بهترین دستگاه تست قند خون

بهترین دستگاه تست قند خون، گلوکومتر یکی از تجهیزات پزشکی خانگی است که برای اندازه‌گیری میزان گلوکز یا همان قند خون استفاده می‌شود و به افراد مبتلا به دیابت کمک می‌کند تا سطح قند خون خود را در محدوده کنترل شده نگه دارند. استفاده از آن می‌تواند در کاهش عوارض ناشی از بالا یا پایین بودن قند خون کمک کند.
بهترین دستگاه تست قند خون

بهترین دستگاه تست قند خون یا گلوکومتر، که یکی از انواع دستگاه های پزشکی مراقبت خانگی است برای اندازه‌گیری میزان گلوکز یا همان قند خون اشخاص استفاده می‌شود و به افراد و بیماران مبتلا به دیابت کمک می‌کند تا سطح قند خون خود را در محدوده ایمن و کنترل شده نگه دارند. استفاده از Blood sugar test machine می‌تواند در کاهش عوارض ناشی از بالا یا پایین بودن قند خون و به بهبود کیفیت زندگی افراد و بیماران کمک کند.

بهترین برند های دستگاه تست قند خون

بنابراین استفاده و تهیه بهترین دستگاه تست قند خون که در بلند مدت مورد استفاده شخص یا خانواده قرار بگیرد، یک امر ضروری و مهم تلقی می شود که در ادامه این مقاله قصد داریم در خصوص شرایط بهترین دستگاه قند خون، بهترین  Blood sugar test machine، بهترین دستگاه تست گلوکوز خارجی و ایرانی و لیست محبوب ترین و بهترین تست گلوکومتر در ایران بپردازیم. بهترین برندهای گلوکومتر عبارتند از : آکیو چک،گلوکو کارد،گلوکو داکتر،ایزی گلوکو ،زیکلاس مد

مشخصات و فاکتورهای مهم  دستگاه تست قند خون چیست

 • کیفیت و دقت بالا
 • قیمت مناسب
 • سهولت در استفاده
 • نیاز به میزان خون کم و سرعت عمل بالا

 

دستگاه تست قند خون

چطور بهترین دستگاه تست قند خون را انتخاب کنیم؟

دستگاه تست قند خون یک وسیله الکترونیکی پزشکی است که با استفاده از یک نوار تست و یک قطره خون، سطح قند خون شما را در چند ثانیه نشان می‌دهد و کمک می‌کند تا سطح قند خون خود را در طول روز و شب پایش کرده و در صورت نیاز، تغذیه، فعالیت بدنی و برنامه دارویی خود یا بیمارتان را تغییر دهید. برای این کار، نیاز است ابتدا یک گلوکومتر مطمئن، ساده و سریع انتخاب کنید.

برای انتخاب بهترین گلوکومتر، باید به چند فاکتور توجه کنید:

 • کیفیت و دقت: بهترین دستگاه قند خون باید نتایج صحیح و قابل اعتماد را به شما نشان دهد. برای این منظور، مطمئن ترین روش انتخاب و خریداری بهترین مارک دستگاه تست قند خون موجود در بازار است. البته برای اطمینان از عملکرد دقیق دستگاه، می توانید نتایج حاصله از دستگاه را با نتایج و استانداردهای آزمایشگاهی مقایسه کرده و در صورت لزوم، دستگاه را با توجه به این نتایج کالیبره کنید. بعضی از دستگاه‌ های تست قند خون همچنین قابلیت اندازه‌ گیری هموگلوبین گلیکوزیله (HbA1c) را دارند که نشان دهنده میانگین قند خون شما در چند ماه گذشته است. این قابلیت می‌تواند به شما کمک کند که برنامه درمانی خود را بهتر ارزیابی کنید.
 • قیمت: حتی در انتخاب بهترین دستگاه تست قند خون در بازار هم تعیین بودجه در بلند مدت اهمیت پیدا می کند. قیمت بهترین دستگاه قند خون هم معمولاً بسته به مارک، مدل، کیفیت، قابلیت‌ ها و لوازم جانبی آن متفاوت است و بعضی از بهترین دستگاه‌ های تست قند خون هم ارزان‌ تر از برندهای دیگر موجود در بازار هستند، اما نوار تست آن‌ ها گران‌ تر از نوار دیگر برندهاست. پس بهتر این است که قبل از خرید به هزینه کل دستگاه و نوار تست آن در طولانی مدت توجه کنید و با توجه به نیاز و تعداد تست‌ های خود، یک دستگاه مناسب با شرایط خود را انتخاب کنید.
 • سهولت در استفاده: بهترین دستگاه تست قند خون هم باید برای استفاده شما یا اعضای خانواده راحت و ساده باشد وتنها با استفاده از چند دکمه و گام ساده، بتوانید سطح قند خون خود را بسنجید. بعضی از انواع بهترین دستگاه‌ قند خون دارای صفحه نمایش رنگی، صفحه لمسی، صدای راهنما، نور پس زمینه، حافظه ذخیره سازی، اتصال بلوتوث و غیره هستند که می‌توانند استفاده از آن‌ و بررسی نتایج آن را راحت‌ تر و کاربردی تر کنند. پس برای انتخاب بهترین مارک دستگاه تست قند خون بهتر است ابتدا ویژگی های دستگاه را کاملا بررسی کنید و بسته به نیاز و اهمیت ویژگی های دستگاه در بررسی نتایج تست، مطلوب ترین و بهترین گلوکومتر را برای خود انتخاب کنید.
 • سرعت و حجم خون: بهترین Blood sugar test machine باید حجم خون کم برای اندازه گیری نیاز داشته باشد و نتایج را سریع نشان دهد. شما نباید منتظر بمانید که دستگاه نتایج را نشان دهد و نباید خوب زیادی را برای تست استفاده کنید. حجم خون کم مورد نیاز و سرعت در نشان دادن نتایج تست، در بلند مدت و تکرار تست در روز اهمیت زیادی پیدا می کند و عدم توجه به این موارد در بلند مدت می تواند آزار دهنده باشد. پس نادیده گرفتن این ویژگی در انتخاب بهترین دستگاه قند خون با شرایطی که توضیح داده شد، می تواند در آینده اهمیت پیدا کند و باعث خرید برند دیگر شود و هزینه بیشتری در خرید این دستگاه متحمل شوید.

