حصول نتایج دقیق، حداقل سه بار اندازه گیری را تکرار کنید و میانگین آن ها را برای به دست آوردن نتیجه نهایی استفاده کنید.

7) برای اندازه گیری مجدد فشارخون، بین اندازه گیری فاصله زمانی ایجاد کنید و پست سر هم فشار را اندازه گیری نکنید.

8) اگر دچار مشکلات قلبی یا عروقی هستید، باید با پزشک خود مشورت کنید تا برای شما یک طرح برای اندازه گیری فشارخون که بهترین و مناسب ترین شخص شما باشد، مشخص کند.

قیمت فشارسنج دیجیتال بازویی

برای خرید دستگاه فشارسنج دیجیتال بازویی باید شرایط بیمار و شخصی که قرار است از دستگاه استفاده کند در نظر بگیرید. قیمت انواع فشار سنج دیجیتال بازویی با مزایا و ویژگی های مختلفی که دارد می تواند از بودجه در نظر گرفته شما فراتر رود. بنابراین بهتر است ابتدا هدف خود در استفاده از دستگاه فشارسنج بازویی را در نظر داشته باشید و با بودجه خود هماهنگ کنید. قیمت دستگاه فشارسنج دیجیتال بازویی می تواند به عوامل زیر بستگی داشته باشد:

1) حافظه دستگاه فشارسنج بازویی دیجیتال برای ذخیره اطلاعات و تعداد افرادی که به صورت همزمان می توانند از دستگاه استفاده کنند و اطلاعات خود را جداگانه ذخیره کنند.

2) برخی دستگاه های فشارسنج دیجیتال بازویی سخنگو هستند تا افرادی که نابینا هستند و یا افراد مسنی که بینایی آن ها ضعیف شده اند به سادگی بتوانند از دستگاه استفاده کنند.

3) دقت عمل و عمر دستگاه فشارسنج بازویی دیجیتالی در مدل های مختلف می تواند متفاوت باشد. فشارسنج دیجیتال بازویی که برای مصارف خانگی و اندازه گیری فشار به تعداد کم در روز طراحی شده، ودستگاه فشارسنج دیجیتال بازویی که برای استفاده در مراکز درمانی و مطب ها طراحی شده اند دقت و عملکر متفاوتی دارند و به نسبت هزینه تمام شده نیز متفاوت از یکدیگر است.

4) فشارسنج دیجیتال بازویی همراه با آداپتور می تواند هزینه بیشتری تحمیل کند ولی استفاده ساده تری در خانه را همراه داشته باشد.

5) اندازه و سایز کاف نیز در فشارسنج دیجیتال بازویی مهم است. اگر بازوی بیمار یا شخصی که از دستگاه استفاده می کند از سایز نرم بزرگتر یا کوچکتر باشد، نیاز است به اندازه کاف موجود در دستگاه توجه شود.

6) ویزگی دیگری که در برخی از دستگاه های فشارسنج دیجیتال بازویی موجود است، نمایشگر آریتمی یا نامنظمی ضربان قلب است که در کنار نشانگر تعداد ضربان قلب به نمایش در می آید. خرید این دستگاه با این ویژگی می تواند برای بیمارانی که احتمال وقوع این عارضه در آنها بیشتر است، بسیار کمک کننده باشد.

7) برخی دستگاه های فشارسنج دیجیتال بازویی قابلیت کالیبراسون دارند. این ویژگی می تواند در اندازه گیری دقیق تر فشارخون موثر باشد.

دستگاه فشارسنج بازویی دیجیتال

خرید فشار سنج دیجیتال بازویی

در نهایت در هنگام خرید دستگاه فشارسنج دیجیتال بازویی بودجه خود را مشخص کنید و بهترین دستگاه با ویژگی که مدنظر دارید انتخاب و خریداری کنید. با توجه به تنوع کالایی در بازار به شما پیشنهاد میکنیم در زمان خرید دستگاه فشارسنج دیجیتال بازویی حتما با مشاورین متخصص ما در تماس باشید تا ایشان بر اساس وضعیت و بودجه شما بهترین پیشنهاد برای خرید دستگاه فشار سنج دیجیتال بازویی را بدهند.

دستگاه فشارسنج بازویی دیجیتال