بهترین تب سنج دیجیتالی

برای انتخاب بهترین تبسنج دیجیتال بهتر است اطلاعاتی در مورد انواع آن ها و نحوه عملکرد و مزایا و معایب مدل های مختلف داشته باشیم در ادامه انواع مدل های مختلف تبسنج را بصورت دقیق بررسی کرده ایم و در نهایت بصورت خلاصه در جدول مقاسه انواع تبسنج بیان کرده ایم:
بهترین تب سنج دیجیتالی

معرفی بهترین تب سنج دیجیتالی، یک کالای پزشکی که در فرایند تشخیص و درمان سرماخوردگی بسیار موثر و کارآمد است! روش سنجش تب سنج دیجیتال بستگی به نوع و مدل دستگاه دارد. اما می توان گفت که انواع روش های سنجش تب سنج دیجیتال عبارتند از:

 • تب سنج دهانی یا اورال: در این روش، تب سنج دیجیتال را داخل دهان و زیر زبان قرار می دهید و دهان را تا زمانی که صدای هشدار شنیده شود بسته نگه می دارید. سپس تب سنج را از دهان خارج کرده و دمای بدن را بر روی صفحه نمایش می بینید. این روش برای نوجوانان و بزرگسالان مناسب است.
 • مقعدی یا رکتال: در این روش، تب سنج دیجیتال را با استفاده از کرم ژل وارد مقعد می کنید و آن را حدود 2 سانتی متر فرو می برید. سپس تب سنج را آنقدر نگه می دارید تا صدای هشدار شنیده شود. سپس تب سنج را از مقعد خارج کرده و دمای بدن را بر روی صفحه نمایش می بینید. این روش برای نوزادان 3 ماه یا کمتر و همچنین کودکان تا 3 سال مناسب است.
 • زیر بغل: در این روش، تب سنج دیجیتال را زیر بغل قرار می دهید و بازو را به طور کامل پایین فشار می دهید. سپس تب سنج را آنقدر نگه می دارید تا صدای هشدار شنیده شود. سپس تب سنج را از زیر بغل خارج کرده و دمای بدن را بر روی صفحه نمایش می بینید. این روش برای کودکان 3 تا 5 سال مناسب است.
 • پیشانی: در این روش، تب سنج دیجیتال را به پیشانی نزدیک می کنید و با فشار دادن دکمه شروع، حرکت آرام از چشم به چشم انجام می دهید. سپس صدای هشدار شنیده شود. سپس تب سنج را از پیشانی خارج کرده و دمای بدن را بر روی صفحه نمایش می بینید. این روش برای همه گروه های سنی مناسب است.
 • گوش: در این روش، تب سنج دیجیتال را به گوش نزدیک می کنید و با فشار دادن دکمه شروع، پروب تب سنج را به طور عمود در گوش وارد می کنید. سپس صدای هشدار شنیده شود. سپس تب سنج را از گوش خارج کرده و دمای بدن را بر روی صفحه نمایش می بینید. این روش برای کودکان بالای 6 ماه و بزرگسالان مناسب است.

می توان گفت که روش های سنجش دهانی و مقعدی دقیق ترین روش ها هستند، اما نیاز به تمیز کردن و ضد عفونی کردن دقیق تب سنج دارند. روش های سنجش پیشانی و گوش از طرف دیگر، راحت تر و بهداشتی تر هستند، اما ممکن است تحت تاثیر عوامل خارجی مانند عرق، مو، گوشواره و غیره قرار بگیرند. روش سنجش زیر بغل نیز کمترین دقت را دارد و ممکن است نتایج نامطمئنی را نشان دهد.

بهترین تب سنج دیجیتالی

مقایسه تبسنج های دیجیتال

تب سنج‌های دیجیتال دارای چندین نوع است که هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های خاصی هستند. در زیر به برخی از انواع تب سنج‌های دیجیتال و ویژگی‌های آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

تب سنج دیجیتال ساده: این نوع تب سنج‌ها از باتری برای اندازه‌گیری دما استفاده می‌کنند و عمدتاً برای تشخیص دمای بدن در افراد مختلف استفاده می شوند و از طریق دهان، زیر بغل و مقعد قابل استفاده هستند. .

تب سنج دیجیتال گوشی: این نوع تب سنج‌ها از انواع تب سنج لیزری هستند و با استفاده از پرتوی مادون قرمز، دمای بدن را با استفاده از یک سنسور دیجیتالی از طریق گوش اندازه‌گیری می‌کنند. این تب سنج‌ها عمدتاً به دلیل راحتی در استفاده و دقت بالاتر نسبت به تب سنج ساده مورد استفاده قرار می گیرند..