 

دستگاه تست قند خون

 

لیست بهترین مارک دستگاه تست قند خون

با توجه به فاکتور هایی که در بالا اشاره کردیم، لیستی از انواع بهترین مارک دستگاه‌ تست قند خون با شرایط مختلف را ارائه می کنیم تا در انتخاب بهترین دستگاه قند خون برای خود دست بازتری داشته باشید و تجربه مناسب تری در انتخاب بهترین مارک دستگاه تست قند خون تجربه کنید. لازم به ذکر است که این لیست ممکن است تمامی برندهای برجسته موجود در بازار را در برنداشته باشد، ولی می‌توانید با تحقیق بیشتر، دستگاه‌ های بیشتری نیز پیدا کنید. در نهایت این لیست از بهترین گلوکومتر قند خون در بازار یک شروع خوب برای پیدا کردن بهترین دستگاه تست خون خانگی برای شما باشد و در انتخاب مطلوب ترین گزینه به شما کمک کند.

بهترین دستگاه تست خون خانگی

آکیو چک : AccuCheck یا همان آکیو چک یک برند آلمانی است که یکی از بهترین گلوکومتر را با سادگی و سرعت عالی در کارکرد و در بازار ایران عرضه کرده است. دستگاه‌ تست قند اکیوچک با نیاز به ۱.۵ میکرو لیتر خون، زمان کارکرد ۵ ثانیه ‌ای اندازه‌ گیری، حافظه ۵۰۰ نمونه و صفحه نمایش با  LCD وضوح بالا، از جمله پرطرفدارترین و بهترین دستگاه‌ های تست قند خون موجود در بازار ایران است که قابلیت اتصال به کامپیوتر و نرم افزار هوشمند این برند را نیز برای تحلیل بهتر نتایج دارد.

گلوکو داکتر: GlucoDr یک برند کره‌ای است که یکی دیگر از بهترین مارک دستگاه‌ تست قند خون با دقت بالا و قیمت مناسب را در بازار ایران عرضه کرده است دستگاه های تست قند خون با ویژگی هایی نظیر نمایشگر LCD با نور پس زمینه مناسب، حافظه ۵۰۰ نمونه با نمایش تاریخ و ساعت، نمایش میانگین نتایج در ۱، ۷، ۱۴، ۳۰ و ۹۰ روز، قابلیت اتصال به کامپیوتر و تلفن همراه، نیاز به ۰.۵ میکرولیتر خون، زمان اندازه‌گیری ۵ ثانیه، بدون نیاز به کد دهی و قابلیت خون‌گیری از سایر نقاط بدن (AST)را نیز دارد.

بهترین دستگاه تست قند خون

ایزی گلوکو: دستگاه تست قند خون EasyGluco یک برند کره‌ای است که یکی دیگر از انواع بهترین دستگاه‌ گلوکومتر قند خون موجود در بازار را با دقت بالا و قیمت مناسب عرضه کرده است و از ویژگی های محصولات این برند، نمایشگر LCD با نور پس زمینه خوب، حافظه ۳۶۵ نمونه با نمایش تاریخ و ساعت، نمایش میانگین نتایج در ۱، ۷، ۱۴، ۳۰ و ۹۰ روز، قابلیت تعیین شناسه شخصی و حالت انجام تست، نیاز به ۱.۵ میکرولیتر خون، زمان اندازه‌گیری ۹ ثانیه، بدون نیاز به کد دهی و قابلیت خون‌گیری از سایر نقاط بدن (AST)است.

زیکلاس مد: دستگاه تست قند خون Zyklusmed نیز یکی دیگر از برندهای آلمانی شناخته شده و معتبر از نمونه بهترین مارک دستگاه تست قند خون خانگی موجود در بازار است که برای سنجش قند خون مورد استقبال قرار گرفته و این دستگاه دارای نمایشگر دیجیتال، حافظه داخلی، هشدار خودکار و قابلیت نمایش میانگین نتایج است. این دستگاه با حداقل میزان خون (۰.۵ میکرولیتر) و در زمان کم (۵ ثانیه) قند خون را اندازه‌گیری می‌کند و توسط شرکت زیکلاس مد در تایوان تولید شده و در ایران نیز نمایندگی مستقیم فروش دارد.

برندهای متنوع زیادی در بازار ایران برای خرید بهترین دستگاه تست قند خون موجود است که چند نمونه را برای آشنایی بیشتر به شما معرفی کردیم و در ادامه به معرفی لیست بهترین دستگاه تست قند خون ایرانی و خارجی و برند آن ها نیز خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید و اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید تا بهترین انتخاب را برای خرید داشته باشید.

 

دستگاه تست قند خون

بهترین دستگاه تست قند خون خارجی

برای انتخاب بهترین گلوکومتر خارجی گزینه های بین المللی زیادی موجود است ولی یک لیست از بهترین گلوکومتر خارجی موجود در بازار ایران عبارتند از:

Glucocard 01 Mini

دستگاه تست قند خون آرکری مدل 01، یکی از بهترین دستگاه تست قند خون ژاپنی و دستگاهی کوچک و سبک است که برای سنجش میزان قند خون از آنزیم گلوکز اکسیداز استفاده می‌کند و همچنین بهترین دستگاه قند خون برای کودکان است که سوزن نازک دارد و قطره خون کمتری نسبت به دیگر انواع دستگاه تست خون نیاز دارد.

دستگاه تست قند خون گلوکو کارد 01 مینی

ویژگی ها

OMRON-HGM-112

یکی دیگر از انواع  دستگاه تست قند خون ژاپنی از برند امرن موجود در بازار ایران است که ویژگی های مناسبی برای استفاده کاربران خود دارد.

دستگاه تست قند خون امرون HGM-112

ویژگی ها

accu-check performa

دستگاه تست قند خون اکیو چک پرفورما یکی از بهترین گلوکومتر در ایران و برند آلمانی accu-check است که برای اندازه‌گیری قند خون در خانه طراحی شده است. این دستگاه با دقت بالا و ویژگی های برجسته ای که دارد برای اندازه گیری قند خون در مراقبت خانگی استفاده مناسبی دارد.

دستگاه تست قند خون اکیو چک پرفورما

ویژگی ها

accu-check Active

دستگاه تست قند خون اکیو چک مدل Active یکی دیگر از محبوب ترین و بهترین دستگاه تست قند خون در ایران از محصولات برند آلمانی accu-check است که به شما امکان اندازه‌گیری قند خون خود در خانه را می‌دهد.

دستگاه تست قند خون اکیو چک اکتیو

ویژگی ها

Zyklusmed- TD 4267

دستگاه تست قند خون زیکلاس مد یکی دیگر از گلوکومتر خوب موجود در بازار است که با استفاده از نوار تست و قطره خون از انگشت، میزان قند خون را اندازه‌گیری می‌کند. کیفیت دستگاه این محصول بالا بوده و نمایندگی این برند دستگاه را به صورت مادام لاعمر گارانتی کرده است. ویژگی‌های این دستگاه عبارتند از:

دستگاه تست قند خون زیکلاس مد

ویژگی ها

GL42-Beurer

یکی از بهترین گلوکومتر بیورر آلمانی مدل GL42 است که یک دستگاه ساده و سریع برای اندازه گیری قند خون است.

دستگاه تست قند خون GL42-Beurer

ویژگی ها

دستگاه تست قند خون ایرانی

AGM01-AVAN

بهترین گلوکومتر ایرانی با برند آوان که با استفاده از نوار تست و یک قطره خون از انگشت، میزان قند خون را اندازه‌گیری می‌کند.

دستگاه تست قند خون آوان مدل AGM01

ویژگی ها

SMM100-DIABAN 

بهترین گلوکومتر ایرانی با برند دیابان که با استفاده از تکنولوژی کره جنوبی تولید و به بازار عرضه شده است.

ویژگی ها

لیست دستگاه گلوکومتر

On call Plus  : دستگاه تست قند خون آنکال پلاس یکی دیگر از بهترین Blood sugar test machine و قابل حمل است که با استفاده از نوار تست و یک قطره خون از انگشت، میزان قند خون را اندازه‌گیری می‌کند. ویژگی‌های این دستگاه عبارتند از:

 • زمان پاسخگویی به تست ۱۰ ثانیه
 • حداقل خون مورد نیاز ۱ میکرو لیتر
 • محدوده اندازه‌گیری ۲۰ تا ۶۰۰ میلی‌گرم بر دسی‌لیتر
 • حافظه داخلی برای ذخیره ۳۰۰ تست
 • قابلیت محاسبه میانگین نتایج در بازه‌های ۷، ۱۴ و ۳۰ روز
 • قابلیت اتصال به کامپیوتر و انتقال داده
 • قابلیت کدگذاری خودکار با ریزپردازنده
 • سیستم کنترل حجم خون و عدم نمایش نتایج نادرست

EasyGluco-Infopia : دستگاه تست قند خون کره ای ایزی گلوکو یکی از پرفروش ترین و بهترین دستگاه قند خون موجود در بازار است که با قیمت مناسب و کیفیت مناسب، برای اندازه گیری سطح قند خون در خانه یا در کلینیک استفاده می شود. این دستگاه از فناوری الکتروشیمیایی برای اندازه گیری سطح قند خون استفاده می کند.

ویژگی ها:

 • زمان پاسخگویی به تست 5 ثانیه
 • حداقل خون مورد نیاز 0.5 میکرو لیتر
 • حافظه داخلی برای ذخیره ۳۰۰ تست
 • صفحه نمایش بزرگ
 • قابلیت محاسبه میانگین نتایج در بازه‌های ۷، ۱۴ و ۳۰ روز
 • قابلیت اتصال به کامپیوتر و انتقال داده

Emperor BGM-601: دستگاه تست قند خون امپرور یکی دیگر از انواع دستگاه تشخیصی تست قند خون است که برای اندازه گیری سطح قند خون در خانه یا در کلینیک استفاده می شود.

ویژگی ها:

 • زمان پاسخگویی به تست 8 ثانیه
 • حداقل خون مورد نیاز 0.6 میکرو لیتر
 • حافظه داخلی برای ذخیره ۳۰۰ تست
 • صفحه نمایش بزرگ
 • کاربرپسند
 • قابلیت اتصال به کامپیوتر و انتقال داده

برای اندازه گیری و انجام تست قند خون انتخاب بهترین Blood sugar test machine و با ویژگی هایی که متناسب با کارکرد شما از دستگاه در روز باشد ضروری است و اهمیت بالایی دارد. دستگاهی که کیفیت و دقت بالا، قیمت مناسب، سهولت در استفاده و نیاز به میزان خون کم و سرعت عمل بالا در نمایش نتایج تست داشته باشد. برندها و تولیدات متنوعی از بهترین و دقیق ترین مارک دستگاه تست قند خون خانگی در بازار موجود است و برای انتخاب بهترین تست گلوکومتر بازار مطلوب با ویژگی ها و کارکرد مدنظرتان، بهترین راه این است که ویژگی های دستگاه های مختلف را بر اساس نیاز خود بررسی کرده و سپس با بررسی قیمت، بهترین نوع دستگاه تست قند خون را برای خود انتخاب کنید.

دستگاه تست قند خون

در نهایت در جواب این سوال که بهترین گلوکومتر چیست و بهترین دستگاه تست قد خون چه مارکی است، نمی توان یک نمونه محصول را مشخصا معرفی کرد ولی با مقایسه برندها و لیست بهترین گلوکومتر که برای شما در این مقاله قرار دادیم، می توانید بهترین و ارزان ترین دستگاه تست قند خون را براساس بهترین برند های دستگاه تست قند خون معرفی شده انتخاب کنید.

در فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی بارلیدا می توانید انواع محصولات مرتبط با دیابت از جمله دستگاه تست قند خون، سرسوزن قلم انسولین، سرنگ انسولین، لانست (سوزن دستگاه تست قند خون ) و نوار تست قند خون را خرید کنید.

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید:
4/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *