فیلتر بر اساس برند:
فیلتر براساس قیمت:

کاف فشار سنج عقربه ای

یکی از بخش های فشارسنج عقربه ای که بیشتر قطعات دیگر نیاز به مراقبت و نگهداری دارد و ممکن است بعد از مدت زمانی نیاز به تعویض داشته باشد، کاف فشارسنج عقربه ای است. این قطعه از دستگاه به دلیل استهلاک بالا در پر و خالی شدن از هوا، بیشتر از دیگر قطعات تحت فشار است و به دلیل جنس آن که از پلاستیک است، ممکن است بعد از مدت زمانی سوراخ و یا پاره شود و نیاز به جایگزنی دارد.

کاف فشارسنج عقربه ای

کاف فشار سنج عقربه ای برای بست شریان و شروع اندازه گیری فشار خون در داخل بازوبند مورد استفاده قرار می گیرد. پمپ هوا یا همان پووار و مانومتر از طرف دیگر به آن متصل می شود و با پر شدن باعث بستن شریان و با خالی شدن باعث باز شدن شریان می شود و از این طریق می توان فشار بالا و پایین بیمار را اندازه گیری کرد. انواع کاف فشار سنج عقربه ای در دونوع دو شلنگ و تک شلنگ موجود است و قیمت کاف فشارسنج عقربه ای بسته به این موضوع و کیفیت آن می تواند متفاوت باشد.

در نتیجه کاف فشارسنج دستی یکی از پرمصرف ترین قطعات این دستگاه است و حتی خرید و داشتن کاف یدکی فشارسنج عقربه ای می تواند در آینده کارایی داشته باشد. در ادامه بیشتر به انواع آن، قیمت و نحوه و شرایط خرید آن خواهیم پرداخت.

انواع کاف فشارسنج عقربه ای

کاف فشار سنج عقربه ای به صورت معمول در دو نوع تک شلنگ و دو شلنگ موجود است و سایز استانداردی دارد. منتحی کیفیت تولید کاف فشار سنج عقربه ای می تواند متفاوت باشد. قیمت کاف فشار سنج عقربه ای بسته به تک یا دو شلنگ بودن ان کمی متفاوت است ولی کیفیت آن می تواند روی قیمت تاثیر بیشتری داشته باشد.

قیمت کاف فشارسنج عقربه ای

همانطور که گفته شد قیمت کاف فشارسنج عقربه ای بسته به نوع آن و کیفیت متفاوت است. هرچقدر کیفیت تولیدی بالاتر باشد، کاف فشار سنج عقربه ای مدت زمان بیشتری کار خواهد کرد و در مقابل فشار وارده در هنگام پر و خالی شدن مقاوم تر خواهد بود. پس در هنگام خرید کاف فشار سنج عقربه ای یا کاف یدکی فشارسنج عقربه ای به این موضوع دقت داشته باشید و بهترین انتخاب را برای خرید داشته باشید.

کاف فشارسنج عقربه ای

خرید کاف فشار سنج عقربه ای

برای خرید کاف فشارسنج عقربه ای می توانید با مراجعه به مراکز معتبر فروش کالای پزشکی اقدام به تهیه آن کنید و یا به صورت آنلاین اقدام به خرید کنید. البته ابتدا از دو شلنگ یا تک شلنگ بودن کاف دستگاه خود مطمئن شوید و سپس با مطمئن بودن از قیمت کاف فشار سنج عقربه ای فروشگاهی که قصد خرید از آن دارید، اقدام به خرید مستقیم یا آنلاین محصول کنید.

بررسی نظرات کرابران در هنگام خرید انلاین نیز می تواند در انتخاب هرچه بهتر شما کمک کند و شما را در خرید یک کاف فشارسنج عقرب های با کیفیت مطلوب یاری دهد.

در خرید کاف عقربه‌ای (مکانومتری)، نکات زیر را در نظر بگیرید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید:

1. دقت اندازه‌گیری: این دستگاه‌ها عمدتاً بر اساس سیستم مکانیکی و عقربه‌های خود برای نمایش فشار خون استفاده می‌کنند. حتماً به دقت اندازه‌گیری آنها توجه کنید و اطمینان حاصل کنید که دستگاه دقیق و قابل اعتماد است.

2. منشأ انرژی: بررسی کنید که این نوع فشارسنج با باتری کار می‌کند یا نه. اگر با باتری کار می‌کند، اطمینان حاصل کنید که باتری‌های جایگزین به راحتی در دسترس هستند و عمر باتری مناسبی دارند.

3. خوانایی عقربه‌ها: باید اطمینان حاصل کنید که عقربه‌های فشارسنج به صورت واضح و خوانا هستند. نمایشگر بزرگ و شفافیت مناسب به خوانایی کمک می‌کند.

4. سایز و قابلیت حمل: اندازه و وزن دستگاه در مورد حمل آسان بسیار مهم است. از گزینه‌ای که مناسبی راحتی شما در حمل و استفاده داشته باشد، انتخاب کنید.

کاف فشارسنج عقربه ای

5. مواد ساخت و کیفیت ساخت: به کیفیت ساخت و مواد استفاده شده در دستگاه توجه کنید. دستگاه باید محکم و دارای طول عمر مناسبی باشد.

6. قابلیت تنظیم و اندازه‌گیری: برخی از مدل‌ها امکان تنظیم عقربه‌ها به جهت شروع از مقداری خاص فشار را دارند. همچنین، برخی مدل‌ها می‌توانند فشار سیستولیک و دیاستولیک را به صورت جداگانه نشان دهند.

7. سهولت استفاده: به دستگاهی اولویت دهید که ساده در استفاده باشد و نیازی به توانمندی‌های ویژه برای تنظیم و استفاده نداشته باشد.

8. قابلیت تعویض منشأ هوا: در برخی مدل‌ها، منشأ هوا (منشأ زئوانیومتر) قابل تعویض است که می‌تواند به دقت اندازه‌گیری کمک کند.

9. تاییدیه پزشکی: همانند دستگاه‌های دیگر، بهتر است دستگاهی را انتخاب کنید که تاییدیه پزشکی دارد و با استانداردهای معتبر تطابق دارد.

10. برند معتبر: از برندهای معتبر و معروف در زمینه تولید دستگاه‌های پزشکی خرید کنید تا اطمینان حاصل شود که دستگاه دقیق و کیفیت بالایی دارد.

با توجه به این نکات، می‌توانید کاف یدکی عقربه‌ای مناسبی را برای خرید انتخاب کنید.

سوالات متداول

قیمت کاف فشار سنج عقربه ای به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت کاف فشارسنج عقربه ای به کیفیت تولید آن و تک شلنگ یا دوشلنگ بودن ان بستگی دارد.

خرید کاف یدکی فشارسنج عقربه ای لازم است؟

کاف فشارسنج عقربه ای یکی از قطعاتی است که پس از استفاده از دستگاه در بلند مدت نیاز به تعویض دارد. اگر کاف شما سوراخ شده باشد و یا هوا از آن نشت کند، اندازه گیری فشار شما با خطا همراه خواهد بود. لذا خرید و همراه داشتن کاف یدکی فشارسنج عقربه ای می تواند از این نظر مفید باشد.