تب سنج دیجیتال پیشانی: این نوع تب سنج‌ها دارای یک سنسور دیجیتالی هستند که بر روی پیشانی قرار داده می‌شود و دمای بدن را با استفاده از پرتوهای مادون قرمز اندازه‌گیری می‌کنند. این نوع تب سنج‌ها دارای دقت بالا و سرعت اندازه‌گیری خوبی هستند.

لازم به ذکر است که هر یک از این نوع تب سنج‌ها دارای ویژگی‌ها و مزایای خاصی هستند. برای انتخاب بهترین تب سنج دیجیتال برای خود، باید به نیازها و مورد استفاده خود توجه کنید.

در عموم موارد، تب سنج دیجیتال پیشانی و گوش دارای دقت مشابهی هستند. با این حال، ممکن است دقت اندازه‌گیری توسط هر نوع تب سنج دیجیتال به دلیل مواردی مانند محل قرارگیری سنسور و شرایط استفاده، کمی متفاوت باشد.

در تب سنج دیجیتال پیشانی، سنسور پرتو مادون قرمز بر روی پیشانی قرار می‌گیرد و دمای بدن را از طریق تشخیص پرتوهای مادون قرمز اندازه‌گیری می‌کند. در تب سنج دیجیتال گوش، سنسور دیجیتال بر روی گوش کاربر قرار می‌گیرد و به وسیله امواج اولتراسونیک دمای بدن را اندازه‌گیری می‌کند.

با توجه به این که محل قرارگیری سنسور در دو نوع تب سنج متفاوت است، ممکن است شرایط استفاده و نیز نحوه قرارگیری دستگاه در هر یک از این دو نوع تب سنج، دقت اندازه‌گیری را تحت تأثیر قرار دهد. به همین دلیل، در برخی موارد، تب سنج دیجیتال پیشانی به دلیل قرارگیری مستقیم بر روی پیشانی، دقت بالاتری نسبت به تب سنج دیجیتال گوش دارد.

بنابراین، در نهایت دقت تب سنج دیجیتال پیشانی و گوش به عوامل متعددی مانند شرایط استفاده، نوع دستگاه و شرایط آن وابسته است و در برخی موارد ممکن است تفاوت داشته باشند.

بهترین تب سنج دیجیتالی

ویژگی های مورد انتطار از تب سنج دیجیتال

در بازار، بسیاری از تب سنج‌های دیجیتالی با کیفیت و دقت بالا وجود دارند. هنگام انتخاب بهترین تب سنج دیجیتالی، مهم است که به چندین عامل توجه کنید:

 • 1- دقت: دقت تب سنج بسیار مهم است. تب سنج‌های با دقت بالا، اطلاعات دقیقی از دمای بدن شما را ارائه می‌دهند.
 • 2- سرعت: سرعت اندازه گیری دما همچنین بسیار مهم است. تب سنج‌هایی که در کمتر از یک دقیقه دمای بدن را اندازه می‌گیرند، بسیار مفید هستند.
 • 3- راحتی استفاده: تب سنج‌هایی که راحت در دستها قرار می‌گیرند و به راحتی قابل استفاده هستند، انتخاب خوبی هستند.
 • 4- صفحه نمایش: صفحه نمایش تب سنج باید واضح و آسان برای خواندن باشد.
 • 5- امکانات: برخی تب سنج‌ها دارای امکانات اضافی مانند ضد آب بودن، ذخیره تاریخچه دما و یا قابلیت اتصال به گوشی هوشمند هستند که می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.

بهترین تب سنج دیجیتالی

مزایا و معایب انواع تب سنج دیجیتال

با توجه به نوع تب سنج دیجیتال، مزایا و معایب مختلفی وجود دارد. در زیر لیستی از مزایا و معایب تب سنج دیجیتال ساده، پیشانی و گوش را برای شما آورده‌ام:

تب سنج دیجیتال ساده:

مزایا:

 • سریع و آسان در استفاده
 • قیمت مناسب
 • دقت بالا در اندازه‌گیری دما

معایب:

 • نیاز به تمیز کردن بعد از هر بار استفاده
 • نیاز به تعویض باتری

تب سنج دیجیتال پیشانی:

مزایا:

 • دقت بالا در اندازه‌گیری دما
 • سرعت بالا در انجام اندازه‌گیری
 • راحتی و سهولت در استفاده

معایب:

 • قیمت بالا تر از دیگر نوع تب سنج‌ها
 • نیاز به تمیز کردن سنسور پرتو مادون قرمز پس از هر بار استفاده

تب سنج دیجیتال گوش:

مزایا:

 • دقت بالا در اندازه‌گیری دما
 • سرعت بالا در انجام اندازه‌گیری
 • راحتی و سهولت در استفاده

معایب:

 • قیمت بالا تر از دیگر نوع تب سنج‌ها
 • نیاز به تمیز کردن سنسور پس از هر بار استفاده
 • نیاز به استفاده درست و دقیق از سمت کاربر

باید توجه داشت که این مزایا و معایب تب سنج‌ها نمی‌تواند به صورت کلی برای همه تب سنج‌های هر نوع صدق کند و باید برای هر مدل به صورت جداگانه بررسی شود. همچنین برای انتخاب بهترین تب سنج دیجیتال برای خود، باید به نیازها و مورد استفاده خود توجه کنید.

بهترین تب سنج دیجیتالی

بهترین مدل های تب سنج دیجیتال

انواع بهترین مدل های تب سنج دیجیتال موجود در بازار عبارتند از:

 • تب سنج دیجیتال امرن Eco Temp Basic: یک تب سنج دیجیتال خارجی با دقت 0.1 درجه، قابلیت خاموشی خودکار، اندازه گیری با مقیاس های فارنهایت و سانتی گراد و سه روش سنجش دهان، زیر بغل و مقعد.
 • تب سنج دیجیتال لیزری بی ول WF-4000: یک تب سنج غیر تماسی با قابلیت اندازه گیری دمای بدن و اجسام در فاصله 5 تا 15 سانتی متر، دقت 0.2 درجه، صفحه نمایش رنگی، آلارم تب و حافظه 32 نمونه.
 • تب سنج غیر تماسی آلفا UFR103: یک تب سنج دیجیتال با قابلیت اندازه گیری دمای بدن، اشعه مادون قرمز و اجسام در فاصله 3 تا 5 سانتی متر، دقت 0.2 درجه، صفحه نمایش LCD، آلارم تب و حافظه 32 نمونه.
 • تب سنج تماسی زنیت ZTH-509: یک تب سنج دیجیتال با قابلیت اندازه گیری دمای بدن از طریق دهان، زیر بغل و مقعد، دقت 0.1 درجه، خاموش شدن خودکار، صفحه نمایش LCD و حافظه آخرین نمونه.
 • تب سنج دیجیتال رزمکس TG380: یک تب سنج غیر تماسی با قابلیت اندازه گیری دمای بدن و اشعه مادون قرمز در فاصله کمتر از 5 سانتی متر، دقت 0.2 درجه، صفحه نمایش LCD، آلارم تب و حافظه 32 نمونه.
 • تب سنج دیجیتال بیورر FT90: یک تب سنج غیر تماسی با قابلیت اندازه گیری دمای بدن، اشعه مادون قرمز و اجسام در فاصله کمتر از 5 سانتی متر، دقت 0.2 درجه، صفحه نمایش LCD، آلارم تب و حافظه 60 نمونه.
 • تب سنج و دماسنج دیجیتال کودک امرن Gentle Temp 520: یک تب سنج غیر تماسی با قابلیت اندازه گیری دمای بدن، اشعه مادون قرمز و اجسام در فاصله 1 تا 3 سانتی متر، دقت 0.2 درجه، صفحه نمایش LCD، آلارم تب و حافظه 25 نمونه.

ویژگی های هر یک از این تب سنج ها را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

مدلروش سنجشدقتصفحه نمایشآلارم تبحافظه
امرن Eco Temp Basicتماسی (دهان، زیر بغل، مقعد)0.1 درجهLCDنداردآخرین نمونه
بی ول WF-4000غیر تماسی (بدن، اجسام)0.2 درجهرنگیدارد32 نمونه
آلفا UFR103غیر تماسی (بدن، اشعه مادون قرمز، اجسام)0.2 درجهLCDدارد32 نمونه
زنیت ZTH-509تماسی (دهان، زیر بغل، مقعد)0.1 درجهLCDنداردآخرین نمونه
رزمکس TG380غیر تماسی (بدن، اشعه مادون قرمز)0.2 درجهLCDدارد32 نمونه
بیورر FT90غیر تماسی (بدن، اشعه مادون قرمز، اجسام)0.2 درجهLCDدارد60 نمونه
امرن Gentle Temp 520غیر تماسی (بدن، اشعه مادون قرمز، اجسام)0.2 درجهLCDدارد25 نمونه

 

بهترین تب سنج دیجیتالی

چنانچه علایم گرمای بیش از حد در بدن مشاهده می کنید می توانید با استفاده از تب سنج نسبت به اندازه گیری دقیق دمای بدن اقدام کنید.

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید:
4/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *